logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Już 22 września 2012 r. w SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31) odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja GeoGebry, w ramach której zaplanowano sesje tematyczne poświęcone możliwościom, jakie daje GeoGebra, bezpłatne oprogramowanie do nauczania matematyki. Osoby, które nie miały jeszcze styczności lub dopiero zaczynają z nim pracę, będą mogły poznać jego zastosowania podczas specjalnie przygotowanego warsztatu.

Konferencja jest skierowana do nauczycieli matematyki wszystkich poziomów edukacyjnych, a także dyrektorów szkół, pracowników i studentów uczelni wyższych kierunków nauczycielskich. Udział w niej mogą wziąć także inne osoby zainteresowane nauczaniem z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK).

– Chcemy zainspirować nauczycieli do kreatywnego podejścia w nauczaniu matematyki – mówi dr Katarzyna Winkowska-Nowak, wykładowca z SWPS, prezes Warszawskiego Centrum GeoGebry i organizator konferencji. – Młodzi ludzie poruszają się w świecie nowych technologii z ogromną swobodą. Za ich pomocą są w stanie sami tworzyć strony internetowe, wirtualne profile czy blogi. Należy zatem docierać do nich właśnie tymi narzędziami, które tak dobrze znają, i pokazać, że matematyka jest naprawdę ciekawa i przydatna w życiu. Oprogramowanie GeoGebra bardzo dobrze spełnia tę funkcję – podkreśla Winkowska-Nowak.

Program konferencji oraz informacje o zapisach znajdziesz na stronie konferencji.

Zapisy na konferencję trwają do 17 września 2012 roku. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorami wydarzenia są: SWPS, Warszawskie Centrum GeoGebry, Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu oraz Stowarzyszenie ROSE (Regionalne Ośrodki Szkoleń E-learningowych).

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio