nagrody

logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe
Image is not available
projektowanie z myślą
o człowieku
Image is not available
przywództwo
w organizacji
previous arrow
next arrow
Slider

Znajdź eksperta

CP Dziedzina
CP SWPS

Short Talk z Uniwersytetem SWPS

Short Talk to wydarzenie, w którym krzyżuje się film i żywa dyskusja, istotne współcześnie tematy z mnogością opinii, wiedza ekspercka z indywidualnymi odczuciami. Starannie wybrany film krótkometrażowy jest pretekstem do spotkania, na które zostają zaproszeni zarówno eksperci, jak i publiczność. Short Talk jest otwartą platformą do dyskusji, w której udział może wziąć każdy. Program powstał jako efekt współpracy Short Waves Festival z Uniwersytetem SWPS.

Parę słów o filmie „Nasza klątwa”

Krótkometrażowy film dokumentalny w reżyserii Tomasza Śliwińskiego. Film stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowonarodzonego dziecka – Klątwą Ondyny (Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, CCHS). Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. W trakcie filmu ukazany jest proces oswajania lęku związanego z tą chorobą. Historia bohaterów filmów opisana jest na blogu: www.leoblog.pl.

klatwa

Prelegentki

Dr Katarzyna Markowska-Regulska - psycholożka, psychoterapeutka, pracowniczka Centrum Badań nad Traumą i Kryzysami Życiowymi Zajmuje się psychoterapią dzieci i dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Interesuje się sposobami radzenia sobie ze stresem i lękiem, neurobiologią lęku, problematyką stresu traumatycznego u pracowników służb medycznych. Przygotowuje projekt badawczy dotyczący roli elastyczności psychicznej w radzeniu sobie ze stresem zawodowym u studentów medycyny i lekarzy.

Agnieszka Kaulga - magister filologii polskiej, blogerka, redaktorka, korektorka, prelegentka Blog Forum Gdańsk, TEDx i wielu konferencji dla organizacji pozarządowych, jurorka konkursów literackich, wolontariuszka w hospicjum. Bywa wykładowcą i nauczycielem. Nagrodzona w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Kobieta Przedsiębiorcza, współzałożycielka organizacji dla rodziców po stracie DLACZEGO oraz BLOGteja - inicjatywy integrującej poznańską blogosferę. Nade wszystko żona, mama i wolontariuszka hospicyjna. Autorka bloga Zorkownia (zorkownia.blogspot.com) i książek "Zorkownia" (Wydawnictwo Znak) i "ChoroWitek" (Wydawnictwo Muza), współautorka zbioru "Bookopen".

Termin i miejsce

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz internetowy.

  • 19 kwietnia 2016 r. (wtorek) godz. 18.00
    Mały Dom Kultury (wejście przez Klub Dragon), ul. Zamkowa 3
    Poznań

Strona rekomendowana przez: pap  Patronat: mnisw