hr award color

logo uswps nazwa 3

Uczelnia

Naukowo... i rozrywkowo

W części wykładowej będziemy mieli przyjemność posłuchać: prof. Małgorzaty Kossut (IBD PAN), która opowie o tym jak mózg tworzy ślad pamięciowy, prof. Piotra Durki (FUW UW), który zapozna nas z tematyką interfejsów mózg-komputer. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy można uzależnić się od seksu, koniecznie wysłuchajcie wykładu dr Mateusza Goli (IP PAN, UCSD San Diego). Dr Rafał Czajkowski (IBD PAN) opowie o tym, jak mózg tworzy mapy w przestrzeni, a mgr Łukasz Okruszek zgłębi tajemniczy temat łączący zjawisko schizofrenii, ruch biologiczny, interakcje społeczne i... kropki.

dzien mozgu 2016

Przerwy między wykładami wypełnione będą atrakcjami prezentowanymi na rozmaitych stanowiskach. Pośród częściowo znanych dla stałych bywalców atrakcji, takich jak wykrywacz kłamstw czy Wirtualna Rzeczywistość, znajdą się też pokusy zupełnie nowe: zabawa drukarką 3D, okulary z wbudowanym okulografem, nowoczesny elektroencefalograf, wirtualne i namacalne mózgi i wiele, wiele innych atrakcji, stwarzających niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się swoim falom mózgowym czy fiksacjom gałek ocznych. Czekamy również na dzieci, dla których przygotowany będzie specjalny kącik (Uniwersytet Synaptyczny) oraz kino z wygodnymi pufami i pełnym angażującej treści przekazem w formie bajek.

O swoich doświadczeniach chętnie opowiedzą również studenci neurokognitywistyki, którzy przygotowali punkt informacyjny dla wszystkich zainteresowanych kierunkiem. Swoją wiedzą podzielą się także Trenerzy ze Strefy Młodzieży SWPS, którzy na co dzień zajmują się pracą nad zdrowym rozwojem młodych osób.

Jedenasta edycja Dnia Mózgu zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy z Koła Neuronauki Uniwersytetu SWPSFundacji Mózg! zadbają o każdy merytoryczny szczegół oraz prosty przekaz i formę, które w całości sprawiają, że z roku na rok impreza przyciąga coraz większą liczbę osób.

PROGRAM DNIA MÓZGU 2016

WYKŁADY

  • 11.00-12.00: ENGRAM - prof. Małorzata Kossut (IBD PAN, Uniwersytet SWPS)
  • 12.15-13.15: Interfejsy mózg-komputer i technologie asystujące - prof. Piotr Durka (FUW UW)
  • 13.30-14.30: Czy od seksu można się uzależnić? Neuronalne mechanizmy nałogów - dr Mateusz Gola (IP PAN, UCSD San Diego)
  • 14.30-16.30: INTERAKTYWNE POKAZY
  • 16.30-17.30: Jak mózg tworzy mapy przestrzeni - Jak się nie zgubić? - dr Rafał Czajkowski (IBD PAN)
  • 17.45-18.45: Ile jesteśmy w stanie wyczytać z kilkunastu poruszających się kropek? Ruch biologiczny, interakcje społeczne i schizofrenia - mgr Łukasz Okruszek (UW, KCL)
Ola-kolodziej-biale-tlo-small

{pullquote}W trakcie studiów magisterskich miałam przyjemność być częścią wspaniałego zespołu tworzącego Koło Neuronauki, które organizowało Dzień Mózgu w ramach ogólnoświatowego Tygodnia Mózgu. Praca czwórki zafascynowanych neuronauką studentów przerodziła się w niezwykłą pasję przekazywania wiedzy naukowej w sposób przystępny dla każdego. W ostatnim roku postanowiliśmy stworzyć Fundację Mózg! (www.fundacjamozg.pl), która ma na celu działania na rzecz popularyzacji i rozwoju neuronauki. To właśnie Fundacja w tym roku stała się organizatorem Dnia Mózgu 2016, na który serdecznie zapraszam.{/pullquote}

Aleksandra Kołodziej, Fundacja Mózg, absolwentka neurokognitywistyki Uniwersytetu SWPS

Neuroanatomia w 3D
(Mikołaj Magnuski i Leon Ciechanowski, doktoranci Uniwersytetu SWPS)

Gdzie mózg ma poduszkę i czy ma czas na niej odpoczywać? Co robi konik morski w tym złożonym organie i czy musi dużo pamiętać? Czy węch dociera do wzgórza? Mózg ciągle zaskakuje swoją złożonością. Skomplikowana neuroanatomia jest początkiem próby zrozumienia tego, jak działa mózg.

Absolwenci kierunku Neurokognitywistyka, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania postarają się przedstawić budowę ludzkiego mózgu w sposób możliwie najłatwiejszy. Wspólnie poobracają wirtualny, trójwymiarowy mózg, by pokazać go z jak najlepszej strony i na bieżąco wyjaśnią związki między anatomią a funkcją.

Mózg na fali
(Neuro Device)

Elektroencefalograf to jedno z wielu narzędzi neuronaukowców, które pomagają im zrozumieć istotę działania mózgu. Pozwala on na rejestrację procesów tak subtelnych jak zmiana potencjału elektrycznego, pochodzącego z neuronów oraz tego, jak obszary mózgu się ze sobą komunikują.

Zobacz jak faluje Twój mózg. Pozwól, by specjaliści z dziedziny analizy sygnału EEG, podłączyli Cię do aparatury elektroencefalografu i pokazali Twoją własną falę Alfa. Zapytaj o to, czym jest EEG i jak wyglądają fale mózgu, kiedy śpisz. Dowiedz się, jak działa urządzenie EEG i w jaki sposób sygnał z mózgu formuje się w falująca, wizualną formę.

Elektryczne figle twarzy
(dr Michał Olszanowski, Uniwersytet SWPS)

Zygomaticus Major to jeden z mięśni twarzy konieczny do uśmiechu. Czy wiesz, że kiedy eksperymentalnie zaburzyć jego pracę, prawdopodobnie nie będziesz w stanie prawidłowo rozróżnić emocji radości patrząc na inną osobę? O tym, jak ważne są mięśnie twarzy i mimikra, przekonacie się na stanowisku EMG. 

Elektromiograf jest urządzeniem, za pomocą którego możliwy jest pomiar czynności elektrycznej mięśni. Czy jesteś w stanie odczytać wyraz twarzy partnera patrząc jedynie na wykres z rejestracji czynności elektrycznej jego mięśni?

Kłamanie na zawołanie

Już w średniowieczu kobiety podejrzewane o niewierność, w czasie przesłuchiwań były trzymane za nadgarstek. Wyczuwalna zmiana pulsu podczas czytania listy nazwisk miała wskazywać na nazwisko kochanka.

Średniowieczne metody dziś na szczęście nie maja już zastosowania. Poligraf, który pozwala na pomiar reakcji fizjologicznych człowieka (np. potliwości skóry) w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne (pytanie), zajął miejsce przestarzałych metod i znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

Na czym polega niebezpieczeństwo użycia poligrafu i czy uda Ci się go oszukać? Dlaczego dziś właśnie to urządzenie uważają za średniowieczne? Przygotuj się na zaskoczenie i ... długą kolejkę!

Wirtualny Świat
(Neuro Device)

Wirtualna Rzeczywistość, czyli VR, wchodzi na salony, obiecując jeszcze lepszą rozrywkę, niż technologie przeszłości. Ale czy VR to tylko zabawa?

Coraz częściej dzięki przeniesieniu do rzeczywistości wirtualnej wspiera się rehabilitację ruchową, walkę z bólem np. po rozległych oparzeniach czy walczy się z fobiami. Arachnofobia? Wirtualny pająk pomoże. Lęk wysokości? W okularach włos Ci z głowy nie spadnie. Kontrolowane środowisko specjalistów od VR z firmy NeuroDevice pozwoli Ci przeżyć przygodę i poczuć adrenalinę, ale bez ryzyka.

Przyjdź i przekonaj się na stanowisku NeuroDevice. Czy Twój mózg też da się oszukać i uwierzy w wirtualny świat?

Zafiksowani
(ET/ Eyetracking.pl)

Okulografia, czyli Eye Tracking, to metoda, która pozwala na śledzenie ruchów gałek ocznych. Gdzie patrzy student podczas nudnego wykładu? Na jakich miejscach skupia wzrok oglądając teledysk Beyoncé? W którym punkcie reklamy najdłużej skupia swój wzrok? Co najbardziej go przyciąga i jak przebiega ścieżka patrzenia na przekaz filmowy?

Załóż mobilny eyetracker, niewielkie urządzenie umieszczone w okularach, i przejdź się między naszymi atrakcjami. Podgląd live pozwoli odtworzyć Twoje ścieżki patrzenia i fiksacje.

Przed specjalistami z firmy EyeTracking nic się nie ukryje, naprawdę będziemy wiedzieli gdzie patrzysz. Czy Twoje oczy mogą kłamać?

NeuroForma

Neuronaukowcy od lat starają się znaleźć sposób na wykorzystane aktualnej wiedzy o mózgu w profilaktyce i leczeniu rozmaitych schorzeń układu nerwowego. 

Neuroforma to autorski program komputerowy, z którego można korzystać w domu. Jego wykorzystanie pozwala na wykonywanie ćwiczeń poznawczych oraz ruchowych. Został stworzony przez ekspertów z dziedziny neuropsychologii i neurorehabilitacji, a jego celem jest pomoc osobom ze schorzeniami i urazami neurologicznymi, w szczególności pacjentom cierpiącym na stwardnienie rozsiane oraz tym, którzy przebyli udar mózgu.

W praktyce technologia używana w Neuroformie może być świetną atrakcją dla osób w każdym wieku. Przyjdź i przekonaj się na żywo, na czym polega “exergaming”, czyli połączenie ćwiczeń terapeutycznych (ruchowych) z poznawczymi.

I study brains

Neurokognitywiści to niezwykle ciekawy gatunek studentów. Nie tylko potrafią wypowiedzieć bez łamania języka to skomplikowane słowo określające ich kierunek, ale wiedzą też, co się pod tą tajemnicza nazwą kryje. 

Porozmawiaj z nimi o tym, co robią na zajęciach. Zastanawia Cię, ile mózgów w mózgach? Zapytaj! Chętnie opowiedzą Ci o swoich planach zawodowych i możliwościach, jakie kreuje Neurokognitywistyka.

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem studiów właśnie u nas ­ to miejsce dla Ciebie!

Neurogra.pl

Neurogra.pl to platforma, której twórcy wciąż prowadzą badania i poszukują metod usprawniania  pracy mózgu, zarówno u osób zdrowych, jak i u tych z obniżoną sprawnością poznawczą. Czy naprawdę można wytrenować swój mózg? Czy można za pomocą specjalnych programów i aplikacji spowolnić proces starzenia się? A może to wszystko wciąż jeszcze należy do przyszłości? 

Zobacz co proponuje neurogra.pl i sprawdź sam, na czym polegają gry, mogące pozytywnie wpływać na funkcje poznawcze. Poćwicz skupienie i zapamiętywanie i porozmawiaj z twórcami o tym, jaką przyszłość widzą dla swoich aplikacji.

Uniwersytet Synaptyczny​

Zapraszamy wszystkie dzieciaki na mózgową przygodę! Tu każdy z młodych naukowców może wykonać własnoręcznie neuronowy plecak i mózgową czapkę! 

Nie zabraknie bajek, wyjaśniających zawiłości mózgu, labiryntów, kolorowanek, kredek, plasteliny i krzyżówek. To wszystko i wiele więcej, by wyjaśnić najmłodszym ciekawskim zawartości własnych głów. Będzie kolorowo, wesoło i edukacyjnie.

Dla dzieci przygotowane zostały wygodne, miękkie pufy i wszystkie rekwizyty potrzebne do zgłębienia tajemnic szarej, gumiastej masy w głowie. Dla chętnych mamy niespodziankę w postaci specjalnych pokazów filmowych!

Fundacja Mózg!

Fundacja Mózg! powstała z naszej pasji do neuronauki oraz z potrzeby dzielenia się wiedzą. Zajmujemy się tworzeniem wydarzeń związanych z popularyzowaniem wiedzy o mózgu, które przenosimy do przestrzeni miejskiej. Planujemy szereg akcji społecznych, dzięki którym dowiecie się, jak żyć długo i przede wszystkim zdrowo. Osobom związanym neuronauką zawodowo proponujemy warsztaty, kursy oraz konferencje.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami! Cieszymy się, że możemy przedstawić swoje plany na nadchodzący rok i porozmawiać o Waszych oczekiwaniach. A to wszystko, by móc dla Was tworzyć rzeczy większe, lepsze i bardziej inspirujące.

Pokażemy Wam, co fajnego może narodzić się z pasji do mózgu!

Wydrukuj sobie mózg

Jak to jest trzymać w dłoni własny lub cudzy mózg? Czy widzieliście kiedyś jak drukuje się kość? Na stanowisku Rapid Crafting będziecie mogli się tego wszystkiego dowiedzieć. Drukarki 3d przypominają nam, że to, co kiedyś wydawało się science­fiction, teraz staje się rzeczywistością. I my, wraz z profesjonalistami z Rapid Crafting, chcemy Wam to pokazać.

Poza oglądaniem, będzie można porozmawiać, dotknąć i... nawet wziąć trochę dla siebie. Na miejscu zobaczycie, że drukarki 3d to nie tylko gadżety i zabawa, a coraz prężniej rozwijająca się technologia wsparcia medycyny ­ i nie tylko!

sponsorzy

Aktualności

Sukcesy 07-11-2019

„Zasłużona dla polskiej psychologii” prof. Marta Bogdanowicz

Zgłębianie zagadnień zwiazanych z dysleksją, poszukiwanie metod, które pozwolą wspierać dzieci z trudnościami w nauce, wspomaganie rozwoju dzieci, również pod kątem terapeutycznym – oto centrum zainteresowań prof. dr hab. Marty Bogdanowicz, ekspertki...

Czytaj więcej

Sukcesy 08-11-2019

Wykładowcy School of Ideas nominowani do nagród „Architektury Murator”

Troje wykładowców School of Ideas – Marta Żakowska, Martyna Obarska i Jacek Grunt-Mejer – zostało nominowanych do prestiżowych nagród architektonicznych Osobowości 25-lecia miesięcznika „Architektura Murator”. Plebiscyt wskazuje postaci, które w ciągu ostatniego...

Czytaj więcej

Wrocław 21-11-2019

Dzień Życzliwości 2019

Biuro Promocji Miasta i Turystyki już po raz 14 zaprasza mieszkańców Wrocławia na wydarzenia związane z obchodami Dnia Życzliwości. Hasło tegorocznej edycji „Życzliwie, razem, blisko!” zachęca do umacniania więzi społecznych...

Czytaj więcej

Konferencje 21-11-2019

Przygody Umysłu

We współczesnym świecie żyjemy rozdarci między wiarą w moc przedmiotów a poczuciem sprawczości, jakie daje nam kontakt z dotykowym ekranem. Wiele doświadczeń i eksperymentów, którym w przeszłości towarzyszył fizyczny kontakt...

Czytaj więcej

Webinar 21-11-2019

Przemoc domowa może dotknąć każdego – jak reagować?

W czterech ścianach dochodzi często do przemocy: fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej. Najbliższe otoczenie o niej wie, mimo to często nie reaguje. Z danych statystycznych wynika, że każdego roku bitych i...

Czytaj więcej

Katowice 21-11-2019

Serce czy rozum? O miłości słów kilka – WYKŁAD PRZENIESIONY NA 16.01

Dlaczego zakochujemy się w danej osobie? Jak nauka wyjaśnia nasze wybory miłosne i w jaki sposób może pomóc uratować relację? Na co zwracamy uwagę przy wyborze partnera i dlaczego po...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 22-11-2019

Remembering cheaters: An evolutionary perspective on memory

W ciągu setek lat ewolucji ludzki umysł przystosował się do zapamiętywania rozwiązań problemów, z którymi borykali się nasi przodkowie. Jedną z takich adaptacji jest umiejętność zapamiętywania sytuacji, w których ktoś...

Czytaj więcej

Webinar 22-11-2019

Rozmowy kulturalne: Marta Szarejko („Seksuolożki. Sekrety gabinetów”) i Patrycja Pustkowiak

Czego się wstydzimy? Czego boimy? Jak zmieniały się nasze problemy intymne i język, jakim o nich mówimy? Dziennikarka i publicystka Marta Szarejko zapytała o to polskie seksuolożki. Czternaście rozmów opublikowanych...

Czytaj więcej

Aktualności z Poznania 23-11-2019

Drzwi Otwarte w Poznaniu

Wybór studiów wyższych nie jest zadaniem łatwym. Decyzja ta jest jedną z ważniejszych, jakie przychodzi nam podjąć w życiu, bo jej konsekwencje mają wpływ na nasz dalszy rozwój oraz przyszłą...

Czytaj więcej

Aktualności z Katowic 23-11-2019

Drzwi Otwarte w Katowicach

Psychologia, a może psychokryminalistyka? Uczestnicy Drzwi Otwartych Uniwersytetu SWPS będą mieli okazję poznać nie tylko ofertę uczelni i jej infrastrukturę, lecz także szczegółowe zasady rekrutacji dla kandydatów oraz systemy stypendialne. Wszystkich...

Czytaj więcej

Aktualności z Wrocławia 23-11-2019

Drzwi Otwarte we Wrocławiu

Wybór studiów wyższych nie jest zadaniem łatwym. Decyzja ta jest jedną z ważniejszych, jakie przychodzi nam podjąć w życiu, bo jej konsekwencje mają wpływ na nasz dalszy rozwój oraz przyszłą...

Czytaj więcej

Aktualności z Sopotu 23-11-2019

Drzwi Otwarte w Sopocie

Wybór studiów wyższych nie jest zadaniem łatwym. Decyzja ta jest jedną z ważniejszych, jakie przychodzi nam podjąć w życiu, bo jej konsekwencje mają wpływ na nasz dalszy rozwój oraz przyszłą...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 23-11-2019

Drzwi Otwarte w Warszawie

Psychologia, prawo, zarządzanie, a może filologie obce, dziennikarstwo lub kierunki kulturoznawcze? Uczestnicy Drzwi Otwartych Uniwersytetu SWPS będą mieli okazję poznać nie tylko ofertę uczelni i jej infrastrukturę, lecz także szczegółowe...

Czytaj więcej

Sopot 24-11-2019

Stypendysta w projekcie naukowym

Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu SWPS w Sopocie poszukuje kandydatów na stanowisko Stypendysty w projekcie naukowym finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). Zgłoszenia można składać do 24 listopada 2019 r. Miejsce pracy:...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 26-11-2019

O komiksie („Strażnikach” A. Moore’a i D. Gibbonsa) przy kawie

Pierwsze spotkanie w nowym roku akademickim będzie poświęcone „Strażnikom” Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa. Skupimy się m.in. na tematach, które często obecne są w komiksie, jak choćby kwestie społeczne i...

Czytaj więcej

Katowice 27-11-2019

Przemoc domowa – dlaczego sprawcy krzywdzą, a ofiary milczą?

Przemoc fizyczna jest łatwa do zdefiniowania. Inaczej jest z przemocą psychiczną, ponieważ wiąże się ona z zachowaniami, które są trudne do uchwycenia, na pierwszy rzut oka błahe. Społeczeństwo nie zawsze...

Czytaj więcej

Konferencje 28-11-2019

Demokracja w działaniu

Uniwersytet SWPS wraz z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i Fundacją Akademicką IPSO ORDO zapraszają na czwartą ogólnopolską konferencję naukową z cyklu „Dyskusje o demokracji”. Hasłem przewodnim konferencji będzie „Demokracja w...

Czytaj więcej

Webinar 28-11-2019

UX i kobiety - o kobietach w świecie IT

Jesteśmy świadkami ogromnych zmian na rynku pracy – lista zawodów, które mogą wykonywać wyłącznie mężczyźni, coraz bardziej się skraca. Kobiety w świecie IT dziś już nie są zjawiskiem rzadkim. Jak...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 28-11-2019

Skandynawski Dzień Kariery 2019

Stabilne zatrudnienie, wysokie zarobki, wysoka kultura pracy i work-life balance – skandynawska kultura organizacyjna uchodzi za wzorcową i trudno się z tym sprzeczać. Jak oni to robią? Podczas II Skandynawskiego...

Czytaj więcej

Aktualności z Wrocławia 29-11-2019

I Forum Legal Design

Czy może istnieć jakikolwiek związek między prawem i designem? Nie tylko może, ale i istnieje! Wydaje się to niemożliwe: zawiłe zagadnienia prawne przedstawić w sposób przyjazny, intuicyjny i zrozumiały dla wszystkich...

Czytaj więcej

Warszawa 29-11-2019

Co jest ważne w życiu? Sens i wartości w analizie egzystencjalnej

Wartości mają ogromne znaczenie w naszym życiu. Stanowią sedno każdej podejmowanej przez nas decyzji. Wartości pełnią znaczącą rolę w ekonomii, polityce lub takich dyscyplinach, jak filozofia, psychologia, religia czy socjologia...

Czytaj więcej

Konferencje 29-11-2019

II Transformator Innowacyjności

Blisko 30 mówców z Polski i zagranicy, zarówno naukowców, jak i praktyków, z takich firm, jak Microsoft, Facebook, Google, IBM czy Orange. Zapraszamy na II konferencję „Transformator Innowacyjności”, która odbędzie...

Czytaj więcej

Sopot 30-11-2019

Rozwój społeczeństwa obywatelskiego

Dlaczego dążymy do stałości, a jednocześnie jesteśmy rządni zmian? Co o zmienianiu siebie i innych ma nam do powiedzenia psychologia społeczna? Jak nasza sprawczość wpływa na nasz własny obraz siebie?...

Czytaj więcej

Poznań 30-11-2019

Specjalista ds. projektów w Dziale Badań Naukowych i Projektów

Uniwersytet SWPS poszukuje kandydatów i kandydatek na stanowisko Specjalista ds. projektów w Dziale Badań Naukowych i Projektów. Termin nadsyłania dokumentów mija 30 listopada 2019 r. Miejsce pracy: Poznań.  APLIKUJĘ Zakres odpowiedzialności Prowadzenie stałego monitoringu...

Czytaj więcej

Konferencje 02-12-2019

Tajemnica zawodowa – współczesne wyzwania etyki

Tajemnica zawodowa od zawsze towarzyszyła zawodom w szczególności tym, które opierają się na zaufaniu publicznym, zwłaszcza prawnikom, lekarzom, dziennikarzom i bankierom. Tematyka ta jest ważna z różnych względów, m.in. z...

Czytaj więcej

Wrocław 03-12-2019

Wrocławskie Kółko Psychologiczne

Kółko psychologiczne to cykl spotkań dla uczniów szkół średnich zainteresowanych psychologią. Podczas zajęć uczniowie zdobywają podstawowe kompetencje z zakresu psychologii oraz poznają szeroki zakres jej zastosowań w życiu codziennym. Podczas spotkań...

Czytaj więcej

Aktualności z Poznania 05-12-2019

„Czy sztuka uratuje świat” wernisaż wystawy i debata

Ekologiczny styl życia przestał być modą, a stał się koniecznością. Naukowcy biją bowiem na alarm, biologiczna zagłada to nie żart! Rosnąca góra plastiku, zanieczyszczenia wody, powietrza, globalne ocieplenie, błyskawicznie kurczące...

Czytaj więcej

Sopot 05-12-2019

Serce czy rozum? O miłości słów kilka

Dlaczego zakochujemy się w tej jednej, konkretnej osobie? Jak nauka wyjaśnia nasze wybory miłosne i w jaki sposób może pomóc uratować relację? Na co zwracamy uwagę przy wyborze partnera i...

Czytaj więcej

Konferencje 06-12-2019

Sprawiedliwość naprawcza w konfliktach

Już po raz drugi Wydział Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu będzie centrum szerokiej debaty na temat mediacji. Podczas konferencji „Sprawiedliwość naprawcza w konfliktach” porozmawiamy o m.in., praktycznych aspektach...

Czytaj więcej

Wrocław 07-12-2019

Snuć miłość. Fantazje i rutyna w relacji romantycznej

W literackich opisach doby romantyzmu miłość przeważnie jawiła się jako niespełniona. Na drodze do szczęścia kochanków stawały różne przeciwności: rodzina, obowiązek patriotyczny, śmierć. Fantazje tworzące miłosne historie karmiły się tęsknotą...

Czytaj więcej

Katowice 11-12-2019

Katowickie Kółko Psychologiczne

Koło psychologiczne to cykliczne zajęcia skierowane do zainteresowanych psychologią uczniów szkół średnich. Podczas spotkań można nauczyć się podstaw współczesnej psychologii, poznać szeroki zakres jej zastosowań oraz uzyskują wiedzę na temat...

Czytaj więcej

Poznań 11-12-2019

Poznańskie Kółko Psychologiczne

Kółko psychologiczne to cykliczne zajęcia skierowane do zainteresowanych psychologią uczniów szkół średnich. Podczas spotkań można nauczyć się podstaw współczesnej psychologii, poznać szeroki zakres jej zastosowań oraz uzyskać wiedzę na temat...

Czytaj więcej

Sopot 12-12-2019

Sopockie Kółko Psychologiczne

Kółko psychologiczne to cykliczne zajęcia dla uczniów szkół średnich. Głównym celem spotkań jest zainteresowanie uczniów szkół średnich psychologią oraz wyposażenie ich w umiejętności przydatne w życiu codziennym, których wciąż nie obejmuje...

Czytaj więcej

Poznań 12-12-2019

Serce czy rozum? O miłości słów kilka

Dlaczego zakochujemy się w tej jednej, konkretnej osobie? Jak nauka wyjaśnia nasze wybory miłosne i w jaki sposób może pomóc uratować relację? Na co zwracamy uwagę przy wyborze partnera i...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 13-12-2019

Finał 7. edycji Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”

W grudniu w murach warszawskiej siedziby Uniwersytetu SWPS odbędzie się finał siódmej edycji Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”, organizowanego przez Agencję Tłumaczeń i Szkołę Językową Skrivanek. Celem konkursu jest zachęcenie studentów...

Czytaj więcej

Sopot 15-12-2019

Stypendysta w projekcie naukowym

Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu SWPS w Sopocie poszukuje kandydatów na stanowisko Stypendysty w projekcie naukowym finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). Zgłoszenia można składać do 10 grudnia 2019 r. Miejsce pracy:...

Czytaj więcej

Katowice 18-12-2019

Kółko Psychokryminalistyczne

Kółko Psychokryminalistyczne to cykl spotkań przybliżający wszystkim zainteresowanym uczniom szkół średnich zagadnienia związane z podstawowymi pojęciami z zakresu kryminalistyki, kryminologii i psychologii. Na zajęciach porozmawiamy o rodzajach śladów kryminalistycznych, skupimy...

Czytaj więcej

Konferencje 16-01-2020

You Cannot Not Design – konferencja o projektowaniu w biznesie

Konferencja „You Cannot Not Design” to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce łączące tematykę innowacyjnego projektowania z biznesem. W Concordia Design w Poznaniu spotkają się światowej klasy innowatorzy i eksperci...

Czytaj więcej