logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

IAAP to jedna z największych, najważniejszych i najstarszych – istnieje od 1920 roku – naukowych organizacji psychologicznych w skali światowej. Jej członkami są wybitni psychologowie (obecnie ponad 1500 naukowców z 80 krajów), których zainteresowania koncentrują się wokół zastosowań wiedzy psychologicznej w praktyce. Co cztery lata odbywają się kongresy IAAP.

W lipcu 2014 r. odbędzie się kongres w Paryżu. Prof. Tomasz Zaleśkiewicz znajduje się wśród badaczy, którzy wygłoszą w Paryżu wykład, na specjalne zaproszenie organizatorów i władz IAAP.

– Nominacja prezydencka w IAAP jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem. Mam nadzieję, że uda mi się skutecznie kontynuować wysiłki moich poprzedników na rzecz promowania psychologii ekonomicznej w światowej nauce – mówi prof. dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz

Prof. dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz jest psychologiem biznesu. W swojej pracy naukowej koncentruje się głównie na badaniu takich zagadnień, jak: zachowania ekonomiczne, inwestowanie pieniędzy czy podejmowanie decyzji finansowych. Jest autorem kilku książek, kilkudziesięciu artykułów naukowych publikowanych w prestiżowych pismach zagranicznych, a także rozdziałów w amerykańskich podręcznikach z zakresu psychologii i ekonomii behawioralnej.

Profesor jest kierownikiem Katedry Psychologii Ekonomicznej oraz Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi przy SWPS, a od 2011 roku pełni także funkcję dziekana wrocławskiego wydziału uczelni.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio