logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Naszym celem było stworzenie specjalistycznych studiów, które wykształcą kadrę przygotowaną do pracy i zarządzania przemysłami kreatywnymi w Polsce i Europie oraz projektantów wysokiej jakości usług w instytucjach publicznych, jak i w biznesie – mówi Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor programowy School of Form. – To nowe i stale ewoluujące dziedziny wiedzy, w których ciągle jest deficyt specjalistów zdolnych do tworzenia produktów i usług odpowiadających na potrzeby człowieka. Z kolei rosnące zainteresowanie designem, jego powszechna obecność w mediach, rosnąca liczba imprez, publikacji i wydarzeń z nim związanych zwróciły naszą uwagę na brak oferty edukacyjnej dla managerów kultury i publicystów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie historii designu, krytyki oraz kuratorowania i organizacji wystaw czy konferencji.

Dla kogo jest projektowanie usług i zarządzanie innowacją?

Studia skierowane są przede wszystkim do kadry menedżerskiej, pracowników działów marketingu, analiz i produkcji z rożnych sektorów gospodarki, ale także do absolwentów z wykształceniem projektowym, inżynierskim i ekonomicznym. Wiedza z zakresu projektowania usług znajdzie w szczególności zastosowanie w sektorze handlu, finansów, a także służby zdrowia, edukacji czy w instytucjach publicznych i samorządach terytorialnych. To kierunek dla przyszłych i obecnych projektantów produktów, w tym także technologii interaktywnych, architektów informacji, grafików, projektantów wnętrz, architektów, etnologów czy psychologów.

Innowacyjna metoda nauczania

Studia podyplomowe w School of Form wyróżnia przewaga zajęć praktycznych. Słuchacze pracują w interdyscyplinarnych zespołach nad rzeczywistymi projektami pod okiem ekspertów z międzynarodowym doświadczeniem praktycznym i edukacyjnym z różnych branż. Ta metoda kształcenia pozwala na wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów z przedstawicielami różnych obszarów gospodarki i przemysłu kreatywnego.

Program obejmuje różne aspekty zarządzania, projektowania i wdrażania usług, dostarczając praktycznych narzędzi do ich realizacji. Słuchacze studiów rozwiną swoją kreatywność, nauczą się zarządzać projektami, budować zespół i tworzyć strategie.  Dowiedzą się, na czym polega projektowanie usług i dlaczego w tym procesie korzysta się z takich dziedzin jak psychologia, zarządzanie, etnografia oraz design.

Historia i krytyka designu – nowość w Polsce

Historia designu to studia łączące teorię z praktyką. Zostały przygotowane z myślą o pracownikach instytucji kultury, firm projektowych oraz osobach pracujących w instytucjach działających na rzecz promocji i popularyzacji dizajnu.

Program kierunku wykracza poza ramy klasycznych dziedzin naukowych. Zapewnia wieloaspektowe spojrzenie na historię i teorię designu przez pryzmat takich dyscyplin jak socjologia, historia sztuki i architektury, antropologia, kultura wizualna. Studia składają się z szerokiej palety zajęć: wykładów, konwersatoriów, case studies opartych na tekstach kultury (filmach, obrazach, tekstach literackich), ćwiczeniach i warsztatach wymagających pracy indywidualnej i grupowej. W ramach zajęć praktycznych słuchacze mogą brać udział w warsztatach dziennikarskich z redagowania tekstów o designie oraz organizowania wydarzeń poświęconych projektowaniu. Wśród wykładowców „Historii i krytyki designu” znaleźli się m. in. prof. David Crowley, prof. Rafał Drozdowski, dr Ewa Klekot, dr Magdalena Kochanowska, dr Piotr Rypson.

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio