Mówi się często, że nauka to potęgi klucz. Trudno dyskutować z tym przysłowiem, chociaż współcześne przyswajanie wiedzy z pewnością jest utrudnione. Liczba obowiązków pozaszkolnych czy rozmaite możliwości realizowania swoich pasji, które dziś są inaczej postrzegane niż kilkanaście lat temu, skracają czas na naukę – z jednej strony, z drugiej  zaś suma wszystkich zadań odbiera czas na realny odpoczynek. Jak zarządzać efektywnie tymi godzinami, które pozostają do dyspozycji młodego człowieka? Co zrobić, żeby przy minimalnym czasie jednocześnie przygotować się do lekcji, jak i mieć chwilę na relaks?

 10 grudnia
14.50-15.35
Łódź

O wykładzie

W trakcie wykładu zostaną poruszone zarówno kwestie związane z nauką – jak, kiedy i ile czasu na nią poświęcać, jak i z odpoczynkiem, który jest w naszym procesie edukacyjnym równie ważny. Słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób skutecznie odpoczywać, jak planować sobie przerwy w nauce, a także co zrobić w sytuacji, w której czasu mamy mało, a materiału do opanowania dużo. Uczestnicy wykładu będą mieli okazję poznać najważniejsze zasady zarządzania czasem – w trakcie zajęć prowadzący odwoła się do zasady Pareto, techniki SMART czy metody ABC. Na zakończenie spotkania przewidziana jest dyskusja o tzw. złodziejach czasu i o tym, jak sobie z nimi radzić. Będzie również możliwość uzyskania odpowiedzi na najbardziej nurtujące słuchaczy pytania.

Marek Kozłowski

mkozlowski

absolwent socjologii Uniwersytetu SWPS. Ukończył studia podyplomowe na kierunku „Kształcenie głosu i mowy", również na Uniwersytecie SWPS. Od sześciu lat prowadzi w ramach Strefy Młodzieży warsztaty w szkołach średnich na terenie kilku województw. Interesuje się sportem, przemianami we współczesnym społeczeństwie oraz „pedagogiką użytkową".

[Form StrefaPsyche_10122018_Lodz not found!]

Miejsce

XXI Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Prusa
ul. Kopernika 2
90-509 Łódź
Aula szkolna

Kontakt

Teresa Tomczak
Koordynator Strefy Młodzieży w Warszawie
tel. kom. 695-440-112
tel. 225179941
e-mail: strefa.warszawa@swps.edu.pl

Wydarzenia

Archiwum wydarzeń

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia