logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

To już trzecia odsłona warszawskiej konferencji. Wśród prelegentów tegorocznej edycji znajduje się, między innymi, Daniel Mizieliński współautor map dla dzieci, które stały się światowym bestsellerem, zdobyły szereg nagród  i zostały okrzyknięte przez New York Timesa jedną z sześciu najciekawszych propozycji wydawniczych roku 2013.

W programie zaplanowane są także warsztaty i konsultacje z ekspertami, w tym projektowanie aplikacji na Google Glass z Jakubem Kołakowskim z Google Developer Group Poland, eksperymenty z dwunastoma eyetrackerami prowadzone przez dr Krzysztofa Krejtza w największym w Polsce Ośrodku Badań Okulograficznych SWPS. Przewidziano także ćwiczenia z typografii  z Łukaszem Dziedzicem, który na specjalne zamówienie Google zaprojektował font „Lato”. Dziś jest to jeden z najpopularniejszych krojów pisma na świecie.

World Usability Day na Pradze to jedna z największych inicjatyw tego typu w Polsce. Organizatorami tegorocznej warszawskiej edycji są: CHI Polska oddział grupy ACM SIG-CHI*, skupiającej się na badaniu, projektowaniu i rozwiązywaniu problemów interakcji pomiędzy człowiekiem a komputerem oraz SWPS z wykładowcami i studentami specjalności Projektowanie Interakcji Człowiek – Technologia.

Światowy Dzień Użyteczności obchodzony jest od 2005 roku w ponad 40 krajach na całym świecie. Jego celem jest budowanie świadomości, promowanie i wspieranie projektowania rozwiązań użytecznych i przyjaznych odbiorcy. W tym roku inspiracją do spotkania jest hasło „Engagement”.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Liczba miejsc na warsztatach jest dodatkowo ograniczona.  Szczegóły można znaleźć na stronie www.wudnapradze.org. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu i warsztatach prosimy o kontakt z organizatorami na adres: kontakt na kontakt@wudnapradze.org lub telefonicznie: Tomasz Lizoń: 519 515 141, Olga Górnicka: 506 599 864.

*międzynarodowej grupy zainteresowań (ang. Special Interest Group) skupiającej się na badaniu, projektowaniu i rozwiązywaniu problemów interakcji pomiędzy człowiekiem a komputerem. Polski oddział SIG-CHI działa w ramach ACM (ang. Association for Computing Machinery), założonej w 1947 roku największej informatycznej społeczności naukowo-edukacyjnej na świecie.

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio