logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Ojciec Bóg
fot. Bartosz Banaszak

Scenariusz „Ojca Boga” dotyczy rzadko podejmowanego przez twórców tematu o relacjach między ojcem a synem. W roli tytułowej występuje Marcin Perchuć, aktor Teatru Montownia. Muzykę skomponował Wojciech Waglewski. Spektakl wyreżyserował Waldemar Śmigasiewicz. Scenariusz napisali Jacek Wasilewski, kulturoznawca związany ze Szkoła Wyższą Psychologii Społecznej i Uniwersytetem Warszawskim oraz Katarzyna Wasilewska, psycholog i doktorantka SWPS.

– „Ojciec Bóg” to ironiczna, słodko-gorzka  sztuka o ojcowskiej miłości – opowiada Katarzyna Wasilewska. – Wzruszający tekst mówi o konflikcie pokoleń w relacjach między ojcem a synem i o tym, kim jesteśmy a kim wydajemy się dla swoich dzieci, dotyka codziennych problemów tych, którzy mają dzieci albo byli dziećmi.

Spektakl opowiada o tym, co dzieje się z mężczyzną, gdy rodzi mu się dziecko. Pokazuje relacje ojca z synem: kształtowanie się jego ojcowskiej roli, zaangażowanie w opiekę nad synem i wychowanie, reakcję na młodzieńczy bunt, uniezależnianie się syna i moment, gdy ojciec uświadamia sobie, że syn może go przerosnąć.

– Pomysł na sztukę polega na pokazaniu tych uniwersalnych rozterek na przykładzie niecodziennych bohaterów: Boga i jego Syna – uzupełnia Jacek Wasilewski. – Atrybuty boskie i ponadczasowe biblijne historie zestawiliśmy z problemami wynikającymi z konfliktu pokoleń, typowymi dla dzisiejszych mężczyzn. Wątki znane ze Starego i Nowego Testamentu zderzają się ze zjawiskami współczesnej cywilizacji – dodaje Wasilewski.

„Ojciec Bóg” to nowatorskie przedsięwzięcie artystyczne, którego pierwszą widownią są internauci. Od czerwca 2010 r. obserwuje je i uczestniczy w nim 10.000 fanów, którzy śledzą fanpage tytułowego Ojca: http://www.facebook.com/OjciecBog. Bilety dostępne w butiku Love&Trade w klubie 1500m2 do wynajęcia (Solec 18) i w bileterii eBilet.

Partnerem projektu jest klub 1500 m2 do wynajęcia. Sponsorem sztuki jest Rage Age by Czapul.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio