„Bliscy i oddaleni” czyli o bliskości w sieci - Uniwersytet SWPS

sp logo new white

logo uswps nazwa 3

Aplikacje, portale społecznościowe i randkowe, komunikatory internetowe… Lista zainstalowanych w telefonach aplikacji i odwiedzanych serwisów staje się coraz dłuższa. Czy idzie za tym długość listy osób, z którymi tworzymy satysfakcjonujące relacje, oparte o autentyczną więź? Jak interpretować przeniesienie tak dużej i ważnej części naszego życia do sieci? I jak sobie radzić z jego niuansami? O tym, w kontekście najnowszych wyników badań, w lutowej Strefie Psyche opowie Jakub Kuś.

27 luty
17.00-18.30
Wrocław

Komunikacja i bliskie związki w dobie cyfrowej rewolucji

Internet jest jak powietrze – korzystamy z niego na co dzień, naturalnie, głęboko zanurzeni. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z jego całościowego wpływu na naszą sferę emocjonalną, poznawczą i moralną. Dlatego na wykładzie na podstawie najnowszych badań poznamy szczegóły wpływu zapośredniczenia bliskich relacji i związków przez nowe technologie. Dowiemy się też, jak z nich korzystać czerpiąc korzyści, unikając pułapek i problemów rodem z serialu „Czarne Lustro”…

Znalezione obrazy dla zapytania jakub kuś

Jakub Kuś

prowadzi zajęcia z zakresu psychologii emocji i motywacji, psychometrii, metodologii ze statystyką oraz społecznej przestrzeni Internetu. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, jest przewodniczącym Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii. Zajmuje się wpływem nowych technologii na funkcjonowanie człowieka i relacje międzyludzkie. W pracy naukowej koncentruje się przede wszystkim na tym, w jaki sposób korzystanie z Internetu oddziałuje na sferę emocjonalną, poznawczą i moralną człowieka. Bada zjawisko dyskursu nienawiści, tzw. „hejtu”, oraz jego konsekwencje. Interesuje się również tematyką budowania wizerunku i autoprezentacji w sieci. 

Formularz zgłoszeniowy

WYKŁAD

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu uczestnictwa w ww. wydarzeniu oraz w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w ww. wydarzeniu.

Kontakt

Dorota Wróbel, Młodszy specjalista ds. rekrutacji
tel. 71 750 72 72, e-mail: strefapsyche.wroclaw@swps.edu.pl

Miejsce

Uniwersytet SWPS, Filia we Wrocławiu
ul. Ostrowskiego 30b

Drukuj

Wydarzenia

Archiwum wydarzeń

Image not available

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Slider
Image not available
Image not available
Image not available

Patronat medialny

Slider

Kanały

Zobacz też: