logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Podczas gali nagrodzono najlepszych studentów na pomorskich uczelniach i przyznano tytuł Laureata Regionalnego najwszechstronniejszemu i najzdolniejszemu studentowi w województwie pomorskim. Najlepszymi studentami na poszczególnych uczelniach zostali wybrani:

Jakub Kubicki – Akademia Marynarki Wojennej
Małgorzata Osowiecka – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
Paweł Szmagliński – Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna
Natalia Uryniuk – Akademia Sztuk Pięknych
Monika Wenta – Politechnika Gdańska

W regionie pomorskim przyznano również 6 tytułów Branżowego Laureata Regionalnego w następujących dziedzinach:

Nauki ekonomiczne – Paweł Szmagliński
Nauki humanistyczne – Małgorzata Osowiecka
Nauki medyczne i nauki o zdrowiu – Adam Gorczyński
Nauki prawnicze – Paweł Nowicki
Nauki rolniczo-przyrodnicze – Maciej Mańko
Nauki społeczne – Natalia Uryniuk

Małgorzata Osowiecka – dwukrotna laureatka Stypendium MNiSW, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Sopotu, dwukrotnie nominowana do Konkursu o Nagrodę Czerwonej Róży. Autorka publikacji naukowych i artystycznych. Prelegentka na ponad 10 konferencjach naukowych. Za współautorstwo posteru „Can you flow? An exploratory approach” zdobyła 1 miejsce na 1st International Conference of Positive Psychology. Zastępca redaktora naczelnego serwisu popularnonaukowego, współpracuje z magazynem Focus Coaching. Za działalność dziennikarską uzyskała Stypendium dla młodych dziennikarzy im. Leopolda Ungera i staż w magazynie „Polityka”. Jako stażystka zaprojektowała i przeprowadziła cykl warsztatów dla kobiet z ośrodka leczenia uzależnień. Od 4 lat wspomaga organizację przeglądu teatralnego dla osób niepełnosprawnych „Masska” oraz od 2 pracuje w dziale marketingu SWPS. Sędzia „Odysei Umysłu” oraz współorganizatorka konkursu „Kreatywny Uczeń” dla pomorskiej młodzieży. Za projekt salonu gier otrzymała drugie miejsce w konkursie na najlepszy biznesplan. Jest również laureatką konkursów literackich. Reprezentuje zarząd KN Empiria oraz Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii. Interesuje się psychologią twórczości i sztuki.

„Studencki Nobel” jest konkursem organizowanym cyklicznie przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Inicjatywa ma na celu wyłonienie Najlepszego Studenta Rzeczpospolitej Polskiej. Aby zasłużyć na ten zaszczytny tytuł należy w pierwszej kolejności legitymować się wysoką średnią ocen (minimum 4,0).

W konkursie wystartować może każdy student spełniający warunek minimalnej średniej ocen, niezależnie od trybu studiów (stacjonarne, zaoczne), kierunku oraz rodzaju uczelni (państwowa, prywatna). Uczestnikiem Konkursu nie może być jednakże student studiów doktoranckich lub podyplomowych, chyba że jest równocześnie studentem studiów pierwszego lub drugiego stopnia bądź studiów jednolitych magisterskich.

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio