logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Głównym tematem prezydenckiego przemówienia kierowanego do zgromadzonych gości była potrzeba scalenia szkolnictwa wyższego.

– Trzeba tworzyć mechanizmy zachęcające do konsolidacji uczelni i budować wewnętrzną zgodę w środowisku, że tędy wiedzie droga do skutecznego konkurowania w przyszłości – mówił Bronisław Komorowski. Prezydent życzył profesorom, aby bilans dokonań naukowych, obrana przez nich ścieżka zawodowa, okazały się równie pomyślny jak 25 lat wolności Polski.

Prof. dr hab. Ewa Trzebińska łączy zainteresowania psychologią kliniczną i psychologią pozytywną. W swojej pracy naukowej koncentruje się przede wszystkim na psychicznych czynnikach jakości życia. W SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychoterapii, psychologii pozytywnej, zaburzeń osobowości oraz klinicznej diagnozy osobowości.

Jest współautorką podręcznika „Psychoterapia”, a także autorką książki „Dwa wizerunki własnej osoby. Studia nad sposobami rozumienia siebie” oraz artykułów dotyczących m.in. integracji psychicznej i siły psychicznej. Założyła i redaguje czasopismo „Psychologia Jakości Życia”.

Na co dzień prof. Trzebińska pełni także funkcję prorektora ds. dydaktyki.

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio