logo uswps nazwa 3

Uczelnia

Uniwersytet SWPS ogłasza konkurs na stanowisko Post-doc w projekcie naukowym, pt.: „Upodmiotowienie młodych migrantów w trudnej sytuacji poprzez płynną integrację” (akronim: MIMY)”, finansowanym z programu Horyzont 2020, którego kierownikiem jest prof. Izabela Grabowska. Miejsce pracy: Warszawa. Wymiar zatrudnienia: 1/3 etatu. Termin nadsyłania aplikacji mija 20 grudnia 2019 r

APLIKUJĘ

Nazwa i opis projektu badawczego

„Upodmiotowienie młodych migrantów w trudnej sytuacji poprzez płynną integrację” (akronim: MIMY)

Projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej Horyzont 2020, realizowany w konsorcjum 12 państw europejskich pod przewodnictwem Uniwersytetu w Luksemburgu. Kierownikiem projektu w Polsce jest prof. Izabela Grabowska.Celem projektu MIMY jest zbadanie procesów integracji młodzieży (15-17) i młodych dorosłych migrantów (w wieku od 18 do 29 lat), którzy znajdują się w trudnej sytuacji i są obywatelami państw trzecich ogarniętych wojną i/ lub objętych dyktaturami. MIMY skupia się na procesach integracyjnych młodych migrantów i zrozumieniu ich codziennych relacji międzykulturowych z lokalną populacją, co prowadzi do głównego pytania badawczego: Jak wspierać w Europie procesy płynnej integracji młodych migrantów w trudnych warunkach życiowych, by zwiększyć korzyści społeczne i ekonomiczne z i dla migrantów?

Zadania

  • Koordynowanie projektu pod kątem badań jakościowych;
  • Planowanie i wykorzystanie strategii rekrutacyjnych w celu pozyskania uczestników badań;
  • Przeprowadzanie badań wraz z innymi członkami zespołu;
  • Zbieranie danych wraz z innymi członkami zespołu;
  • Kodowanie danych;
  • Analiza i interpretacja zebranych danych;
  • Udział w przygotowaniu raportów i publikacji naukowych.

Wymagania

  • Stopień doktora lub doktora habilitowanego (do dwóch lat po doktoracie) w dziedzinie nauk socjologicznych, psychologii, nauk o polityce i administracji, ekonomii i finansów
  • Zainteresowania badawcze w zakresie badań migracyjnych, badań młodzieży, metodologii
  • Ponad 5 lat doświadczenia w zakresie realizacji projektów badawczych
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • Znajomość podejścia “metod mieszanych”
  • Znajomość strategii rekrutacyjnych uczestników badań
  • Umiejętność przeprowadzania pogłębionych wywiadów
  • Umiejętność kodowania i analizy danych jakościowych (najlepiej w Atlas.ti).

Kryteria formalne:

  • Osiągnięcia naukowe -40% oceny;
  • Kompetencje do realizacji zadań w projekcie badawczym - 50% oceny;
  • Wyróżnienia w zakresie prowadzonych badań - 10% oceny.

Uniwersytet SWPS to niepubliczna uczelnia akademicka prowadząca działalność badawczą oraz oferująca studia o profilu praktycznym i akademickim w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Oferta dydaktyczna uczelni obejmuje kierunki z zakresu nauk społecznych, humanistycznych, ale także wzornictwa i grafiki. Naszym celem jest wzbogacenie oferty dydaktycznej i naukowej oraz rozwój innych dyscyplin, w tym informatyki. Zespół Uniwersytetu SWPS tworzy ponad 700 osób – pracowników akademickich i pionu biznesowo-organizacyjnego. Uczelnia jest atrakcyjnym miejscem rozwoju zawodowego, zapewnia system atrakcyjnych benefitów pracowniczych. Tworzymy zróżnicowane i współdziałające środowisko profesjonalistów ceniących pracę na rzecz studentów, tworzenie wiedzy i jej praktyczne wykorzystanie. Pracownikami i współpracownikami uczelni są wybitni naukowcy, odnoszący sukcesy praktycy, artyści i przedstawiciele świata mediów. Uniwersytet SWPS od wielu lat współpracuje z firmami i jednostkami naukowymi z sektora IT, mając tym samym udział w opracowaniu wielu innowacyjnych rozwiązań, np. takich, jak robot edukacyjny Photon, czy aplikacja do badania jasności tekstów w języku polskim - Jasnopis. Łącząc wiedzę psychologiczną z informatyką, nasi badacze tworzą aplikacje i systemy informatyczne, podnoszące jakość życia, jak np. Beviado.

Oferujemy

  • Umowę o pracę z zamiarem zawarcia na okres 36 miesięcy (okres umowy może ulec zmianie w zależności od długości trwania projektu);
  • Wynagrodzenie 490-530 Euro brutto brutto (pomniejszone o zobowiązania publiczno-prawne wynikające z przepisów prawa);
  • Wynagrodzenie wypłacone w przeliczeniu na PLN, może się wahać w zależności od kursu euro;
  • Możliwość rozwoju zawodowego.

Wymagane dokumenty

  • CV naukowe zawierające w szczególności:
    • opis osiągnięć naukowych
    • listę publikacji
    • nagrody za udział w projektach badawczych
    • opis kompetencji do realizacji zadań określonych w opisie zadań.
  • Kopia przykładowej publikacji w PDF
  • Kopia dyplomu doktora w PDF.

Zgłoszenia

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza: FORMULARZ APLIKACYJNY.
Termin nadsyłania aplikacji: 20 grudnia 2019 r.
Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 10 stycznia 2020 r.
Termin rozpoczęcia pracy: kwiecień 2020 r.

Skład Komisji Konkursowej:
prof. Izabela Grabowska - Przewodniczący Komisji
prof. Mikołaj Cześnik - Członek komisji, Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych
Dominika Blachnicka-Ciacek - Członek komisji, pracownik Instytutu Nauk Społecznych
Paulina Kolańczyk-Zwierz – Sekretarz Komisji

Link do REGULAMINU
Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.
W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem pkolanczyk-zwierz@swps.edu.pl.