Mówi się często, że nauka to potęgi klucz. Trudno dyskutować z tym przysłowiem, chociaż współcześnie przyswajanie wiedzy z pewnością jest utrudnione. Liczba obowiązków pozaszkolnych czy rozmaite możliwości realizowania swoich pasji, które dziś są inaczej postrzegane niż kilkanaście lat temu, z jednej strony skracają czas na naukę, z drugiej zaś odbierają czas na realny odpoczynek. Jak zarządzać efektywnie tymi godzinami, które pozostają do dyspozycji młodego człowieka? Co zrobić, żeby przy minimalnym czasie przygotować się do lekcji, jak i mieć chwilę na relaks? Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

4 kwietnia
16.30 – 18.00
Starogard Gdański

O zajęciach

W trakcie zajęć zostaną poruszone zarówno kwestie związane z nauką – kiedy i ile czasu na nią poświęcać, jak i z odpoczynkiem, który jest w naszym procesie edukacyjnym równie ważny. Słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób skutecznie odpoczywać, jak planować sobie przerwy w nauce, a także co zrobić w sytuacji, w której czasu mamy mało, a materiału do opanowania dużo. Uczestnicy wykładu będą mieli okazję poznać najważniejsze zasady zarządzania czasem – prowadzący odwoła się do zasady Pareto, techniki SMART czy metody ABC. Na zakończenie spotkania przewidziana jest dyskusja o tzw. złodziejach czasu i o tym, jak sobie z nimi radzić. Będzie również możliwość uzyskania odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Urszula Loose

Urszula Loose

Studentka 5 roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Od kilku lat towarzyszy młodym ludziom w rozwoju psychologicznym, stawiając na integrację życia fizycznego, psychicznego i duchowego. A w codzienności? Świętuje małe sukcesy, rozmawia i stara się rozwijać relacje i miłość, które nadają jej życiu harmonię i pełnię radości.

[Form 20190404_StrefaPsyche_Starogard not found!]

Termin i lokalizacja

4 kwietnia 2019 r., godz. 16.30-18.00
II Liceum Ogólnokształcące
Kościuszki 131
83-200 Starogard Gdański

Kontakt

Anna Niedźwiedzka
e-mail: strefa.sopot@swps.edu.pl
Koordynator Projektu Strefa Młodzieży w Sopocie
tel. 694 441 727

Wydarzenia

Wydarzenia dla młodzieży

22
września
Cykl tematyczny
webinar dla młodzieży
Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja a etyka – czy da się je pogodzić

Webinar

Archiwum wydarzeń

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia