logo uswps nazwa 3

Sopot

Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Rektor Uniwersytetu SWPS w dniu 9 kwietnia 2020 roku wydał zarządzenie o przedłużeniu zawieszenia wszystkich zajęć dydaktycznych realizowanych w klasie do odwołania. Przez cały okres zawieszenia zajęć kontynuowane będzie nauczanie na odległość. O powrocie do klas poinformujemy Państwa z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Na skróty:   Zajęcia Online   |   Webinary z ekspertami   |   Skontaktuj się   |   Q&A

Ruszają zajęcia online

Podkreślamy, że uruchomienie zajęć online, które nastąpi 23 marca, oznacza, że wszystkie przedmioty prowadzone będą tylko w trybie zdalnym zgodnie z planem zamieszczonym na Wirtualnej Uczelni. Rozpoczęcie zajęć nie oznacza możliwości korzystania z sal na kampusach. Przypominamy także, że uczestnictwo w zajęciach jest warunkiem ich zaliczenia.

więcej o zajęciach online »

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wszystkie legitymacje studenckie mają automatycznie przedłużoną ważność do 31 maja 2020 r. Państwa legitymacje są więc ważne i nie muszą ich Państwo przedłużać w Centrum Spraw Studenckich lub Dziekanacie. Podobne rozwiązania będą dotyczyć legitymacji doktoranckich.

Odwołane wykłady otwarte

Odwołane zostały również wszystkie otwarte wydarzenia edukacyjne i popularno-naukowe zaplanowane na marzec.

Wydarzenia online (webinary) odbędą się planowo, we wcześniej ustalonych terminach.

Koronawirus - cykl webinarów z ekspertami Uniwersytetu SWPS

Od środy 18 marca ruszają specjalne webinary tematyczne dotyczące sytuacji wywołanej wirusem COVID-19. Uważamy, że odpowiedzialnością społeczną naszej uczelni jest dzielenie się doświadczeniem naszych ekspertów w sprostaniu wyzwaniom jakie stawia wobec nas nowa sytuacja. 

Zamknięte szkoły, przedszkola, biblioteki, centra handlowe, kina i restauracje. Koronawirus odebrał nam życie, do którego przywykliśmy. Nawet osoby, które na co dzień nie odczuwają nadmiarowo lęku, w obecnej sytuacji doświadczają go bardzo wyraźnie. Czy nasz lęk jest adekwatny do zagrożenia i co zrobić, by go nie wyolbrzymiać? Jakie konsekwencje dla zdrowia i relacji z bliskimi osobami ma przedłużający się strach związany z możliwością zakażenia? Jak rozmawiać z dziećmi o obecnej sytuacji? W jaki sposób radzić sobie z samotnością podczas kwarantanny? Czy w długiej perspektywie pandemia koronawirusa może przynieść jakieś dobre skutki dla społeczeństwa?

Zapraszamy na spotkania online »

Powołanie zespołu ds. reagowania na zagrożenia epidemiologiczne

W związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą COVID-19 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zobowiązało uczelnie do sporządzania sprawozdania o stwierdzonych przypadkach zachorowań wśród studentów lub ich bliskich osób. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o informowanie Uczelni w sytuacji, kiedy Państwo lub Państwa bliscy będą hospitalizowani, objęci kwarantanną (domową, w domach studenckich itp.) lub objęci kwarantanną sanitarną z powodu podejrzenia zakażeniem wirusem SARS-Cov-2. 

Wszelkie tego typu zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres mailowy Zespołu ds. reagowania na zagrożenia epidemiologiczne: koronawirus@swps.edu.pl.

Dalsze informacje zostaną przekazane w kolejnych komunikatach.

Q&A

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania w związku z funkcjonowaniem organizacji czasie zagrożenia epidemiologicznego.

 
Zajęcia online - informacje podstawowe

1. Na czym będą polegały zajęcia online?

Zajęcia online możesz realizować nie wychodząc z domu. Komunikujemy się przez komputer i ewentualnie telefon, spotykamy się na Hangouts Meet, nie korzystamy z drukowanych materiałów. Poza tym wszystko inne działa jak zwykle.

Przygotuj się na to, że zajęcia online są tak samo wymagające merytorycznie jak zajęcia w klasie. Zapewnij sobie wygodne miejsce, w którym będzie jak najmniej rzeczy rozpraszających uwagę. Uczenie się z domu i przez komputer to innego rodzaju wysiłek, co pewnie zauważysz już w pierwszych dniach.

2. Czy mogę uczestniczyć w zajęciach online w budynku Uniwersytetu SWPS?

Zajęcia odbywają się wyłącznie online i nie ma możliwości korzystania z sal w kampusie.

3. Jak się przygotować?

Śledź komunikaty na Wirtualnej Uczelni. Zaplanuj udział w zajęciach zgodnie z zamieszczonym tam planem zajęć. Zadbaj o wygodne miejsce do pracy, zobacz, jak wygląda ono w kamerze internetowej.

Zadbaj o możliwości techniczne uczestniczenia w zajęciach, przede wszystkim o dostęp do internetu. Przygotuj sobie sprzęt komputerowy, ważne są słuchawki, najlepiej z mikrofonem (np. takie jak do telefonu). Do niektórych aktywności wystarczy telefon (np. wysłuchanie wykładu).

4. Skąd mam wiedzieć, kiedy mam zajęcia?

Poza tym, że przechodzimy na nauczanie online, wszystko inne działa jak zwykle, tj. obowiązuje nas wszystkich plan zajęć widoczny w Wirtualnej Uczelni. W czasie, w którym zaplanowane są zajęcia wejdź na Wirtualną Uczelnię i kliknij “Classroom” przy tych zajęciach, zobacz czy są jakieś informacje od prowadzącego i dołącz do spotkania Hangouts Meet, którego adres jest tam podany (kliknij link).

Jeśli zajęcia nie odbędą się w tym terminie zostaną odwołane i przesunięte.

Prosimy Cię o wyrozumiałość - naprawdę dużo się dzieje i my też pierwszy raz organizujemy zajęcia online w całej uczelni, więc jeśli coś pójdzie nie tak, np. dołączysz do zajęć, a one się nie będą odbywać, po prostu zgłoś to przez Strefę Kontaktu/Pytania.

5. Jak długo będą się odbywały zajęcia online?

Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Rektor Uniwersytetu SWPS w dniu 9 kwietnia 2020 roku wydał zarządzenie o przedłużeniu zawieszenia wszystkich zajęć dydaktycznych realizowanych w klasie do odwołania. Przez cały okres zawieszenia zajęć kontynuowane będzie nauczanie na odległość. O powrocie do klas poinformujemy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

6. Co jeśli z planu na WU nie mogę przenieść się na zajęcia na Classroom?

Jeśli jesteś zapisany na zajęcia i nie możesz wejść na zajęcia na Classroom musisz pilnie skontaktować się z prowadzącym.


Organizacja, forma i treść zajęć

1. Czy na zajęciach online sprawdzana jest obecność?

Obecność na zajęciach zdalnych jest traktowana podobnie jak obecność na zajęciach w sali. Przez pewien czas prowadzący zajęcia będą brać poprawkę na to, że wszyscy uczymy się nowych metod współpracy i że coś może pójść nie tak. Ale staraj się być na zajęciach.

Twoja obecność i uwaga może być też sprawdzana w trakcie zajęć: wiemy, o ile trudniej jest utrzymać uwagę w trakcie pracy zdalnej, więc prowadzący mogą zadawać pytania i zadania w trakcie, aby ułatwić uczestniczenie w zajęciach.

2. Co mam zrobić, jeśli mam kolizję zajęć?

Poza tym, że przechodzimy na nauczanie online, wszystko inne działa jak zwykle, tj. obowiązuje nas wszystkich plan zajęć widoczny w Wirtualnej Uczelni.

Jeśli masz zajęcia z kolizją to wybierz zajęcia, w których weźmiesz udział a sposób odrobienia zajęć, na których Cię nie będzie ustal z osobą prowadzącą je.

3. Czy moje zajęcia mogą się zmienić?

Tak, bo prowadzący pracują nad dostosowaniem metod pracy do nauczania online. Może się okazać, że nie każdy temat można przerobić online w zaplanowanej wcześniej formie. Może też okazać się, że niektóre zajęcia zostaną przygotowane dopiero później.

O ewentualnych zmianach planu zajęć dowiesz się z planu zajęć, który będzie na bieżąco uaktualniany na Wirtualnej Uczelni. O zmianach w formie realizacji zajęć powiadomi Cię prowadzący. W trakcie zajęć stosuj się do informacji przekazywanych przez prowadzących. Na pierwszych zajęciach wprowadzą Cię w to, jak będziecie dalej pracować.

Pamiętaj, że poza tym, że przechodzimy na nauczanie online, wszystko inne działa jak zwykle.

4. Czy online będą się odbywały tylko wykłady czy również ćwiczenia?

Wszystkie zajęcia, które zaplanowane były w klasie będą się odbywały online. Zajęcia w e-learningu odbywają się jak dotychczas na platformie.

5. W jaki sposób będzie można zaliczyć przedmiot?

Prowadzący udzieli Ci stosownych informacji.

6. Co z warsztatami, laboratoriami, czy będą przeprowadzone online?

Prowadzący udzieli Ci stosownych informacji.

7. Co z realizacją i zaliczeniem praktyk?

Prosimy złożyć podanie do dziekana, który indywidualnie rozpatrzy każdy przypadek.

8. Gdzie będą dostępne materiały do zajęć, skoro odbywają się online?

Materiały do zajęć dostępne będą w Google Classroom lub na platformie Learn Online.

9. Co mam zrobić, jeśli nie mam warunków do uczenia się zdalnie?

Niestety nikt z nas jeszcze nie wie, ile potrwa zawieszenie zajęć realizowanych w klasie. Będzie to zależało przede wszystkim od decyzji władz państwowych. Jak tylko te ograniczenia miną wrócimy do zajęć w zwykłej organizacji.

Spróbuj jak najszybciej stworzyć sobie warunki do uczestnictwa w zajęciach online. W tej sprawie nie możemy Ci pomóc jako instytucja, ale zachęcamy Cię do zwrócenia się o pomoc do kolegów i koleżanek.

Koniecznie też powiadom o tym prowadzącego zajęcia (np. mailem), który może przekazać Ci zadania, dzięki którym osiągniesz efekty uczenia się tego przedmiotu.

Jeśli okres zawieszenia zajęć potrwa dłużej i nie da się uzupełnić brakujących zajęć, będziesz mieć możliwość wystąpienia o semestralny urlop z powodu ograniczeń wynikających ze stanu epidemicznego.

10. Co jeśli nie będę uczestniczyć w pojedynczych zajęciach, bo zerwie mi połączenie?

Jeśli z uzasadnionych przyczyn nie możesz uczestniczyć w pojedynczych zajęciach z jakiegoś przedmiotu, napisz do wykładowcy i wspólnie ustalcie, jak możesz nadrobić tę nieobecność.

11. Czy jak zajęcia zostaną odwołane, oznacza to, że nie będą odbywały się online?

Tak, otrzymasz powiadomienie na maila, że zajęcia zostały odwołane i zmieni się ich status na planie zajęć w Wirtualnej Uczelni.

12. Co z projektami realizowanymi w grupach? W jaki sposób mamy je zakończyć?

Skontaktuj się w tej sprawie z prowadzącym dane zajęcia i ustal nową formę realizacji projektu.


Pytania techniczne

1. Co muszę umieć, żeby uczestniczyć w zajęciach online?

Poznaj Google Hangouts Meet - to będzie Twoje główne nowe narzędzie do uczestniczenia w spotkaniach na żywo. To przyda się na pewno.

W trakcie pracy prowadzący mogą wykorzystywać także inne narzędzia Google, takie jak Dokumenty, Arkusze czy Prezentacje - wszystkie są dla Ciebie dostępne w ramach uczelnianego konta @st.swps.edu.pl. Prowadzący może też prowadzić zajęcia na uczelnianej platformie Learn Online. Do niej także masz dostęp przy pomocy kont @st.swps.edu.pl. Jeśli możesz, poświęć trochę czasu, żeby poznać te narzędzia.

2. Czy mogę gdzieś przećwiczyć korzystanie z Hangouts Meet?

Tak.

 • Otwórz przeglądarkę - najlepiej Chrome ze względu na zgodność z aplikacjami Google.
 • Wejdź na stronę meet.google.com i zaloguj się za pomocą konta uczelnianego.
 • Kliknij “+ Rozpocznij spotkanie lub dołącz do spotkania”.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami, udziel przeglądarce zgody na korzystanie z kamery i mikrofonu, kontynuuj aż pojawi się mały ekran i przycisk Dołącz - wtedy Dołącz do spotkania.
 • Możesz zaprosić na nie inne osoby i wspólnie poćwiczyć korzystanie z aplikacji.

Jest 10 czysto technicznych rzeczy, które warto przećwiczyć:

 • Wyjdź i wejdź z powrotem: każdemu zdarza się czasem niechcący “wyjść” w trakcie spotkania online, więc przećwicz to.
 • Wyłącz i włącz mikrofon: to konieczne do uczestnictwa w spotkaniach powyżej 5 osób, gdy należy zostawić włączony mikrofon tylko jednej osoby.
 • Powiedz coś i posłuchaj kogoś, sprawdź jak to słychać; wyjmij i włącz z powrotem słuchawki, zobacz jak zmienia się to co słyszysz i jak słychać Ciebie.
 • Zobacz jak wyglądasz, sprawdź różne ustawienia, wybierz takie, które będzie dla Ciebie najwygodniejsze.
 • Wyłącz i włącz kamerę: jeśli chcesz zrobić coś co może zakłócać odbiór innym, to możesz na chwilę wyłączyć kamerę i włączyć ją ponownie gdy uznasz, że nie będzie to już przeszkodą dla innych.
 • Wybierz sposób prezentacji osób na ekranie; google automatycznie wybiera najlepszy sposób prezentacji przy danej liczbie osób, ale zobacz na spokojnie czym one się różnią.
 • Chcesz widzieć cały czas tylko prowadzącego? przypnij i odepnij jednego z uczestników, choćby siebie: przypinając okienko sprawiasz, że jest ono cały czas widoczne i nie widać nic innego; łatwo to zrobić przypadkiem, więc przećwicz to wcześniej, będzie Ci łatwo szybko przywrócić właściwy obraz.
 • Włącz prezentację i zakończ prezentację: to na pewno się przyda, możesz pokazywać innym przez hangout cały swój ekran lub wybrane okno, zawsze musisz coś wybrać; naucz się to robić.
 • Rozwiń listę uczestników w panelu bocznym i schowaj ją z powrotem, zobacz czym się różni prezentacja osób na ekranie i na liście.
 • Otwórz czat i zamknij czat, napisz coś na czacie: czat może służyć do zgłaszania się w czasie zajęć, szczególnie gdy jest dużo uczestników.

To wszystko. Jeśli potrenujesz te rzeczy, to będziesz korzystać z Hangouts Meet ze swobodą mistrza.

