logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Agresja w szkoleSWPS w Warszawie organizuje konferencję szkoleniową dla nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół poświęconą metodom przeciwdziałania i reagowania w obliczu przemocy w szkole, która odbędzie się 10 marca 2012 r. (godz. 10.30-15.10) w siedzibie uczelni przy ul. Chodakowskiej 19/31.

Podczas konferencji terapeuci z Akademickiego Centrum Psychoterapii SWPS doradzą, jak skutecznie poradzić sobie z „trudną młodzieżą”, jak z nią rozmawiać i zachować zimną krew w sytuacjach krytycznych. Ponadto w programie spotkanie z Dariuszem Rumińskim, kuratorem sądowym w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ (V Wydział Rodzinny i Nieletnich) oraz przedstawicielem Komendy Głównej Policji, który opowie o prawnych i społecznych konsekwencjach przestępstw w szkołach.

– Należy przede wszystkim pamiętać, że przejawy agresji wśród młodych ludzi nie biorą się znikąd, a bez rozpoznania przyczyn trudno podejmować jakiekolwiek działania – wyjaśnia Patrycja Rzepecka z Akademickiego Centrum Psychoterapii SWPS, która wystąpi podczas konferencji.

Zdaniem Rzepeckiej ważne jest przyjęcie perspektywy młodego człowieka. Z tego względu szczególną uwagę należy poświęcić temu, aby z jednej strony zrozumieć jego sposób postępowania, a z drugiej pomóc mu zrozumieć konsekwencje, jakie niosą jego zachowania.

Według danych Komendy Głównej Policji, ponad 10% wszystkich przestępstw w półroczu 2011 r. zostało popełnionych przez nieletnich. W zeszłym roku na terenie szkół podstawowych i gimnazjalnych odnotowano znaczący wzrost liczby rozbojów i wymuszeń. W sumie były miejscem 28 tys. przestępstw.

To już szósta konferencja organizowana przez SWPS dla nauczycieli. Odbywa się w ramach p „Strefy Młodzieży SWPS”. Zapisy: Angelika Ben-Mansour, 22 517 99 41, strefa.warszawa@swps.edu.pl. Dodatkowe informacje: www.strefamlodziezy.pl.

 

 

 

 
Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio