logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Odznaczenia państwowe z rąk prezydenta odebrało 59 osób w uznaniu za dokonania na rzecz rozwoju Polski. W tym znamienitym gronie, obok przedstawicieli świata polityki, mediów, sztuki i biznesu, znalazł się Piotr Voelkel. Wyróżnienie otrzymał za wybitne zasługi dla rozwoju i promocji polskiej przedsiębiorczości oraz  za osiągnięcia w działalności społecznej.

Piotr Voelkel – z wykształcenia inżynier, współwłaściciel Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Jest przedsiębiorcą, znawcą sztuki i promotorem polskiego designu, mecenasem wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych.

To dzięki jego inicjatywie powstała School of Form, czyli pierwsza w Polsce uczelnia wyższa poświęcona projektowaniu. Program studiów oparty jest na autorskim programie Lidewij Edelkoort. Piotr Voelkel współtworzy Concordia Design – centrum designu i kreatywności w Poznaniu.

Jest także współwłaścicielem Grupy Kapitałowej Vox – firmy z branży budownictwa, wykończenia i aranżacji wnętrz i założycielem Fundacji Vox-Artis Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej. Na co dzień Piotr Voelkel pełni funkcję Prezesa Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, którego kolekcja współtworzy stałą ekspozycję sztuki współczesnej w poznańskim Muzeum Narodowym.

Wszystkie swoje aktywności łączy pod wspólną ideą rozwoju zgodnego z potrzebami człowieka.

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio