logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

W sumie ponad 1850 uczniów z liceów w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, pomorskim, mazowieckim i śląskim uczestniczyło w spotkaniach psychologicznych prowadzonych przez Małgorzatę Ohme i Michała Pozdała w 5 polskich miastach. W każdym z nich zorganizowano jedno spotkanie. To rekordowa frekwencja na zajęciach „Strefy Młodzieży SWPS”, które uczelnia organizuje już drugi rok. Próg liczby uczestników przekroczyły szkoły ponadgimnazjalne z Wielkopolski i Dolnego Śląska.

– To rekordowy wynik. Tego jeszcze nie było. Udział w spotkaniu w Poznaniu wzięło jednocześnie 620 licealistów, a we Wrocławiu 470 – informuje Justyna Sakowska, koordynator Strefy Młodzieży SWPS. – Popularność tego przedsięwzięcia wzrasta bardzo dynamicznie. Rok temu, gdy zaczynaliśmy projekt, zdarzało się, że w jednym spotkaniu brało udział tylko kilkudziesięciu licealistów. Pedagodzy byli nieufni, rodzice też. Tematy, które poruszamy potęgowały obawy i wątpliwości – dodaje.

Jak organizatorzy tłumaczą rosnące zainteresowanie spotkaniami dla młodzieży? Niesamowita atmosfera akceptacji i tolerancji, zero dystansu, brak pouczania, język zrozumiały dla współczesnego nastolatka – zdaniem prowadzących to główne atuty prowadzonych zajęć. Natomiast Justyna Sakowska dodaje, że Małgosia i Michał nie są teoretykami, którzy znają okres dorastania wyłącznie z tomów psychologii rozwojowej. To właśnie do nich młodzież zgłasza się ze swoimi problemami i pytaniami, na które nie chciał odpowiedzieć żaden inny dorosły.

 

Strefa Młodzieży SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie edukacyjne, którego celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi w wieku licealnym, a także ich rodziców i nauczycieli w budowaniu codziennych relacji z podopiecznymi. Jego program obejmuje cykl bezpłatnych spotkań psychologicznych poświęconych tematom ważnym, trudnym i kontrowersyjnym. Przedsięwzięcie jest realizowane w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, a także w wydziałach zamiejscowych uczelni we Wrocławiu, Sopocie, Katowicach i Poznaniu przez cały rok szkolny.

Dodatkowe informacje: www.facebook.com/strefamlodziezy oraz www.strefamlodziezy.pl.


Patronaty medialne:

gw_logo
LOGO_PODSTAWOWE_OUTLINE_BIAy-01_Converted-01

cogito_logo

 

 
 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio