W codziennym pędzie nie dostrzegamy, jak wielką wartością jest kontakt z naturą. Czasem warto zwolnić, pokontemplować otaczającą nas rzeczywistość, cieszyć się tym, co tu i teraz. Idealną do tego okazją jest cykl „Śniadanie na trawie”, na który Park Śląski w Chorzowie zaprasza już po raz dziewiąty. Cykl obejmuje 7 spotkań między 11 maja a 24 sierpnia 2019 r. W programie m.in. piknik edukacyjny, kulinaria, atrakcje dla dzieci i warsztaty psychologiczne, prowadzone przez mgr Aleksandrę Żyłkowską, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Katowicach.

Wstęp wolny. Na warsztaty psychologiczne obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

11 maja - 24 sierpnia
Katowice

O wydarzeniu

Piknik edukacyjny

Sobotnie popołudnia w różanym ogrodzie. Przyjdź do nas, zostań na ciekawych warsztatach i wykładach – zachęcają organizatorzy wydarzenia, które co roku przyciąga liczne grono złaknionych relaksu na łonie przyrody.
Ważnym aspektem spotkań jest również kwestia edukacyjna. W trakcie wykładów i warsztatów organizowanych w Rosarium będą omawiane tematy związane ze zdrowym stylem życia, psychologią czy wychowaniem. Zaproszeni prelegenci opowiedzą o rodzicielstwie, psychologii miłości, granicach norm seksualnych, walce ze stresem.

Kulinaria i atrakcje dla dzieci

Atrakcją „Śniadań na trawie” jest strefa dla dzieci, w której najmłodsi będą mogli korzystać z zajęć przygotowanych przez animatorów. Na spotkaniach nie zabraknie również kulinariów – w tym roku na terenie Rosarium pojawi się więcej niż dotychczas, bo aż 15 stoisk, serwujących jedzenie spod znaku „eko”.
Ciepłe, sobotnie poranki latem w Rosarium są wyjątkowo piękne. Dlatego warto zabrać ze sobą koc i koszyk piknikowy, a na miejsce przyjechać na rowerze lub przyjść na pieszo – to najlepszy sposób, by w pełni wykorzystać ten wyjątkowy czas.

Harmonogram

13 lipca, godz. 11.00-12.30 „Słowo w plecy” – słowna agresja w relacjach

27 lipca, godz. 11.00-12.30 Radości z kobiecości – jak cieszyć się seksualnością

10 sierpnia, godz. 11.00-12.30 Zrelaksuj się z psychologiem

24 sierpnia, godz. 11.00-12.30 Udany związek – jak go stworzyć?

Opis wydarzeń

„Słowo w plecy” – słowna agresja w relacjach

Kto częściej stosuje przemoc psychiczną, kobiety czy mężczyźni? Gdzie zgłosić przemoc psychiczną? Jak sobie z nią radzić? Dlaczego tak źle się czuję? Co się dzieje w moim związku? Co dolega ludziom stosującym słowną agresję? Dlaczego raz są tacy mili, a chwilę później podli? Co musi się wydarzyć, aby osoba stosująca słowną agresję zmieniła swoje zachowanie? Czy słowny agresor może przestać być agresywny? Robert Fulghum powiedział „Krzyczenie na coś, co żyje, może zabić w tym czymś ducha. Kije i kamienie mogą nam połamać kości, ale słowa mogą złamać nasze serca”. Jak rozpoznać przemoc psychiczną, jak ją opisać i nazwać? Tego dowiecie się Państwo podczas warsztatu.

Radości z kobiecości – jak cieszyć się seksualnością?

