| Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne |
|
Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne SWPS w Warszawie zostało utworzone w 2005 r. w celu umożliwienia studentom uzyskania uprawnień pedagogicznych oraz kwalifikacji nauczycielskich wymaganych od osób, które podejmują pracę w placówkach podległych Ministerstwu Edukacji Narodowej. Studium zostało zgłoszone do rejestru Ministerstwa Edukacji Narodowej.
![]() Zajęcia w ramach Studium są adresowane do studentów SWPS, którzy:
Umiejętności i uprawnieniaAbsolwent Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego SWPS zdobędzie wiedzę z zakresu metodyki i dydaktyki nauczania wybranych przedmiotów zgodnych z kierunkiem studiów, tak aby skutecznie prowadzić zajęcia edukacyjne oraz uzyska uprawnienia pedagogiczne wymagane przepisami oświatowymi do nauczania w szkołach oraz zatrudnienia w innych placówkach oświatowych. Zdobyte kompetencje w zakresie psychologii i pedagogiki umożliwią absolwentowi Studium realizację dydaktycznych, wychowawczych i społecznych zadań szkoły. Udokumentowanie uprawnieńUkończenie Studium jest udokumentowane świadectwem stwierdzającym nabycie uprawnień pedagogicznych, a także wpisem w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów, w którym wyszczególnione są specjalistyczne kwalifikacje absolwenta uznawane w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Dodatkową korzyścią dla absolwentów Studium jest uzyskanie europejskiego certyfikatu ratownika. Możliwości zawodowe absolwentów StudiumUkończenie Studium zwiększa atrakcyjność na rynku pracy absolwentów SWPS.
W odniesieniu do studentów pozostałych kierunków, w zależności od wiedzy pozyskanej w ramach dostępnych specjalności, możliwe jest nauczanie następujących przedmiotów:
OpinieO tym, że warto ukończyć Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne SWPS niech świadczy kilka, poniżej zamieszczonych, opinii studentów i absolwentów Studium. Jestem bardzo zadowolona, że władze naszej Uczelni umożliwiły studentom, którzy nie posiadają jeszcze dyplomu ukończenia studiów wyższych, podjęcie nauki w Studium Pedagogicznym. Dzięki temu bezpośrednio po studiach, mogę podjąć pracę w poradni psychologiczno-pedagogicznej lub w szkole jako psycholog szkolny - bez uprawnień pedagogicznych, niestety, nie byłoby to możliwe. Wykładowcy przekazują nam nie tylko treści merytoryczne, ale również praktyczne. Zachęcam do podejmowania nauki w ramach Studium Pedagogicznego SWPS.
Joanna Cienkowska, studentka III r. psychologii Obecnie pracuję z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Wiedza, którą uzyskałam dzięki Studium Pedagogicznemu przydaje mi się w codziennej pracy. Najmilej wspominam zajęcia z emisji głosu. Rzeczywiście przydatne, o ile chcemy na długo zachować narzędzie naszej pracy, jakim jest głos. Wszyscy prowadzący są naprawdę dobrze przygotowani do zajęć i znają się na swoich dziedzinach. Lidka Hoffer, studentka IV r. psychologii
Wybrałam ten kurs, aby poszerzyć swoje uprawnienia oraz zakres ofert, na które mogę odpowiedzieć i tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Oprócz tego planuję pracę z dziećmi w przyszłości i uznałam, że uprawnienia pedagogiczne będą mile widziane. Plusem był fakt, że mogę zdobyć te uprawnienia jeszcze w czasie studiów, poszerzając swój plan zajęć o kilka innych ze Studium Pedagogicznego.
Joanna Wasilewska, studentka V r. psychologii Program kształceniaProgram Studium Pedagogicznego SWPS spełnia wymagania określone Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie standardów kształcenia nauczycieli (Dz. U. nr 207, poz. 2110).
Zajęcia prowadzone w ramach Studium trwają 3 semestry. Są one organizowane zarówno w trybie zaocznym, jak i stacjonarnym. Koszt uczestnictwa w zajęciach: 3 600 zł (możliwość wniesienia opłaty w 3 ratach - każda po 1 200 zł) Na wszelkie pytania dotyczące spraw merytorycznych zajęć (zaliczania kursów, przepisywania ocen, zakresu tematycznego itp.) odpowiadają:
Rekrutacja na rok akademicki 2009/2010 została zakończona. Więcej informacji oraz siatki zajęć dla V i VI edycji MSP znajdują się na Wirtualnej Uczelni. |
Studium Pedagogiczne

![[Rozmiar: 1560 bajtów]](http://www.swps.pl/images/stories/article_sep.png)





