logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

 

North University of ChinaNiebawem kolejni studenci jednego z chińskich uniwersytetów, zlokalizowanego w prowincji Shanxi, będą mieli możliwość studiowania w SWPS. Zgodnie z umową, którą władze obu uczelni podpisały w grudniu 2011 r., już w lutym 2012 r. pierwsi studenci z North University of China podejmą studia w SWPS w Warszawie. Przyjadą na jeden lub dwa semestry. Będą studiowali na anglojęzycznych kierunkach oferowanych przez uczelnię – psychologii w języku angielskim, filologii angielskiej lub international business relations.

Od roku akademickiego 2012/2013 zarówno studenci SWPS, jak i pracownicy naukowi uczelni, będą mieli możliwość wyjazdu w ramach współpracy z North University of China.

– Na nowej partnerskiej uczelni studiuje i pracuje 40 tysięcy osób – opowiada Marcin Imszenik, dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej w SWPS. – Szkoła jest zlokalizowana w mieście Taiyuan, które jest stolicą prowincji Shanxi i zamieszkuje je ponad 4,2 mln ludności. Taiyuan jest oddalony od Pekinu około godziny lotu, co na warunki chińskie wydaje się być niewielką odległością. Szeroka oferta tanich lotów z Taiyuan do większości najważniejszych w miast w Chinach da naszym studentom możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc – dodaje Imszenik.

To już dziesiąta umowa, którą SWPS podpisała w uczelnią z Chin. Obecnie na Wydziale Psychologii i Wydziale Filologicznym SWPS studiuje ponad 50 studentów z Chin. W styczniu 2010 r. SWPS otrzymała uaktualniony certyfikat potwierdzający spełnienie warunków przyjęcia i kształcenia studentów z tego kraju. Intensywna współpraca międzyuczelniana trwa od 2004 r. SWPS od lat współpracuje z renomowanymi uczelniami chińskim m.in. z Capital Normal University, Northeastern University-Foreign Studies College w Shenyangu, a także z instytucjami wspierającymi międzynarodową wymianę studentów chińskich jak China Scholarship Council czy State Comittee for Development and Reform. W SWPS działa również Centrum Cywilizacji Azji Wschodniej oraz Biblioteka Orientalistyczna.

Więcej informacji o uczelni: www.swps.pl.

 

 
 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio