logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Pracujesz z tymi, których życie lub zdrowie jest zagrożone? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak praca wpływa na zdrowie, samopoczucie i relacje z innymi? Weź udział w badaniu i naucz się walczyć ze stresem w pracy. Do końca lutego pracownicy socjalni, kuratorzy sądowi, lekarze, psychoterapeuci, strażacy, policjanci, strażnicy miejscy, żołnierze oraz personel medyczny mogą wziąć udział w bezpłatnym internetowym badaniu stresu pourazowego i szkoleniu poświęconym radzeniu sobie z nim.

– Symptomy podobne do zespołu stresu pourazowego, którego doświadczają osoby bezpośrednio poszkodowane, tj. ofiary wypadków drogowych czy katastrof naturalnych, występują także u pomagających. Wówczas mówimy o wtórnym stresie pourazowym – wyjaśnia dr hab. Roman Cieślak, prof. SWPS, kierownik badania. – Stworzyliśmy narzędzie wsparcia dla osób, które choć nie stoją na pierwszej linii frontu, to często ratują ludzkie życie. Obecnie badamy skuteczność wypracowanej przez ostatnie lata metody. W przyszłości będą mogli z niej korzystać nieodpłatnie inni potrzebujący – uzupełnia.

Typowe objawy PTSD (z ang. Posttraumatic Stress Disorder) to nadmierne pobudzenie, unikanie sytuacji lub obiektów kojarzących się z traumą oraz niechciane, powracające obrazy, myśli i emocje związane z wydarzeniem. Udział w szkoleniu wzmacnia w uczestniku przekonanie o własnej skuteczności oraz pozwala wyćwiczyć umiejętność pozyskiwania i korzystania ze wsparcia od rodziny, przyjaciół czy współpracowników.

Szkolenie ma charakter bezpłatny i jest dostępne do 28 lutego 2013. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.stres-pomagajacych.com.pl lub o skontaktowanie się z autorami wysyłając wiadomość e-mail o treści „badanie” na adres: stres.mail@swps.edu.pl.

Szkolenie jest częścią projektu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Jego program został opracowany przez zespół psychologów związanych ze SWPS w Warszawie i University of Colorado w Colorado Springs pod kierunkiem dr. hab. Romana Cieślaka, prof. SWPS.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio