logo uswps nazwa 3

Centrum Prasowe

Zdecydowana większość badanych Polaków (74 proc.) wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia1, a ponad połowa deklaruje, że jest romantykami – lubi kupować kwiaty i robić ukochanej osobie niespodzianki. Jednak jak podkreśla Bianca-Beata Kotoro, psychoseksuolog z Uniwersytetu SWPS tego typu romantyzm może być dodatkiem, ale nie podstawą udanego związku.

pobierz pakiet 2

"Związek to głęboka relacja, w tym czas poświęcony drugiej osobie. Wystarczy umówić się na kawę, to nie musi być wytworna kolacja. Jako naród musimy się nauczyć tego, że zasobem jest samo bycie i spędzanie czasu z bliskimi oraz pokazanie jak ważna jest ich obecność" – podkreśla ekspertka.

Okazją do tego są walentynki, którym zarzuca się komercjalizację. W święto zakochanych kolacja, kino i prezenty stają się wyznacznikami miłości. Według psychoseksuologa, możemy odczarować walentynki.

"To kwestia naszego nastawienia. Trzeba sobie uświadomić, że to jest czas dla ukochanej osoby. Jeśli będziemy ulegać kuszącym nas misiom i czekoladką z wystaw sklepowych możemy utracić najważniejszy ludzki pierwiastek. Czas spędzony z drugim człowiek jest bezcenny" – zaznacza Bianca-Beata Kotoro.

1www.tnsglobal.pl/archiwumraportow/files/2018/02/K.005_Barometr_milosci_002-18.pdf

 

Musimy się nauczyć tego, że zasobem jest samo bycie i spędzanie czasu z bliskimi oraz pokazanie, jak ważna jest ich obecność.

Bianca-Beata Kotoro, psychoseksuolog, Uniwersytet SWPS

 

Materiały Audio

Idealny prezent na walentynki

Pobierz plik MP3

Jak odczarować walentynki

Pobierz plik MP3 (485 KB)

Jak kochają Polacy?

Pobierz plik MP3 (743 KB)

 

 

 

Satysfakcja seksualna nie może odnosić się do statystyk

Pobierz plik MP3 (456 KB)

Bliskość jest nam potrzebna

Pobierz plik MP3

Statystycznie jesteśmy romantykami

Pobierz plik MP3 (485 KB)

Czy istnieje miłość na całe życie

Pobierz plik MP3 (743 KB)

 

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio