logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Badania Adriana Morawiaka, młodego badacza z SWPS, są finansowane z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W trakcie trzech lat przeprowadzi badania wśród ponad tysiąca osób, m.in. uczniów szkół średnich. – Moje badanie ma sprawdzić wpływ perspektywy czasowej na jakość życia i wybór celów w specyficznym kontekście, wyznaczonym przez okres nauki szkolnej – opowiada Adrian Morawiak, student IV roku psychologii SWPS. – Porównania będą realizowane w kilku odstępach czasu, na przestrzeni dwóch lat, w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie szkoły średniej – dodaje.

Projekt „Rola perspektywy czasowej w percepcji jakości życia oraz koncentracji na celach krótko- i długoterminowych, w różnych grupach wiekowych na przestrzenia życia” zostanie przeprowadzony pod naukową opieką prof. Johna Nezleka z College of William and Mary (Virginia, USA) oraz dr Marzeny Cypryańskiej z Katedry Metodologii Badań Psychologicznych Instytutu Podstaw Psychologii SWPS.

Program „Diamentowy Grant” został ogłoszony przez prof. Barbarę Kudrycką, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, by ułatwić wybitnie uzdolnionym studentom szybsze wejście na drogę kariery naukowej. Skierowany jest do młodych ludzi, którzy już na studiach prowadzą badania naukowe.

Więcej informacji: www.swps.pl.

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio