logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Głównym tematem konferencji jest znaczenie innowacji cyfrowych i jakościowego dziennikarstwa. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. najlepsze cyfrowe strategie produkcji treści, opowiadanie historii za pomocą danych oraz światowe przykłady dziennikarstwa śledczego. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zastanowić się i przedyskutować problemy związane z procesem cyfryzacji oraz wziąć udział w debacie eksperckiej i licznych warsztatach szkoleniowych.Podczas praktycznych zajęć poznają podstawy dziennikarstwa danych, zaawansowane metody śledcze, darmowe użyteczne narzędzia dla dziennikarzy cyfrowych (m.in. Google Search i Google Trends) i dowiedzą się jak wykorzystać treści pochodzące z mediów społecznościowych w produktach dziennikarskich.

Organizatorami konferencji są Europejskie Centrum Dziennikarstwa oraz Google News Lab. Wydarzenie adresowane jest do redaktorów, dziennikarzy śledczych, ekspertów mediowych, entuzjastów mediów społecznościowych oraz producentów treści, pracujących zarówno dla polskich, jak i międzynarodowych wydawców.

Konferencja prowadzona będzie w języku angielskim, z tłumaczeniem symultanicznym na język polski. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.newsimpact.io.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio