logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

SWPS Konferencja A-feCo oznacza termin „obrzydliwe”? Co wywołuje w nas obrzydzenie i dlaczego tak się dzieje? Organizatorzy konferencji „A fe! Społeczno-kulturowe konteksty wstrętu i obrzydliwości” zachęcają do udziału w spotkaniach dotyczących współczesnej kultury jedzenia, spędzania wolnego czasu, podróżowania, poznawania obcych kultur etc. Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych socjologią, kulturą popularną, psychologią, mediami i krytyką sztuki.

Tematy, które podejmą kulturoznawcy to między innymi: wstręt w badaniach językoznawczych, literaturze dziecięcej czy sztuce współczesnej, pornografia w czasie wojny, oswajanie obrzydliwości na portalu Buzzfeed, brzydkie piękno w filmach, brudne słowa polskich raperów, czy „obrzydliwe” azjatyckie jedzenie.

Prócz wystąpień naukowców 1 czerwca odbędzie się projekcja filmu „Biały cień” i panel dyskusyjny w Klubie Bazar przy ul. Jagiellońskiej 13 o godz. 18.30. Partnerem projekcji jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

– Inspirację do zaproponowanej tematyki czerpaliśmy z uważnego przysłuchiwania się wystąpieniom wygłoszonym podczas poprzedniej konferencji „Mięso!”. Omawiana problematyka okazała się pretekstem do rozważań z pogranicza teorii sztuk, poprzez antropologię i językoznawstwo, aż po kuluarowe, cenne dyskusje światopoglądowe. Tym razem sięgamy po jeszcze szersze zagadnienie, które nietrudno rozumieć w sposób zarówno dosłowny, jak i metaforyczny – mówi dr Aleksandra Drzał-Sierocka, kulturoznawca SWPS.

Organizatorem konferencji jest Instytut Kulturoznawstwa SWPS. Partnerami są T-Mobile Nowe Horyzonty, Koło Naukowe Kinematograf oraz Wydawnictwo Naukowe Katedra.

Więcej informacji na stronie www.a-fe.pl oraz www.swps.pl w zakładce „Aktualności”.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio