logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Mars„Nadszedł czas, w którym ludzkość powinna podjąć próbę dotarcia na Marsa” – twierdzą fascynaci kosmosu zrzeszeni w ramach stowarzyszenia Mars Society. Teraz polską załogę na Marsa wesprze Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej SWPS, które zajmie się badaniem stanu psychicznego osób w izolacji.

– Postanowiliśmy wesprzeć ten projekt Mars Society i tym samym zwiększyć zainteresowanie problematyką psychologii lotniczej oraz kosmicznej, która w związku z rozwojem technologii, staje się coraz ważniejsza dla ludzi – mówi Jakub Falaciński, współtwórca koła oraz student psychologii, członek stowarzyszenia Mars Society Polska. – Po raz pierwszy w Polsce studenci uzyskają możliwość prowadzenia projektów badawczych w tym zakresie – kontynuuje.

Mars Society Polska to stowarzyszenie, którego głównym celem jest doprowadzenie do załogowej misji na Marsa i zbadania tej planety. Do tej pory stowarzyszenie nie korzystało z fachowej pomocy i wyników badań psychologicznych, które są niezbędne podczas załogowych lotów kosmicznych. Teraz, wraz z kołem naukowym SWPS, chce przeprowadzić cykl badań psychologicznych zawodników biorących udział w University Rover Challenge 2013, co w przyszłości pozwoli na nawiązanie współpracy z Wojskowym Instytutem Medycyny Lotniczej w Warszawie i niesienie profesjonalnego wsparcia astronautom i lotnikom.

Opiekę merytoryczną nad projektem objęła dr Hanna Bednarek, która prowadziła badania m.in. nad zaburzeniami uwagi i percepcji u pilotów wojskowych.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio