logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Dotychczasowe badania pokazują, że pomyślne funkcjonowanie w miejscu zatrudnienia, zależy od tego, czy mamy wsparcie od przełożonych lub czy otrzymujemy informację zwrotną na temat jakości wykonywanych obowiązków. Jednak większość z nas żyje w dwóch sferach: w pracy i w domu. Każda z nich wiąże się z innymi wymaganiami i jest też źródłem innego kapitału społecznego.

Czy zasoby, które mamy w domu pozwalają lepiej radzić sobie z wyzwaniami w pracy? Czy równie korzystne jak nasze własne, są zasoby naszych partnerów? Ewelina Smoktunowicz, psycholog z sopockiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, w ramach grantu uzyskanego w konkursie Preludium z Narodowego Centrum Nauki postanowiła sprawdzić, czy zasoby naszego partnera mają wpływ na to, jak sobie radzimy ze stresem w pracy.

– Chcemy zbadać, czy na przykład taka cecha jak optymizm czy przekonanie, że jest się w stanie poradzić sobie z życiowymi wyzwaniami u jednego z partnerów przyczynia się do lepszego funkcjonowania w domu i w pracy drugiego partnera – mówi Smoktunowicz.  – Jeśli nasze założenia potwierdzą się i zasoby, które mają swoje źródło w domu lub w partnerze okażą się równie istotne co te związane z pracą, będzie to stanowić podstawę dla projektowania nowych interwencji w organizacjach – dodaje.

Badanie skierowane jest do osób pełnoletnich, które są zatrudnione od co najmniej roku i co najmniej tak długo mieszkają razem. Udział w badaniu jest dobrowolny i polega na wypełnieniu ankiety przez oboje partnerów, która potrwa ok. 30 min. i jest anonimowa.

Ankieta znajduje się pod poniższym linkiem: https://www.surveymonkey.com/s/thehour.

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio