logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Prof. Katarzyna Popiołek na co dzień zajmuje się psychologią relacji ludzi w bliskich związkach oraz sposobami pomocy i wsparcia osób w sytuacjach kryzysowych. Wiedzę teoretyczną lubi wprowadzać w życie. Jest jedną z założycielek Fundacji Pomocy „Gniazdo”, która wspiera dzieci z rodzin zagrożonych marginalizacją oraz Instytutu Współczesnego Miasta, który dąży do stworzenia przyjaznej przestrzeni publicznej. Jest także jednym z ekspertów, którzy intensywnie współpracują z mediami, komentując bieżące problemy i wydarzenia. Za swoją działalność na rzecz śląskiej społeczności została uhonorowana Platynowym Laurem „Pro Publico Bono”.

- Jestem psychologiem kameralnej codzienności. Na co dzień staram się pomagać ludziom w poszukiwaniu ich własnej drogi. To są artykuły i prace naukowe, czasem felietony, ale też setki rozmów, często przypadkowych, nierzadko o prostych sprawach - mówi sama o sobie prof. Popiołek. Jej skromność, empatia i otwartość od zawsze budziły powszechną sympatię. Dla społeczności SWPS stała się nie tylko współpracownikiem czy wykładowcą, ale przede wszystkim przyjacielem i autorytetem. 
 
Kandydatury 50 najbardziej wpływowych kobiet wysunięte zostały przez czytelników Dziennika Zachodniego oraz internautów. Spośród nich kapituła wyróżniła 10, których działalność na rzecz rozwoju regionu, determinacja oraz oddanie aktywności charytatywnej szczególnie się wyróżniały. Prof. Katarzyna Popiołek uplasowała się na 8 pozycji, a laureatką plebiscytu została ogłoszona wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 12 kwietnia 2014 r. w Filharmonii Śląskiej.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio