logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

W tym roku dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymało 78 projektów naukowych realizowanych przez wybitnych studentów z uczelni i instytucji z całej Polski. W gronie nagrodzonych są projekty Pameli Sobczak, Kamila Fuławka i Wojciecha Zajkowskiego, studentów Uniwersytetu SWPS.

Kamil Fuławka, student psychologii z wrocławskiego wydziału Uniwersytetu SWPS zajął się kwestiami związanymi z podejmowaniem decyzji. Ostatnio zaproponowano, że zdolności numeryczne nie są związane jedynie z rozumieniem koncepcji prawdopodobieństwa czy tendencją do wykonywania obliczeń, lecz również z bardziej precyzyjnymi reakcjami emocjonalnymi na informacje liczbowe. – Osoby o wysokim poziomie zdolności numerycznych częściej podejmują racjonalne decyzje w kontekście ekonomicznym czy medycznym. W moim projekcie zamierzam odpowiedzieć na pytanie, czy rola i znaczenie emocji w procesie decyzyjnym może być zależna od poziomu zdolności numerycznych decydenta – mówi Kamil Fuławka.

Diamentowy Grant umożliwia przeprowadzenie samodzielnych badań przy pomocy nowoczesnych technologii. W badaniu Wojciecha Zajkowskiego, studenta psychologii Uniwersytetu SWPS użyte zostaną techniki obrazowania mózgu przy pomocy funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI) oraz miary stężenia dyfuzji wody (DTI). – W swoim badaniu koncentruję się na odnalezieniu mózgowych mechanizmów związanych z indywidualnymi różnicami w sile woli – mówi Wojciech Zajkowski.

Celem projektu Pameli Sobczak, studentki neurokognitywistyki Uniwersytetu SWPS w Warszawie, jest stworzenie bazy filmów emocjonalnych, czyli nowatorskiego narzędzia do badań nad przetwarzaniem informacji emocjonalnej. Baza byłaby wykorzystywana także do badań nad różnicami indywidualnymi i temperamentem z użyciem funkcjonalnego rezonansu magnetycznego, a także innych klasycznych metod badawczych.

– Diamentowy Grant to nie tylko marzenie każdego młodego badacza, to także podjęcie wysiłku w tworzeniu własnego projektu. Od idei po treść, której napisanie w języku naukowym jest cennym doświadczeniem. Teraz przede mną kolejny etap – realizacja badania. Jestem niezwykle szczęśliwa i zmotywowana, aby podjąć wyzwanie – mówi Pamela Sobczak, laureatka konkursu Diamentowy Grant 2015, studentka neurokognitywistyki Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Laureaci dołączyli do grona wybitnych studentów Uniwersytetu SWPS, uhonorowanych prestiżowym wyróżnieniem. W poprzednich edycjach konkursu nagrodę zdobyli: Aleksandra Jaskółowska (2012), Adrian Morawiak (2013), Aleksandra Kołodziej i Marta Wrońska (2014).

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio