logo uswps nazwa 3

Uczelnia

Jesteś rodzicem maturzysty? Zastanawiasz się jak rozpocząć rozmowę na temat przyszłości swojej latorośli? Nie wiesz co zrobić, by skutecznie wesprzeć nastolatka w procesie decyzyjnym, ale nie narzucać swojego zdania? Jakie działania warto podjąć, gdy Twoje dorosłe dziecko jeszcze zwyczajnie nie wie co chce robić w życiu?

O wspieraniu nastolatka w wyborze dalszej ścieżki rozwoju podczas spotkania online porozmawiają eksperci z Uniwersytetu SWPS: prof. Tomasz Grzyb – psycholog społeczny, Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, oraz Katarzyna Ksenicz – specjalistka ds. rekrutacji. 

Obowiązują zgłoszenia przez formularz.

2 grudnia 2020 r.
18.00–19.30
Online

O czym będziemy rozmawiać?

Koniec szkoły średniej to szczególny moment w życiu każdego młodego człowieka. Wiąże się z wieloma ważnymi decyzjami, wątpliwościami i pytaniami. Egzaminy maturalne, wybór studiów oraz uczelni, często przeprowadzka do innego miasta, to tylko niektóre z wyzwań tego okresu. Niejednokrotnie niosą one ze sobą intensywne emocje. Zarówno dla nastolatka, jak i dla jego rodziców oraz opiekunów. Jak przygotować siebie i dziecko do wejścia w ten nowy etap życia? W jaki sposób wspierać i doradzać, jednocześnie szanując autonomię oraz decyzyjność młodego człowieka? Co możemy zrobić, kiedy nastolatek nie ma pomysłu na siebie i kierunek, w jakim chce iść? Jak podejść do rozmowy na temat jego przyszłości? Co powinniśmy wiedzieć o procesie rekrutacji na studia wyższe, żeby zarówno dla opiekuna, jak i dla przyszłego studenta odbył się on bez komplikacji? 

Na pytania odpowiedzą

258 Tomasz Grzyb

 

dr hab. Tomasz Grzyb, prof. Uniwersytetu SWPS

Psycholog. Zajmuje się psychologią wpływu społecznego 

258 michalina Mruczyk

 

Michalina Mruczyk

Psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS

ksenicz

 

Katarzyna Ksenicz

Kierownik Rekrutacji Międzynarodowej Uniwersytetu SWPS

Jesteś zainteresowany innymi kierunkami studiów?
Zapraszamy na DRZWI OTWARTE ONLINE »

BIURO REKRUTACJI W WARSZAWIE

22 517 96 11, 22 517 96 35
rekrutacja@swps.edu.pl
ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa

  • Zalecamy wysyłanie oryginałów dokumentów lub dokumentów poświadczonych notarialnie pocztą lub kurierem.