Projektują nowe strategie działania. Kreują innowacyjne produkty i usługi służące poprawie jakości życia społecznego. Uczą się przewidywać trendy i jednocześnie budują profesjonalne portfolio. To studenci School of Ideas, nowatorskiego kierunku studiów, gdzie tradycyjny, oparty głównie na teorii model studiowania zastąpiła praca projektowa. Zapraszamy na warsztaty online, by w nieformalnej atmosferze porozmawiać z wykładowcami i poznać koncepcję studiów w praktyce.
Warsztaty
Link do warsztatów zostanie wysłany przed rozpoczęciem wydarzenia na adres e-mail podany podczas rejestracji. Zapraszamy również do udziału w prezentacji programu studiów i procedury rekrutacyjnej.
Warsztaty online dla młodzieży
MYŚLENIE PROJEKTOWE I PROTOTYPOWANIE ROZWIĄZAŃ
17 czerwca, godz. 15.30–17.00, online, prowadzi: dr Joanna Jeśman
Masz poczucie, że chcesz działać, zmieniać, udoskonalać, poprawiać, naprawiać czy upraszczać codzienność, a dodatkowo interesujesz się szeroko rozumianą ekologią? Może po prostu chcesz zdobyć nowe umiejętności, które pozwolą Ci zrealizować jakikolwiek projekt związany ze szkołą czy pracą? Być może chcesz projektować i realizować edukacyjne lub popularyzatorskie działania prospołeczne? Podczas kreatywnych warsztatów przygotowawczych do School of Ideas uczestnicy nauczą się, w jaki sposób jak wykorzystać empatię i krytyczne myślenie do rozwiązywania problemów, jak szukać innowacyjnych rozwiązań i stworzyć prototyp. Wykorzystując elementy metod projektowych. takich jak np. design thinking, wspólnie zaprojektujemy rozwiązania dla wybranych problemów związanych z ekologią.
KREATYWNE MYŚLENIE I ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW
25 czerwca, godz. 15.30–17.00, online, prowadzi: dr Karol Jachymek
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd się biorą dobre pomysły? A skąd się biorą takie pomysły, które naprawdę zmieniają otaczający nas świat? Podczas kreatywnych warsztatów przygotowawczych do School of Ideas ich uczestnicy i uczestniczki poznawać będą metody pozwalające na twórcze i efektywne rozwiązywanie problemów. Wspólnie przekonamy się, że droga do innowacyjnych rozwiązań bywa znacznie prostsza, jeżeli znamy odpowiednie narzędzia, metody i techniki, a także wiemy, w jaki sposób powinniśmy korzystać z inspirujących działań innych osób.
Skuteczne rozwijanie pomysłów w znacznej mierze zależne jest bowiem od systematycznego podejścia i synergii, którą jesteśmy w stanie osiągnąć w ramach produktywnej pracy zespołowej. Kreatywne techniki brainstormingu i twórczego prowadzenia dyskusji, elementy analizy strategicznej oraz inne metody kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów, które poznamy podczas warsztatów, mogą być użyteczne nie tylko w przyszłym projektowaniu innowacji społecznych czy społeczno-biznesowych, ale również w codziennej nauce, pracy i w każdej sytuacji wymagającej od nas aktywnego podejmowania decyzji.
Metodyka, adresaci
Metoda design thinking w praktyce
Podczas warsztatów poznasz podstawy design thinking, nowatorskiej metody pracy projektowej. Pomaga ona w tworzeniu innowacji nie poprzez kopiowanie i ulepszanie, lecz wdrażanie oryginalnych rozwiązań na podstawie głęboko rozpoznanych potrzeb użytkowników. Doceniają ją zarówno studenci, jak i wykładowcy.
Warsztaty dają również możliwość poznania swoich mocnych stron i sprawdzenia umiejętności pracy koncepcyjnej w grupie zadaniowej oraz spotkania przyszłych wykładowców.
Adresaci warsztatów
Warsztaty są adresowane głównie do:
- licealistów i abslowentów techników/szkół średnich, którzy przygotowują się do podjęcia licencjackich studiów stacjonarnych na kierunku School of ideas: Projektowanie Innowacji
- oraz ich rodziców i opiekunów.
Warsztaty poprowadzą

dr
Joanna Jeśman
Kulturoznawczyni, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa

dr
Karol Jachymek
Kulturoznawca, filmoznawca, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa
O SCHOOL OF IDEAS
Program studiów School of Ideas opiera się na pracy projektowej. Oznacza to, że główną metodą nauczania na studiach są praktyczne, intensywne działania w grupach zadaniowych nad określonym problemem.
Każdy semestr ma swój obszar tematyczny, w obrębie którego studenci realizują projekty, nie tylko biorąc udział w zajęciach, lecz także samodzielnie pracując w laboratorium i współpracując z instytucjami partnerskimi.
Taki proces kształcenia sprawia, że zatarta zostaje granica między czasem nauki a wejściem na rynek pracy: studenci realizujący projekty wspólnie z praktykami zmagają się z prawdziwymi wyzwaniami i uczą się działać w grupie – jako liderzy, koordynatorzy i członkowie interdyscyplinarnych zespołów.
Ze względu na warsztatowy charakter pracy dominujący w trakcie studiów, nabór do School of Ideas ograniczony jest do maksimum 30 osób.
Dowiedz się więcej o studiowaniu w School of Ideas »
Kontakt
BIURO REKRUTACJI W WARSZAWIE
22 517 96 11, 22 517 96 35
rekrutacja@swps.edu.pl
ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa
- Zalecamy wysyłanie oryginałów dokumentów lub dokumentów poświadczonych notarialnie pocztą lub kurierem.