Jak wiemy, „Słowacki wielkim poetą był”. Czy patrzymy na niego i jego spuściznę jedynie przez pryzmat wybitnej twórczości literackiej, jaką po sobie pozostawił? Jak na jego popularność wpłynął jego sposób ubierania à la dandys i noszenie specyficznego wąsika? Czy możemy stwierdzić, że już romantycy wiedzieli, że osobowość, charakter i styl bycia kształtuje ich wizerunek, markę i wpływa na odbiór ich działalności? Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Współcześni romantycy” będziemy o tym dyskutować z dr Kariną Stasiuk-KrajewskąUniwersytetu SWPS.

Wydarzenie objęte jest patronatem Strefy Psyche.

8 czerwca
16.00-17.30
Wrocław

Romantyczni celebryci?

Twórców romantycznych rozpoznajemy nie tylko przez napisane przez nich utwory – znamy także ich wygląd utrwalony na portretach oraz ich biografie. Czy Słowacki lub Mickiewicz byli celebrytami swoich czasów? Czy na to, że odegrali tak istotną rolę w polskiej kulturze i zapisali się w jej historii wpłynęła ich osobowość, charyzma – coś, co nazywamy dziś marką osobistą? Dlaczego możemy patrzeć na te postacie przez pryzmat tzw. personal branding i komunikowania wizerunkowego? Za pierwszego celebrytę uznaje się przecież romantycznego pisarza – słynnego lorda Byrona...

O cyklu „Współcześni romantycy”

„Współcześni romantycy” to prowadzony od 2016 roku cykl spotkań organizowany przez Muzeum Pana Tadeusza wspólnie z Uniwersytetem SWPS. Zaproszeni goście przyglądają się zagadnieniom charakterystycznym dla kultury romantycznej, które są aktualne również dzisiaj. W czerwcu zapraszamy na ostatnie spotkanie czwartej odsłony cyklu, której motywem przewodnim jest szeroko rozumiany wizerunek.

258 stasiuk krajewska

dr Karina Stasiuk-Krajewska – zajmuje się etyką w dziennikarstwie, Public Relations i reklamie, a także budowaniem wizerunku, teorią komunikacji i mediów oraz kulturą popularną. Interesuje się rolą odbiorców i interpretacją przez nich tekstów kultury popularnej. We wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzi zajęcia z zakresu nauki o komunikowaniu, kultury popularnej, Public Relations, etyki reklamy i PR.

Organizatorzy

  • Muzeum Pana Tadeusza
  • Uniwersytet SWPS

Partner

  • Radio LUZ

logotypy romantycy

Termin i miejsce

8 czerwca 2019 r., godz. 16.00-17.30

Muzeum Pana Tadeusza,
Rynek 6, Wrocław

Kontakt

Ewa Pacykowska
e-mail: swps.wroclaw@swps.edu.pl

Dobromiła Jankowska
e-mail: dobromila.jankowska@ossolineum.pl
tel. +48 71 755 06 20 | +48 601 899 313

[Form 20190608_Event_Wroclaw not found!]

 

Wydarzenia

Archiwum wydarzeń

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia