Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS działa już drugi rok. Cieszy nas rosnące zainteresowanie naszą misją popularyzowania nowoczesnego – a w naszym kraju nowego – podejścia do zarządzania i przywództwa. Z większym naciskiem na ludzi, mniejszym na Excela. Ze skupieniem na realizacji celów.

Po kilkunastu miesiącach funkcjonowaniu projektu, na podstawie Waszych opinii i reakcji oraz wniosków, jakie wysnuliśmy z naszych dotychczasowych działań, zgromadziliśmy wiedzę, która pozwala nam na dalszy rozwój i rozszerzenie działalności Strefy Zarządzania. Chcemy, by była ona dla Was jeszcze ciekawszym i bardziej przydatnym miejscem.

Nowe cykle tematyczne

Wprowadzamy 2-miesięczne cykle tematyczne, w ramach których będziemy omawiać różnorodne zagadnienia możliwie szeroko, merytorycznie, z uwzględnieniem wielu punktów widzenia. Zaczynamy od motywacji i współpracy zespołowej. Jak mogliście zauważyć, na naszym blogu pojawiły się już artykuły na ten temat. Tego rodzaju działanie stanie się regułą – w ramach każdego z cyklów będziemy publikować artykuły eksperckie, komentarze i wywiady z osobami, które specjalizują się w danym obszarze tematycznym, mają odpowiednią wiedzę i chętnie dzielą się nią ze światem. Treści z danego obszaru będziemy publikować przez kolejne dwa miesiące. – Strefa Zarządzania to znakomite forum do dzielenia się wiedzą i wymiany poglądów – mówi dr Adam Kowalik, kierownik kierunku Zarządzanie.

Jako specjaliści, pracownicy, liderzy bardzo potrzebujemy takiej przestrzeni, kontaktów i inspiracji. Teraz, po zmianach, będzie jeszcze więcej dyskusji wokół tematu przewodniego. Strefa to nie tylko miejsce, w którym możesz zdobyć wiedzę, czytając czy uczestnicząc w spotkaniu. To także przestrzeń, w której możesz podyskutować na dany temat. Zachęcam do zapisania się do newslettera Strefy Zarządzania, aby być na bieżąco z nowościami, i mam nadzieję – do zobaczenia w Strefie.

Spotkania

Artykuły to jednak nie wszystko. Co dwa miesiące na naszym Uniwersytecie odbywać się będą spotkania otwarte z doświadczonymi praktykami zarządzania. Każdy z Was będzie mógł wziąć w nich udział i podyskutować z prelegentami na temat poruszanych przez nich problemów.

Wszystkie spotkania będą nagrywane i udostępniane w sieci. Zależy nam, by każdy, kto chce poszerzać swoją wiedzę dotyczącą zarządzania, mógł to robić, niezależnie od czasu i miejsca, w jakim się znajduje. W tym celu wszystkie wystąpienia będziecie mogli znaleźć na naszym kanale na YouTube.

Webinary

Skoro już jesteśmy przy YouTube i otwartym dzieleniu się wiedzą: zupełną nowością w naszym projekcie są webinary, czyli spotkania online, prowadzone przez naszych ekspertów. Każdy z Was, niezależnie od tego gdzie się znajduje, będzie mógł wziąć w nich udział. Webinary będziemy organizować regularnie – co dwa miesiące, a informacje o nich znajdziecie na naszym blogu oraz w naszej tematycznej grupie na Facebooku.

Grupa na Facebooku

Jeśli chodzi o grupę na Facebooku: jest to miejsce, w którym chcemy rozwijać wątki i dyskusje wokół treści, jakie dla Was przygotowujemy. Chcemy tam również swobodnie rozmawiać o wszystkim, co zarządzania i przywództwa dotyczy. Jeśli jeszcze Was tam nie ma, serdecznie zapraszamy do dołączenia do grupy Strefy Zarządzania. Ze swojej strony zapewniamy, że nie zabraknie w niej ciekawych informacji, linków i osób chętnych do dyskusji – oczywiście wyłącznie merytorycznych.

Zapraszamy na spotkania

W planach mamy jeszcze kilka nowości, ale o tym niebawem… Tymczasem serdecznie Was zapraszamy na spotkania w ramach pierwszego cyklu tematycznego, dotyczącego motywacji i współpracy zespołowej. Z uwagi na zaplanowanie ich z dużym wyprzedzeniem, nie byliśmy w stanie zorganizować ich w tym samym terminie (jak to się będzie odbywać już od kolejnego cyklu tematycznego). Mamy jednak nadzieję, że będziecie mogli wziąć udział w obu lub wybierzecie to, które bardziej Was interesuje.

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa psyche logo 05 logo white kopia

Zapraszamy na webinar „Kultura organizacyjna: czy można ją zaprojektować?”