logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Depresja nastolatków– Tym razem chcemy dostarczyć uczestnikom wiedzy na temat objawów depresji oraz sposobów jej leczenia – mówi Małgorzata Ohme. – To jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie i wbrew pozorom, dotyczy również młodych. Postaramy się przełamać opór i uprzedzenia ludzi zmagających się z problemami psychicznymi, aby w razie wystąpienia problemu nie obawiali się zgłosić do lekarzy lub terapeutów – kontynuuje Ohme.

Bardzo często depresja nastolatków jest błędnie postrzegana jako efekt burzy hormonów, związanej z dojrzewaniem lub jako przejaw buntu. Tymczasem, jak podkreślają prowadzący, osoby między 14 a 19 rokiem życia stanowią grupę, która najczęściej na nią zapada. Gdy nie jest leczona, może doprowadzić nawet do samobójstwa. Podczas spotkania licealiści dowiedzą się, jak odróżnić smutek od depresji, jak rozpoznawać objawy planowanego samobójstwa oraz jak pomóc sobie i innym.

„Low point… co się ze mną dzieje?”

  • SWPS Poznań (ul. gen. T. Kutrzeby 10), 9.02.2012 r.
  • SWPS Wrocław (ul. Ostrowskiego 30), 10.02.2012 r.
  • SWPS Warszawa (ul. Chodakowska 19/31), 16.02.2012 r.
  • SWPS Sopot (ul. Polna 16/20), 21.02.2012 r.
  • SWPS Katowice (ul. Kossutha 9), 23.02.2012 r.

Zapisy indywidualne i grupowe:

Strefa Młodzieży SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie edukacyjne, którego celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi w wieku licealnym, a także ich rodziców i nauczycieli w budowaniu codziennych relacji z podopiecznymi. Jego program obejmuje cykl bezpłatnych spotkań i warsztatów ogólnorozwojowych, a także dotyczących tematów trudnych i związanych z wiekiem dorastania. Przedsięwzięcie jest realizowane w SWPS w Warszawie, a także w wydziałach zamiejscowych uczelni we Wrocławiu, Sopocie, Katowicach i Poznaniu przez cały rok szkolny.

Dodatkowe informacje: www.facebook.com/strefamlodziezy oraz www.strefamlodziezy.pl.

 

Patronaty medialne:

gw_logo
LOGO_PODSTAWOWE_OUTLINE_BIAy-01_Converted-01

cogito_logo

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio