logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

SWPS_Mistrzowski__Start.jpgPonad 30 indeksów na studia stacjonarne licencjackie lub jednolite magisterskie w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Sopocie można uzyskać w ramach programu stypendialnego Mistrzowski Start w SWPS. Do wyboru są m.in. takie kierunki jak psychologia kliniczna, psychologia w biznesie, prawo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna czy studia filologiczne. Organizatorzy podkreślają, że aby przedłużyć stypendium na kolejne lata i nadal nie płacić za studia, należy utrzymać wysoką średnią ocen i działać w organizacjach studenckich.

Program stypendialny to możliwość studiowania przez rok na wybranym przez siebie kierunku w SWPS w trybie dziennym i sprawdzenia, czy dany kierunek i forma studiowania odpowiada kandydatowi. – Bez stypendium nie byłoby mnie stać na opłacenie studiów. Trójmiasto jest piękne, ale drogie. Po długim czasie uczenia się tego, co muszę, nareszcie mogę uczyć się tego, co lubię. Mam możliwość zdobywania wiedzy, która pozwala mi poruszać się pewnie w relacjach międzyludzkich, rozumieć przyczyny ludzkich zachowań oraz pomagać innym, by zarówno w „wewnętrznym”, jak i „zewnętrznym” świecie nie poruszali się po omacku – mówi Michalina Tańska, studentka SWPS Sopot.

Pozytywnie Mistrzowski Start ocenia Patryk Naczulski, student psychologii SWPS Katowice, który już od pierwszego roku studiów bierze udział w życiu akademickim. – Będę gorąco zachęcał wszystkich przyszłych studentów do składania wniosków. Dajcie sami sobie szansę. Korzystajcie póki taki program istnieje, a mam nadzieję, że istnieć będzie jeszcze długo – mówi Patryk Naczulski.

– W SWPS kładziemy nacisk na praktyczny aspekt studiów humanistycznych i społecznych. Chcemy wspierać studentów w spełnianiu ich marzeń zawodowych dzięki innowacyjnemu programowi dydaktycznemu, możliwości udziału w projektach badawczychi kontaktom z wybitnymi praktykami – mówi Marta Komor, rzecznik prasowy SWPS.

Program skierowany jest przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, ale mogą wziąć w nim udział wszyscy posiadający nową maturę. Mistrzowski Start w SWPS to okazja by poczuć atmosferę studiowania i pod okiem opiekunów merytorycznych rozwinąć swoje zdolności i zainteresowania. Stypendyści zostaną objęci wsparciem tutora. – Wiem, że niektórzy chętnie skorzystaliby z oferty uczelni, ale czasami nie pozwala im na to sytuacja finansowa. Osobom bardzo zdolnym stypendium może pokryć koszty studiowania. Tytuł laureata jest dużym wyróżnieniem dla osoby, która spędziła nad książkami wiele godzin przygotowując się do egzaminu maturalnego – mówi Małgorzata Lipowicz, studentka psychologii SWPS Wrocław.

Aby ubiegać się o stypendium należy przekroczyć próg wymaganych punktów na nowej maturze, które w procesie rekrutacji przeliczane są zgodnie z regulaminem i złożyć dokumenty na studia w SWPS w siedzibie uczelni w wybranym przez siebie mieście: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach lub Sopocie. W zależności od wydziału pod uwagę będzie również brany wynik z kolejnych etapów.

Dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą. O stypendium można ubiegać się do 11 lipca. Wszyscy laureaci zostaną wyłonieni 31 lipca 2015 r.  

Więcej informacji i regulamin programu stypendialnego znajduje się na stronie www.mistrzowskistart.studia.swps.pl.

Matura 2015. Materiały do pobrania dla mediów [AUDIO + WIDEO]

Lepsza nauka krótka i częsta [Czytaj komentarz Michała Pozdała]

Skupienie na celu zmniejszy stres [Czytaj komentarz Martyny Nowak]

Postrzeganie stresu wpływa na efekt pracy [Czytaj komentarz dr Ewy Jarczewskiej-Gerc]

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio