Superwizja grupowa psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży
- Rekrutacja trwa
O szkoleniu
PROGRAM DLA ABSOLWENTÓW
SUPERWIZJA GRUPOWA PSYCHOTERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY
Cele superwizji:
W odpowiedzi na liczne informacje od Państwa, że byliby Państwo zainteresowani zajęciami superwizyjnymi odbywającymi się również po zakończeniu studiów postanowiliśmy w ramach Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz Centrum Badań Klinicznych i Doskonalenia Psychoterapii Uniwersytetu SWPS stworzyć taką możliwość w najbliższym roku akademickim w pierwszej kolejności psychoterapeutom pracującym z dziećmi i młodzieżą.
Przewidujemy, że grupy superwizyjne będą zamknięte, nie będą przekraczały 20 osób i będą prowadzone przez dwóch certyfikowanych superwizorów dydaktyków PTTPB mających doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii i superwizji psychoterapii pacjentów w wieku rozwojowym tak, żeby była możliwość pracowania również w mniejszych grupach. Głównymi superwizorami dydaktykami prowadzącymi zajęcia będą mgr. Ida Derezińska, dr Artur Wiśniewski oraz dr Magdalena Skotnicka-Chaberek.
W trakcie pięciu zjazdów superwizyjnych będziemy oczekiwać od Państwa superwizji psychoterapii minimum trzech pacjentów z załączonym do każdej z nich bardzo krótkim opisem najważniejszych informacji o pacjencie, jego terapii i problemach zgłaszanych do superwizji. Ważna będzie dla nas również aktywność i zaangażowanie Państwa w trakcie całości zajęć. Cykl pięciu zjazdów superwizyjnych zakończy się uzyskaniem zaświadczenia o realnym uczestnictwie i aktywności Państwa w zajęciach.
Superwizja to termin przejęty z języka angielskiego (supervision) odnoszący się do nadzoru oraz wsparcia w formie konsultacji udzielanych psychoterapeucie (superwizowanemu) przez osobę o potwierdzonym znacznym doświadczeniu w prowadzeniu psychoterapii (superwizora). Celem superwizji jest umożliwienie psychoterapeucie doskonalenia warsztatu zawodowego i zapewnienie pacjentowi najwyższej jakości psychoterapii prowadzonej zgodnie z zasadami sztuki.(Popiel i Pragłowska, 2013).
Dane dotyczące upowszechniania (dissemination) wyników badań naukowych nad skutecznością terapii wskazują na konieczność przestrzegania protokołu i zasad terapii jako warunku osiągania zamierzonego efektu. Kodeksy etyczne stowarzyszeń psychoterapeutycznych nakładają na psychoterapeutów obowiązek poddawania pracy klinicznej superwizji, co jest gwarancją przestrzegania psychoterapii. Standardy Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz EABCT przewidują poddawanie pracy klinicznej superwizji jako warunek odnowienia certyfikatów: psychoterapeuty i superwizora.
Przepisy przejściowe CMKP dotyczące uzyskiwania specjalizacji w dziedzinie „Psychoterapia dzieci i młodzieży” zakładają przedstawienie informacji o odbywanej superwizji i rekomendacji superwizora.
Program na rok 2019/2020 zakłada 50 godzin superwizji grupowej, odbywanej w blokach 10 godzinnych co dwa miesiące.
Potwierdzenie uczestnictwa:
zaświadczenie z potwierdzeniem realnej liczby godzin uczestnictwa oraz aktywności superwizyjnej.
Adresaci
Absolwenci Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS.
Kadra
Superwizorzy psychoterapii poznawczo-behawioralnej:
- mgr Ida Derezińska
- dr Magdalena Skotnika-Chaberek
- dr Artur Wiśniewski
Rekrutacja i opłaty
Zasady rekrutacji
Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego poprzez naciśnięcie przycisku "Aplikuj teraz". W odpowiedzi otrzymają Państwo szczegółowy formularz osobowy, w którym możliwe będzie wybranie miasta obywania superwizji.
W przypadku liczby zgłoszeń przekraczającej liczbę miejsc, o przyjęciu będzie decydowała aktualnie wykonywana praktyka psychoterapeutyczna (ankieta osobowa).
Opłata
3500 zł/os.
* cena dotyczy całego cyklu 5 spotkań. Nie ma możliwości zapisania się na pojedynczy termin superwizji.
Konto do wpłat opłat za szkolenia
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
03-815 Warszawa, ul. Chodakowska 19/31
Raiffeisen Bank Polska SA
36 1750 0009 0000 0000 1095 1135
W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika, oraz nazwy szkolenia”
Regulaminy
Terminy
Spotkania odbywają się w piątki w godzinach 9:00-18:00
Superwizje w Warszawie:
20 września 2019 Ida Derezińska i Magdalena Skotnicka-Chaberek
29. listopada 2019 Ida Derezińska i Artur Wiśniewski
24 stycznia 2020 Ida Derezińska i Magdalena Skotnicka-Chaberek
27 marca 2020 Ida Derezińska i Artur Wiśniewski
15 maja 2020 Ida Derezińska i Artur Wiśniewski
Superwizje w Sopocie:
4 października 2019 Ida Derezińska i Magdalena Skotnicka-Chaberek
6 grudnia 2019 Ida Derezińska i Artur Wiśniewski
7 lutego 2020 Ida Derezińska i Artur Wiśniewski
17 kwietnia 2020 Ida Derezińska i Magdalena Skotnicka-Chaberek
12 czerwca 2020 Ida Derezińska i Magdalena Skotnicka-Chaberek
Uwaga: wybór miasta odbywania superwizji będzie możliwy w szczegółowym formularzu zgłoszeniowym.
W przypadku zgłoszenia się zbyt małej ilości uczestników biuro zastrzega sobie zmianę terminów.