Czym jest seksualność? Jak ją rozpoznać? Kiedy się rozpoczyna? Co oznacza być kobietą? Czy każda kobieta ma taką samą psychikę? Czy seksualność wpływa na psychikę? Podczas prowadzenia psychoterapii, pojawia się moment rozmowy, dotyczącej kobiecości, co ona oznacza, z czym się wiąże, jakie ma znaczenie, skąd dana osoba uczyła się kobiecości, skąd czerpała wzorce. Seksuolodzy już wiedzą, że seksualność jest naturalnym wrodzonym atrybutem, który nas motywuje do nawiązywania relacji i ma wymiar biologiczny, psychiczny a także społeczny i kulturowy. Niemniej co to oznacza? O tym porozmawiamy podczas warsztatu.

Zrelaksuj się z psychologiem

Czy stres wpływa na naszą seksualność? Jakie są jego konsekwencje? I czy zawsze stres nam szkodzi? Czy w innych kulturach ludzie się mniej stresują? Stres towarzyszy nam niemal codziennie, dlatego coraz więcej badaczy próbuje zgłębić jego psychologiczne mechanizmy, szukając jednocześnie sposobów radzenia sobie z nim. Niewątpliwie stres jest naturalną, reakcją fizjologiczną, którą posiadamy ewolucyjnie. Czy w XXI wieku, ta naturalna reakcja nam pomaga? Podczas warsztatu zapoznamy się ze stresem – jego nową koncepcją oraz poruszymy kwestie wpływu stresu m.in. na nasza seksualność.

Udany związek – jak go stworzyć?

Dlaczego niektórzy pozostają singlami, a inni mają na koncie kilkadziesiąt związków? Kiedy mija zakochanie, a zaczyna się miłość? Co znaczy związek idealny i czy taki istnieje? Czy możemy pragnąć tego, co już mamy? Kiedy kochasz, jakie to uczucie? Kiedy pożądasz, jaka jest różnica? Jak tworzyć szczęśliwy związek i co to oznacza? Podczas warsztatu zastanowimy się z jakich komponentów składa się związek, zastanowimy się wspólnie nad mitem miłości romantycznej i nad tym dlaczego w niego wpadamy. Porozmawiamy także o tym dlaczego, jako ludzie, zdradzamy i jak można rozumieć zdradę, odkryć i co ona oznacza?

Prowadzenie:

258 aleksandra zylkowska

Aleksandra Żyłkowska – psycholog, edukatorka seksualna, absolwentka psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Ukończyła certyfikowane szkolenie z edukacji seksualnej w poradni psychologiczno- seksuologicznej Bliżej Siebie w Gdyni. Jest w trakcie Kursu Systemowej Terapii Rodzin w Ośrodku Psychoterapii w Krakowie oraz w trakcie specjalizacji z seksuologii klinicznej na podyplomowych studiach Seksuologia Kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Pracuje na oddziale ogólno psychiatrycznym w Zagłębiowskim Centrum Onkologii im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, a także na Uniwersytecie SWPS w ramach projektu Strefa Młodzieży. Jest w trakcie stażu w Instytucie Psychoterapii i Seksuologii w Katowicach.

Formularz zgłoszeniowy

Spotkania

Powyższe wydarzenie adresowane jest do subskrybentów naszego newslettera.

Wysłanie zgłoszenia udziału w wydarzeniu będzie uznane za wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji uczestnictwa w wydarzeniu (więcej szczegółów dot. przetwarzania danych osobowych)

Termin i miejsce

11 maja - 24 sierpnia 2019 r.
Rosarium w Parku Śląskim
al. Różana 2, 41-500 Chorzów
Informacja dla osób przyjeżdżających samochodem: wjazd na teren parku jest płatny.

Kontakt

Patrycja Paczyńska-Jasińska
tel. 32 750 60 84, tel. kom. +48 785 202 511
ppaczynska-jasinska@swps.edu.pl

 

 

Wydarzenia

02
sierpnia
Temat miesiąca
event miesiąca
Seks

Seks we współczesnym świecie

Poznań

06
sierpnia
Temat miesiąca
spotkanie online
Seks

Seks zaczyna się w głowie

Webinar

Archiwum wydarzeń

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia