logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Kulturowe Ramy Zachowań SpołecznychPodręcznik prof. Pawła Boskiego to pierwszy na polskim rynku wydawniczym podręcznik z zakresu psychologii kulturowej. Książka jest podróżą po świecie psychologicznej różnorodności i próbą odpowiedzi na pytania o kulturowe uwarunkowania ludzkiego myślenia, odczuwania oraz zachowań wśród swoich i z obcymi. Można się z niego dowiedzieć, dlaczego kultura honoru sprzyja agresji, gdzie konformizm jest cnotą, jak definiują swą tożsamość osoby w różnych kulturach, komu zależy na poczuciu własnej wartości, a komu na zachowaniu twarzy, gdzie leżą szczęśliwe kraje, czy miłość romantyczna jest zjawiskiem uniwersalnym.

Za tę publikację prof. Paweł Boski otrzymał już Nagrodę Teofrasta miesięcznika „Charaktery” w kategorii „Najlepsza książka psychologiczna roku” (2010), nagrodę Piórka Fredry za walory językowe publikacji (2009) oraz nagrodę naukową Rektora SWPS (2009). Również Wydawnictwo SWPS Academica oraz Wydawnictwo Naukowe PWN otrzymały wyróżnienie podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2009 za tę publikację.

– „Kulturowe ramy zachowań społecznych” to zarówno podręcznik akademicki i monografia, która pokazuje autorski pomysł uprawiania psychologii kulturowej – opowiada prof. Boski. – Książka nadaje się do pozaprofesjonalnego czytania, jako kompendium obserwacji i refleksji z podróży kulturowych po wszystkich kontynentach i zakątkach naszej Ziemi – dodaje.

Prof. dr hab. Paweł Boski – psycholog, wykładowca i kierownik Katedry Psychologii Międzykulturowej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Autor pierwszej polskiej książki o różnicach kulturowych pt. „Kulturowe ramy zachowań społecznych". Spędził 14 lat za granicą, pracując w Nigerii (University of Jos), a potem na wielu uczelniach w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych. Od 1980 r. realizuje badania międzykulturowe.


 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio