logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Plenerowe Kino Łóżkowe powraca

Druga edycja Kina Łóżkowego zmienia lokalizację i skalę. Hit poprzedniego festiwalu również w tym roku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – już w pół godziny po ogłoszeniu zapisów, na seans łóżkowy zgłosiło się ponad 7 500 osób!  Tym razem kino zagości na Placu Wolności, gdzie stanie aż 60 multi-funkcyjnych łóżek Meble VOX. Funkcją, która najbardziej cieszy fanów kina jest oczywiście możliwość zainstalowania ekranu i oglądania filmów. – To łóżko ma w sobie taki komfort i ten rodzaj inspirującej poezji, że aż chce się w nim spędzać czas – tak fenomen kina skomentował w ubiegłym roku twórca festiwalu, Jan  A.P. Kaczmarek.

DSC 5083m

Od 3 do 7 sierpnia codziennie wyświetlane będą po dwa seanse - zobaczyć będzie można m.in. komedię „Taka piękna katastrofa”, głośnego „Turystę”, czy dokument „Komeda, Komeda”.  Zamiast niezdrowego popcornu, slow- foodowe przekąski do łóżek przygotuje restauracja Concordia Taste.

Wykładowcy z SWPS zapraszają

Seanse filmowe poprzedzone będą inspirującymi wykładami plenerowymi specjalistów  ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Codziennie  o godz. 17.00 opowiedzą m.in.:

  • o tym, jak umysł odbiera emocje w filmie, serialu i reklamie (dr Dawid Wiener, School of Form),
  • o niebezpieczeństwach rywalizacji w społeczeństwie (prof. Dariusz Doliński, SWPS Wrocław),
  • o zdobywaniu szczytów dosłownie i w przenośni  (dr Bartłomiej Wróblewski, alpinista, SWPS Poznań),
  • o mitach i uprzedzeniach związanych z seksem (Michał Pozdał, SWPS) ,
  • o wszechobecnej telewizji i mediach społecznościach (red. Jarosław Kuźniar, TVN24).

Chętni na „wykłady łóżkowe” mogą zapisywać się na http://www.transatlantyk.org/pl.

Szef kuchni poleca – dobre kino i kolację na deser!

Wiernych fanów ma również sekcja Kina Kulinarnego Transatlantyku. Pomysł, aby po filmie zapraszać gości na kolację, która będzie do niego nawiązywać, okazał się strzałem w dziesiątkę. W tym roku wśród mistrzów gotowania z Polski i z Holandii znalazł się m.in. Tomasz Trąbski – szef kuchni Concordia Taste, który zaserwuje kolację inspirowaną filmem „GMO/OMG”. W menu znajdą się m.in. pstrąg tęczowy z kiełkami i krem z organicznej kukurydzy.  Wszystkie seanse kulinarne obywają się w poznańskim Multikinie 51, a bilety w cenie 150zł (film i 4-daniowa kolacja) dostępne są na eBilet.pl (do 26 lipca), a następnie w kasach Multikina 51. Podczas całego Festiwalu Concordia Taste będzie również serwować napoje i przekąski w Trans Cafe przy Multikinie 51.

Partnerami sekcji Kino Łóżkowe i Kino Kulinarne festiwalu Transatlantyk są Meble VOX (www.meble.vox.pl), Concordia Design (www.concordiadesign.pl) i SWPS (www.swps.pl).

Dodatkowe informacje: www.swps.pl (zakładka Poznań).

 

DSC 5059m DSC 5226m DSC 5213m

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio