logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Dla dr Katarzyny Byrki jest to już drugi grant badawczy w tym roku akademickim. W grudniu ubiegłego roku badaczka została laureatką prestiżowego konkursu Iuventus Plus. – Bardzo się cieszę, że moja dotychczasowa praca naukowa została wyróżniona i przyznano mi stypendium dla naukowców u progu kariery. Jednocześnie traktuję to wyróżnienie jako pewien kredyt zaciągnięty wobec osób, które uznały, że powinnam je otrzymać – mówi dr Byrka. – Stypendium START jest dla mnie motywacją do dalszego realizowania planów naukowych na jak najwyższym poziomie – podkreśla.

Druga z laureatek w swojej pracy badawczej zajmuje się przede wszystkim analizą praktyk psychiatrycznych. – To stypendium to dla mnie wyróżnienie i satysfakcja. Planuję je przeznaczyć na badania w ramach przygotowywanego projektu dotyczącego praktyk terapeutycznych wobec pacjentów hospitalizowanych z powodu myśli i prób samobójczych – zapowiada dr Justyna Ziółkowska.

Badaczki otrzymały roczne stypendia w wysokości 28 000 zł z przeznaczeniem na dowolny cel. Uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom programu START odbędzie się 16 kwietnia o godz. 11.00 na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio