strefa PRAWA logo4

logo uswps nazwa 3

Ochrona praw osób LGBT+ w Polsce – A. Bodnar, A. Śledzińska-Simon i P. Knut

by Adam Bodnar

Na ile współcześnie obowiązujące standardy międzynarodowe oraz konstytucyjne ochrony praw osób LGBT+ są w rzeczywistości realizowane w przepisach polskiego prawa oraz w orzecznictwie sądowym? Zapraszamy do obejrzenia webinaru, który poprowadził prof. Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich oraz wykładowca na Uniwersytecie SWPS. Gośćmi byli: dr hab. Anna Śledzińska-Simon – ekspertka w…

O projekcie

Warto znać swoje prawa. Wiedzieć, co wolno, a czego należy się wystrzegać. Prawo to nie abstrakcyjny zbiór norm zapisanych w ustawach, kodeksach i rozporządzeniach. To fascynująca i bliska życiu dziedzina wiedzy. „Bez praw nie może być prawdziwej wolności” – pisał Andrzej Frycz Modrzewski, a jego słowa do dziś nie straciły na aktualności, i nigdy nie stracą.

Strefa Prawa Uniwersytetu SWPS jest ogólnopolskim projektem popularyzującym wiedzę z dziedziny prawa na najwyższym, merytorycznym poziomie. Skomplikowane zagadnienia prawne przybliżamy w przystępny i ciekawy sposób, docierając do odbiorców kanałami online 

Strefa Prawa Uniwersytetu SWPS to intensywne działania prowadzone w internecie. W ramach projektu prowadzimy blog popularno-naukowy oraz merytoryczną grupę dyskusyjną na Facebooku. Chcemy, by każda osoba zainteresowana prawem miała dostęp do wartościowych treści z tej dziedziny.

Na blogu Strefy Prawa Uniwersytetu SWPS udostępniamy najnowsze artykuły pisane przez ekspertów. Subskrybenci newslettera otrzymują informacje o nowościach na blogu i planowanych wydarzeniach.

O najnowszych artykułach na blogu i planowanych wydarzeniach w pierwszej kolejności dowiadują się członkowie grupy dyskusyjnej Strefy Prawa Uniwersytetu SWPS na Facebooku. Tu można dyskutować, zadawać pytania, wymieniać się doświadczeniami i poradami z dziedziny prawa i polityki społecznej.

 

Najnowsze artykuły

Najpopularniejsze artykuły

Kanały

Zobacz także

strefa psyche strefa designu strefa zarzadzania strefa kultur logo