Jak działamy
Kampusy
i infrastruktura
Uniwersytet SWPS ma swoje kampusy w pięciu miastach Polski. Główna siedziba uczelni mieści się w stolicy, jednak studenci mogą uczyć się również w ośrodkach w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Sopocie.
Każdy z naszych kompleksów jest rozległy, nowoczesny, doskonale wyposażony, a przy tym wkomponowany w miejską tkankę. Oddaje niepowtarzalny charakter swojego miasta, zapewniając jednocześnie najwyższy komfort studiowania.

Warszawski kampus
klimatyczna Praga
Praga to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Warszawy: artystyczna, klimatyczna, prawdziwa. To właśnie tu, na terenie dawnych Zakładów Wytwórczych Aparatury Rozdzielczej, mieści się siedziba Uniwersytetu SWPS. W wyremontowanych pomieszczeniach stołecznego kampusu studenci mają do dyspozycji nowoczesne aule i sale wykładowe, pracownie komputerowe, profesjonalne kabiny do tłumaczeń symultanicznych oraz laboratoria badawcze wyposażone w specjalistyczną aparaturę. Mogą korzystać również z bogatych zasobów biblioteki, w tym z wyjątkowego księgozbioru orientalistycznego.
Zobacz szczegółowy opis warszawskiego kampusuWrocławski kampus
industrialne wnętrza
Siedziba wrocławskiego wydziału Uniwersytetu SWPS to zrewitalizowana na potrzeby dydaktyki dawna hala produkcyjna. W latach 60. XX w. powstawały tu pierwsze polskie komputery, a do niedawna w fabrycznych halach produkowano urządzenia elektroniczne firmy Siemens i Telect. Dziś w tych przestronnych wnętrzach o industrialnym charakterze znajdują się nowoczesne sale wykładowe, specjalistyczne pracownie i laboratoria. Nowa siedziba wrocławskiego wydziału jest doskonale przystosowana nie tylko do prowadzenia zajęć i warsztatów – można tu organizować przeglądy filmowe oraz przedstawienia teatralne. Na terenie kampusu działa także galeria sztuki.
Swoją siedzibę mają tu: Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu oraz Wydział Psychologii we Wrocławiu.

Poznański kampus
w duchu retro
Poznański wydział mieści się w pobliżu Cytadeli i Starego Rynku, w samym sercu stolicy Wielkopolski. Oryginalna architektura budynku nawiązuje swoją formą do reduty Fortu św. Wojciecha, który znajdował się w pasie XIX-wiecznej fortyfikacji miasta. Wnętrze zdobią dzieła Magdaleny Abakanowicz, Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego i innych współczesnych artystów, nadając pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Studenci i naukowcy korzystają z nowoczesnych pracowni multimedialnych, laboratorium badań psychofizjologicznych, a także sali fitness i siłowni.
Swoją siedzibę ma tutaj Wydział Psychologii i Prawa w Poznaniu.

Sopocki kampus
nad samym morzem
Siedziba sopockiego wydziału znajduje się w malowniczym rejonie centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie hipodromu, brzegu morza i stacji kolejki SKM. W zabytkowym budynku mieści się kilkanaście sal wykładowych, aule, pracownie komputerowe oraz profesjonalne laboratorium badań psychologicznych, umożliwiające realizację różnorodnych projektów naukowych i prowadzenie warsztatów. Rozrywkę zapewnia Strefa Studenta i bar, zaś studiujący rodzice zmuszeni zabrać na zajęcia swoje pociechy mogą skorzystać ze specjalnie zaprojektowanego z myślą o najmłodszych kącika malucha.
Swoją siedzibę ma tutaj Wydział Psychologii w Sopocie.

Katowicki kampus
zielona wyspa pośrodku aglomeracji
Budynek katowickiej siedziby mieści się w cichej i spokojnej okolicy, otoczonej zielenią. Nowoczesna infrastruktura oraz industrialne wnętrza tworzą niepowtarzalny klimat. Studenci i naukowcy mają do dyspozycji funkcjonalne sale dydaktyczne wyposażone w projektory multimedialne, specjalistyczne pracownie komputerowe, sprzęt najnowszej generacji oraz komfortowe strefy wypoczynku. Katowicki wydział tętni życiem – jest miejscem licznych eventów: spotkań z ekspertami w dziedzinie psychologii i kultury, Balu BroKATOwych Kapeluszy, Strefy Młodzieży i Strefy Psyche.
Swoją siedzibę ma tutaj Wydział Psychologii w Katowicach.
