• https://podcasts.apple.com/us/podcast/jak-rozmawia%C4%87-o-uczuciach-i-dlaczego-m%C3%B3zg-k%C5%82amie-dr/id1437994794?i=1000455388025
  • https://open.spotify.com/episode/3hIkZt1rOiZOzHWHtHFo6Z
  • https://soundcloud.com/swpspl/herman-sp-waw-2019
  • https://lectonapp.com/pl/p/swps

Mówiąc o naszym postrzeganiu rzeczywistości, nie można pominąć neurobiologii mózgu, jego struktur, a także symptomów docierających do nas z otaczającego nas świata. Możemy zauważyć, że na przestrzeni wieków ludzie zawsze mieli trudności z komunikacją i dzisiejszy świat pod tym względem nieszczególnie się zmienił. Z jedną różnicą – współcześnie mamy wokół siebie wiele dystraktorów komunikacji, płynących z wszechogarniającej digitalizacji i życia online. Jak nie zgubić się w gąszczu xD, LOL, propsów? Jak nasz mózg potrafi nas bardzo sprytnie okłamać? O dbaniu o zdrowie psychiczne we współczesnym świecie opowiada psychiatra i psychoterapeutka dr Maja Herman.

 

Prelegentka

258 Maja Herman

dr Maja Herman – absolwentka Wrocławskiej Akademii Medycznej, lekarka, specjalistka psychiatrii, psychoterapeutka, ale przede wszystkim naukowczyni i kobieta. Aktualnie pracuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Klinice Psychiatrii, jest opiekunką SKN Psychiatrii im. prof. J. Mazurkiewicza w ramach WUM. Wiedzę z zakresu czynnościowej i strukturalnej budowy mózgu łączy z psychodynamicznym wykształceniem psychoterapeutycznym. Popularyzuje psychiatrię, pokazując jej użyteczny charakter. Jest autorką licznych rozdziałów oraz artykułów – zarówno naukowych, jak i popularnonaukowych. Na co dzień fanka feminatywów, zwierząt i wszelkich mediów społecznościowych. Prowadzi lekarski blog oraz konto na Facebooku i Instagramie, jak również fanpage Amici – psychiatria użyteczna. Potrafi odpowiedzieć właściwie na każde pytanie dotyczące reagowania ludzi na otaczający świat.

 

Zapraszamy na spotkanie

Społeczeństwo nie zawsze traktuje przejawy przemocy domowej wystarczająco poważnie. Nie wolno jednak jej ignorować – reakcja świadka może być pierwszym ogniwem, które doprowadzi do przerwania kręgu przemocy. Dlaczego ofiary czują się zupełnie bezbronne? Dlaczego milczą? Skąd tak silne poczucie bezkarności u sprawców? Jakie strategie stosują agresorzy – jakie kobiety, a jakie mężczyźni? Jak rozpoznawać różne formy przemocy psychicznej?

Zapraszamy na spotkanie „Przemoc domowa – dlaczego sprawcy krzywdzą, a ofiary milczą?”, podczas którego wystąpią eksperci w dziedzinie psychologii śledczej, biegli sądowi i kryminalistycy: prof. Danuta Rode, podinsp. dr Bogdan Lach i dr Joanna Stojer-Polańska.

27 listopada
18.00–20.00
Katowice

Zapraszamy na webinar

W czterech ścianach dochodzi często do przemocy: fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej. Najbliższe otoczenie o niej wie, mimo to często nie reaguje. Z danych statystycznych wynika, że każdego roku bitych i poniżanych przez własnego partnera jest nawet milion kobiet. A tylko 90 tysięcy z nich ma odwagę zgłosić to na policję. Dlaczego nie reagujemy na przemoc? Jak przerwać zaklęty krąg milczenia? Jakie działania powinien podjąć świadek przemocy?

Zapraszamy na spotkanie online „Przemoc domowa może dotknąć każdego – jak reagować?”, podczas którego psycholog Joanna Gutral będzie rozmawiać z psychologiem klinicznym dr Agnieszką Bratkiewicz z Uniwersytetu SWPS.

21 listopada
18.30–19.30
online

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia

Zapraszamy na webinar „Przemoc domowa – jak reagować?”