• https://podcasts.apple.com/us/podcast/jak-rozmawia%C4%87-o-uczuciach-i-dlaczego-m%C3%B3zg-k%C5%82amie-dr/id1437994794?i=1000455388025
  • https://open.spotify.com/episode/3hIkZt1rOiZOzHWHtHFo6Z
  • https://soundcloud.com/swpspl/herman-sp-waw-2019
  • https://lectonapp.com/pl/p/swps

Mówiąc o naszym postrzeganiu rzeczywistości, nie można pominąć neurobiologii mózgu, jego struktur, a także symptomów docierających do nas z otaczającego nas świata. Możemy zauważyć, że na przestrzeni wieków ludzie zawsze mieli trudności z komunikacją i dzisiejszy świat pod tym względem nieszczególnie się zmienił. Z jedną różnicą – współcześnie mamy wokół siebie wiele dystraktorów komunikacji, płynących z wszechogarniającej digitalizacji i życia online. Jak nie zgubić się w gąszczu xD, LOL, propsów? Jak nasz mózg potrafi nas bardzo sprytnie okłamać? O dbaniu o zdrowie psychiczne we współczesnym świecie opowiada psychiatra i psychoterapeutka dr Maja Herman.

 

Prelegentka

258 Maja Herman

dr Maja Herman – absolwentka Wrocławskiej Akademii Medycznej, lekarka, specjalistka psychiatrii, psychoterapeutka, ale przede wszystkim naukowczyni i kobieta. Aktualnie pracuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Klinice Psychiatrii, jest opiekunką SKN Psychiatrii im. prof. J. Mazurkiewicza w ramach WUM. Wiedzę z zakresu czynnościowej i strukturalnej budowy mózgu łączy z psychodynamicznym wykształceniem psychoterapeutycznym. Popularyzuje psychiatrię, pokazując jej użyteczny charakter. Jest autorką licznych rozdziałów oraz artykułów – zarówno naukowych, jak i popularnonaukowych. Na co dzień fanka feminatywów, zwierząt i wszelkich mediów społecznościowych. Prowadzi lekarski blog oraz konto na Facebooku i Instagramie, jak również fanpage Amici – psychiatria użyteczna. Potrafi odpowiedzieć właściwie na każde pytanie dotyczące reagowania ludzi na otaczający świat.

 

Obejrzyj webinar „Przemoc domowa może dotknąć każdego – jak reagować?”

Czym jest przemoc domowa i jakie przybiera formy – w sferze fizycznej, psychicznej, seksualnej i materialnej? Dlaczego tkwimy w przemocowym związku? Co robić, by się z niego wydostać? W jaki sposób pomóc bliskiej osobie w wydostaniu się z przemocowej relacji? Jak reagować, kiedy jest się świadkiem krzywdzenia dorosłego lub dziecka? Psycholog Joanna Gutral rozmawia o tym z dr Agnieszką Bratkiewicz, psycholożką i interwentką kryzysową z Uniwersytetu SWPS.

„Przemoc domowa może dotknąć każdego – jak reagować?”

Artykuły

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia