logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Natalia Osica
Natalia Osica

Rozstrzygnięto konkurs „Popularyzator Nauki 2010”, którego celem jest promowanie ludzi nauki, zespołów naukowych, dziennikarzy i redakcji, wyróżniających się w popularyzacji nauki polskiej w społeczeństwie. W tym roku przy okazji konkursu po raz pierwszy redakcja Serwisu Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej przyznała specjalne wyróżnienia rzecznikom prasowym uczelni oraz jednostek naukowych i badawczych. Wśród nich znalazła się Natalia Osica, rzecznik prasowy SWPS. Dziennikarze brali pod uwagę jakość przekazywanych informacji, pomoc w kontaktach z naukowcami z reprezentowanych przez rzeczników instytucji, a także zaangażowanie w promocję macierzystych placówek.

– Serwis Nauka w Polsce byłby znacznie uboższy w wartościowe informacje naukowe gdyby nie współpracujący z nim, a także z innymi mediami, rzecznicy uczelni i instytucji naukowych. Doceniając ten wkład w redagowanie portalu, wydawanego przez Polską Agencję Prasową przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przyznaliśmy w tym roku specjalne wyróżnienia dla tych, z którymi współpraca układała się najlepiej – mówi Tomasz Trzciński, redaktor prowadzący Serwis Nauka w Polsce. – Doceniliśmy nie tylko aktywność w promowaniu swojej instytucji, ale także wysoki poziom dziennikarski i merytoryczny nadsyłanych do nas informacji – dodaje.

Natalia Osica jest z wykształcenia socjologiem (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW). Z branżą PR jest związana od 2006 r., a SWPS od maja 2009 r., gdzie odpowiada za promocję uczelni i jej wydziałów zamiejscowych (we Wrocławiu, Sopocie i Katowicach) w mediach.

– To wyróżnienie ma dla mnie szczególne znaczenie. Popularyzacja wyników prac badawczych i sukcesów pracowników naukowych SWPS sprawia mi olbrzymią satysfakcję – mówi Osica.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali również Magdalena Ochwat z Uniwersytetu Śląskiego i Marek Pawłowski z Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku.

Więcej o konkursie: www.naukawpolsce.pap.pl.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio