logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

 

Janczak_Paulina_zdjecie_mini

Ta rola jest dla mnie kolejnym wyzwaniem wokalnym a także aktorskim. Bardzo się cieszę, że mogę wcielać się w postać Cosette, ponieważ ma w sobie dużo pozytywnej energii, miłości i nadziei. Te cechy udzielają się też prywatnej Paulinie – o swojej roli i zaangażowaniu opowiada Paulina.

Krytycy nie szczędzą słów pochwał pod jej adresem. Dawid Nawrocki na Stacjakultura.pl pisze: – Na uwagę zasługuje również ponownie Paulina Janczak, która już w „Upiorze w Operze” pokazała swój niesamowity głos. Wtedy rozwodziłem się nad tym, że była doskonała, teraz przebiła samą siebie. Jej głos stał się bowiem donośniejszy, bardziej doszlifowany i naprawdę tylko pozazdrościć takiej mocy w tak filigranowym ciele.

Paulina ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Henryka Wieniawskiego, autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego w Łodzi. Studiowała także na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Karierę muzyczną rozpoczęła w 1999 r. występem w Carmen w chórze dziecięcym Teatru Wielkiego w Łodzi. W 2005 r. wzięła udział w nagraniach telewizyjnych kolęd dla TVP Polonia. W 2006 r. wystąpiła na X Festiwalu Operowo-Operetkowym w Ciechocinku. Współpracowała z Klubem Europejskim – Muzyczne Twarze Europy (przy OSM II stopnia). W 2007 r. wraz z Żeńskim Chórem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi zdobyła Grand Prix na Łódzkim Festiwalu Chóralnym „Cantio Lodziensis”, jak również Grand Prix na Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych II stopnia w Skierniewicach. Brała udział w premierowym wykonaniu Szkiców Symfonicznych Andrzeja Hundziaka w ramach Jubileuszu 55-lecia OSM I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Filharmonii Łódzkiej. Uczestniczyła w I Warsztatach Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Bielsku-Białej.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio