sz logo

logo uswps nazwa 3

Rozmowa z CEO: Marcin Barański (Vox)

Jak zostaje się dyrektorem generalnym? Jakie czynniki sprawiają, że dojrzewamy do tej roli? Dlaczego lider czy menedżer nie zawsze jest lepszy we wszystkim niż jego podwładni? Dlaczego spełnianie swoich marzeń może iść w parze z biznesem? Dlaczego należy być otwartym na ciągłe zmiany? Jak uniknąć negatywnych dla firmy decyzji? Jak badać rynek, na którym się działa? Garść praktycznych porad z perspektywy własnej ścieżki zawodowej daje dyrektor generalny Grupy Kapitałowej Vox, Marcin Barański, z którym rozmawia dr Adam Kowalik.

Lepszy lider – lepsza firma

Chęć samorozwoju i doskonalenia się, umiejętność podejmowania refleksji, dystans do siebie, wyjście ze strefy komfortu pt. „wszystko już wiem”, pokora – to niektóre z cech prowadzących do bycia dobrym liderem i pięcia się po drabinie kariery, które wymienia Marcin Barański. Gdy się zarządza ludźmi i kieruje firmą – należy mieć umiejętności przywódcze, być zdecydowanym, mieć mocne, ale zrównoważone ego. – Trzeba być silną osobowością, ale nie taką, która jest arogancka, wie wszystko i walczy o pozycję. Silni ludzie to tacy, którzy wiedzą, kiedy ustąpić, kiedy powiedzieć: „ok, ja nie muszę zarządzać tym projektem, jesteś lepszy ode mnie, więc zarządzaj nim” – tak w ocenie Marcina Barańskiego tworzy się zdrowe ego lidera i menedżera.

 

  • https://podcasts.apple.com/pl/podcast/rozmowa-z-ceo-marcin-bara%C5%84ski-vox/id1460686479?i=1000452055547
  • https://open.spotify.com/episode/2rA1btwDjGrcUuEMEp6nSS
  • https://soundcloud.com/user-509252963/podcast-sz-6-marcin-baranski-01
  • https://lectonapp.com/pl/audiobook/e96a9c4b-3c47-46ed-84df-d541df87d682?_lst

 

Szef, który uczy – mentoring, coaching i inne metody. Zapraszamy na webinar

Rozwijamy swój warsztat pracy przez szkolenia, studia, niezmiennie szukamy wiedzy i inspiracji. Jak się okazuje, jednym z najbardziej wartościowych motorów rozwoju jest nauka przez doświadczenie oraz od osób, z którymi pracujemy. Jak czerpać od swoich szefów i współpracowników?

Gościem dr. Adama Kowalika będzie Katarzyna Czayka-Chełmińska – prezeska Fundacji Szkoła Liderów

22 października
19.00
online

Najnowsze artykuły

Kanały

Zobacz także

strefa psyche strefa designu strefa prawa strefa kultur logo
Zapraszamy na webinar „Szef, który uczy – mentoring, coaching i inne metody”