logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

W ubiegłym roku ok. 240 tys. polskich przedsiębiorców zamknęło działalność gospodarczą, z czego 89 proc. stanowiły małe i średnie firmy. – Właściciele firm są obciążeni dużą odpowiedzialnością. Od ich decyzji zależy nie tylko rozwój przedsiębiorstwa, ale też warunki zatrudnienia w niej ludzi. W sytuacji załamania koniunktury gospodarczej, spadku liczby zamówień, zbyt dużej konkurencji czy utraty płynności finansowej przez klientów, to oni ponoszą najdotkliwsze koszty. Są zmuszeni do energicznego przeorganizowania swojej firmy, by utrzymać się na rynku. Chcę sprawdzić, które właściwości i czy nastawienia do życia wpływają na to, że niektórzy osiągają sukces zawodowy – mówi Aneta Bartnicka-Michalska, psycholog SWPS i autorka badań. 

– Z dotychczasowych badań wynika, że przedsiębiorcy, którzy sprawnie zarządzają swoją firmą mimo licznych obciążeń są osobami dysponującymi specyficznymi właściwościami psychologicznymi, dzięki którym potrafią w pełni wykorzystać pojawiające się sytuacje rynkowe i utrzymać sprawność działania aż do osiągnięcia wytyczonych celów – dodaje Aneta Bartnicka-Michalska.

Co jest gwarantem sukcesu zawodowego polskich przedsiębiorców w sytuacji przedłużającego się kryzysu gospodarczego – pokażą wyniki badania psychologa z SWPS.

Badanie skierowane jest do właścicieli małych i średnich firm, zatrudniających więcej niż 3 osoby oraz tych, którzy prowadzili własny biznes i są obecnie bezrobotni. Udział w badaniu jest dobrowolny i polega na wypełnieniu ankiety, która potrwa ok. 30 min. i jest anonimowa. Chętnym osobom będzie zapewniona pomoc psychologiczna. Ankieta znajduje się pod poniższym linkiem: http://www.badania.statystyka.net/LimeSurvey/index.php/349941/lang-pl

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio