CENTRUM INNOWACJI
SPOŁECZNYCH I TECHNOLOGICZNYCH
„HumanTech”
Centrum HumanTech to jedyne w Polsce centrum które zajmuje się zarówno innowacjami społecznymi i technologicznymi, a także jedyny tego rodzaju ośrodek funkcjonujący w uczelni o profilu humanistycznym.
Za cel stawiamy również zbliżenie technologii i nauk humanistycznych, ale na pierwszym miejscu stawiamy człowieka - uważamy, że technologia ma jemu służyć, a nie odwrotnie. Stąd nasza nazwa – HumanTech (poprzednia nazwa: Centrum Innowacji).
Preferujemy podejście transdyscyplinarne, gdzie wspólnie z technologami, inżynierami, informatykami i ludźmi biznesu pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, w tym nad wnioskami do takich konkursów jak np. Bon na Innowacje czy Szybka Ścieżka (NCBiR)
Jesteśmy partnerem wielu konferencji, a nasi eksperci są często prelegentami na różnych wydarzeniach, gdzie mowa jest o powiązaniach nauk humanistycznych i technologii. Bazujemy na wiedzy naukowej i wynikach badań, co daje gwarancję rzetelności na każdym etapie współpracy.
Zapraszamy do współpracy firmy, organizacje społeczne, ludzi nauki oraz biznesu.
Przejdź na nasz Fanpage na FB »
Realizowane projekty
Przykłady realizowanych projektów wdrożeniowych (biznesowych), naukowych, społecznych oraz popularyzatorskich:
Projekty popularyzatorskie
HumanTech Meetings
to seria spotkań, których celem jest spojrzenie z różnych perspektyw na takie zjawiska, jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, algorytmy, robotyka oraz wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. W ramach projektu organizuje ciekawe panele dyskusyjne i inspirujące spotkania z naukowcami i praktykami z Polski i zagranicy. Projekt jest dofinansowany ze środków Działu Upowszechniania Nauki MNISW, nr 422493.
Transformator Innowacyjnosci
coroczna konferencja, której celem jest integrowanie środowiska naukowców jak i praktyków. Poruszane są tematy związane z innowacyjność w różnych kontekstach. Zarówno w aspekcie historycznym, społecznym oraz zaawansowanych technologii.
Projekty wdrożeniowe (biznesowe)
AI w komunikacji człowiek – chatbot
Wdrożenie narzędzia pozwalającego na ewaluację komunikatów (w tym – sentymentu) w relacji człowiek-chatbot i dostosowania komunikacji chatbota w celu utrzymywania pozytywnej wartości sentymentu użytkownika.
Projekt wdrożeniowy finansowany w ramach Grantu na prace przedwdrożeniowe - Podniesienie poziomu gotowości wdrożeniowej (trl) realizowanego Przez konsorcjum WSG i SWPS w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 2,0 - interdyscyplinarne innowacje dla zrównoważonego rozwoju”.
Aplikacja Therapify
Współpraca ze startupem mająca na celu zbudowanie aplikacji, która wspomaga relację między terapeutą a pacjentem poprzez możliwość codziennego monitorowania postępu terapii. Funkcję aplikacji to m.in. możliwość przesyłania danych do psychoterapeuty lub psychiatry, przegląd statystyk, zlecanie zadań do wykonania, ankiet do wypełnienia, uzyskania bieżącego wsparcia, itd.
Projekt MatchBeta
Projekt MatchBeta jest rodzajem innowacji społecznej, odpowiadającej na jedno z największych wyzwań współczesnego świata – z jednej strony wesprze pracodawców w znalezieniu talentów dopasowanych do ich firm i wymagań na danym stanowisku, a młodym ludziom pomoże w określeniu właściwej ścieżki kariery. Sercem MatchBeta jest system sztucznej inteligencji, czyli efekt współpracy ekspertów z zespołu Data Analytics PwC oraz naszego zespołu, o nazwie M.A.I.A. (Matching Artificial Inteligence Assistant). Głównym ekspertem w projekcie była dr Magdalena Kaczmarek.
Projekt naukowy
Badania nad Human-Robot Interaction (HRI)
Centrum zakupiło niedawno robota humanoidalnego Pepper celem rozpoczęcia badań nad perswazyjnością robotów, ich wiarygodnością i zaufaniem do nich. Projekt realizowany jest w międzynarodowym, interdyscyplinarnym zespole (m.in. z udziałem dr Aleksandry Przegalińskiej z MIT/ALK oraz prof. Petera Gloora z MIT).
Projekt społeczny
Projekt „Akcja – Inkubacja”, realizowany przez Ecorys w partnerstwie z naszym Centrum polegał na bezpośrednim wsparciu innowatorów społecznych oraz wdrożeniu modelu inkubacji nowych rozwiązań w obszarze wchodzenia młodych osób na rynek pracy. Proces inkubowania innowacji społecznych w tym zakresie będzie obejmował opracowanie i rozwijanie pomysłów, wybór grantobiorców, testowanie najbardziej rokujących innowacji i upowszechnianie najlepszych z nich. Projektem zostało objętych 120 pomysłów innowacyjnych, z tego przetestowano 60 innowacji, a na koniec dopracowano i zaplanowano 8 z nich – które wykazywało największy potencjał wdrożeniowy na szeroką skalę
Pracownicy Centrum

dr
Konrad Maj
Kierownik Centrum, psycholog. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach związanych z wpływemspołecznym, psychologią mediów oraz HRI (Human-Robot-Interaction).

dr
Michał Boni
minister w wielu rządach, w tym pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej minister ds. cyfryzacji, twórca Raportu Polska 2030 oraz raportów o młodzieży, poseł do PE (2014-2019).

dr
Maksymilian Bielecki
Psycholog, od kilkunastu lat zajmuje się konsultingiem i tworzeniem nowych rozwiązań badawczych dla biznesu.

dr
Magdalena Kaczmarek
Psycholog. Prowadzi działalność ekspercką i consultingową w obszarze zadań HR oraz R&D.

dr
Małgorzata Wawrzyniak
Psycholog, psychoonkolog, psychotraumatolog, trener, współpracuje z biznesem i organizacjami pozarządowymi.

mgr
Leon Ciechanowski
Psycholog, filozof, kulturoznawca. Doktorant na Uniwersytecie SWPS, zajmuje się Human-Computer Interaction, fenomenologią oraz poczuciem sprawstwa/kontroli.

mgr
Paweł Zarzycki
CEO SmartLife Robotics, specjalizuje się w budowaniu innowacji technologicznych.
Doktorant na ICT-Psychology prowadzonych przez Uniwersytet SWPS i Politechnikę Warszawską.
Współpracownicy

dr
Ewa Jarczewska-Gerc
Psycholog i trener. Prowadzi szkolenia z zakresu emocji i motywacji, symulacji mentalnych, wytrwałości, efektywności, odczuwania szczęścia.

M.A.
Anna Kovbasiuk
Absolwentka ekonomii oraz zarząrzadzania innowacjami na Akademii Leona Koźmińskiego, studentka psychologii Uniwersytetu SWPS.

Cezary Kuik
Chatbot & Lead w Socjomanii. Specjalista w zakresie robotyzacji procesów biznesowych z wykorzystaniem chatbotów.

mgr
Ewa Łuczak
Psycholog, diagnosta. Doktorant na Uniwersytecie SWPS. Specjalizuje się w badaniach psychopatii w kontekście dylematów moralnych z użyciem wirtualnej rzeczywistości.

mgr
Katarzyna Żukowska
Psycholożka, specjalizująca się w problematyce stresu traumatycznego, członek zespołu badawczego StressLab, asystent na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS.
Kontakt
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech
ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa
pok. 311, e-mail: ci@swps.edu.pl