3. Czy zawsze muszę wejść w Classroom by uczestniczyć w zajęciach online?

Nie, ale prawie zawsze. Jeśli zajęcia do tej pory odbywały się w budynku i nie było żadnych ustaleń co do pracy zdalnej, to pierwszym miejscem Waszego spotkania online jest Classroom, w którym:

 1. prowadzący może zostawić informacje, jak będziecie pracować dalej
 2. znajdziesz link do spotkania Hangouts Meet, do którego powinieneś dołączyć w terminie zajęć.

W przypadku zajęć, w których macie już wypracowane metody zdalnego kontaktowania się (np. seminaria dyplomowe lub e-learning), korzystanie z Classroom nie będzie konieczne, choć również w tych przypadkach prosimy prowadzących zajęcia, aby zostawiali Wam jakąś informację w Classroom.

4. Co mam zrobić, jeśli nie mam zbyt dobrego łącza w domu i wykłady online będą mi się rwać?

Spróbuj połączyć się ponownie. Jeżeli problem się będzie pojawiał, poproś kogoś z najbliższego otoczenia, żeby ci pomógł. Zgłoś problem w uczestnictwie zajęć do prowadzącego.

5. Czy uczelnia pokryje część kosztów poniesionych za dostęp do internetu?

Uczelnia nie ma możliwości finansowania usług internetowych pracowników i studentów w związku z odgórnym zarządzeniem ministerstwa o prowadzeniu zajęć zdalnych.

6. Jak będą wyglądać zajęcia online z WF?

Zajęcia są zawieszone do odwołania za wyjątkiem tych osób, które uzyskały już wcześniej zgodę na zaliczenie tych zajęć w formie e -learningu, zgodnie z obowiązującym regulaminem. Osoby mające zapis na kurs e-learningowy realizują te zajęcia zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami.

7. Co mam zrobić, jeśli nie widzę klucza dostępu do zajęć?

Student zapisany na zajęcia nie potrzebuje klucza dostępu, po zalogowaniu się na Wirtualną Uczelnią i wejściu w plan zajęć od razu przechodzi do Classroom. Pamiętaj, żeby być zalogowanym w Google z domeną st.swps.edu.pl. Jeżeli nadal problem będzie występował, napisz wiadomość do wykładowcy i poproś o klucz.

8. Co zrobić kiedy nie mogę dostać się do Google Classroom? Czy będę mieć nieobecność czy mogę komuś zgłosić problem techniczny? Jeśli tak, to komu?

Zgłoś to prowadzącemu zajęcia.

9. Czy możemy korzystać z zajęć poprzez Skype lub Zoom?

Zajęcia online odbywają się wyłącznie za pomocą Hangouts Meet.

10. Co zrobić, gdy wybrałem złą rolę w Google Classroom tj. „nauczyciel” zamiast „uczeń”?

Studenci nie mają możliwości dokonania zmiany roli w Classroom.

11. Czy podczas zajęć np. Hangout Meet będę mógł w czasie rzeczywistym zadać pytanie?

Można zadawać pytania w trakcie zajęć online. Prowadzący ustali zasady interakcji na zajęciach.

12. Czy mogę uczestniczyć w zajęciach online przez telefon lub tablet. Czy mogę uczestniczyć w zajęciach łącząc się ze smartfonu z Androidem, iPhone??

W zajęciach online można uczestniczyć za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego - smartfona, tabletu, a także komputera.

13. Czy posiadanie kamery internetowej jest obowiązkowe, żeby uczestniczyć w zajęciach online?

Nie. Konieczny jest tylko dostęp do internetu i musisz być zalogowany w google domeną st.swps.edu.pl

14. Czy potrzebuję specjalnego oprogramowania, żeby uczestniczyć w zajęciach online?

Wystarczy dostęp do internetu z poziomu telefonu, komputera czy tabletu. Logujesz się w google z uczelnianego adresu e-mail w domenie st.swps.edu.pl.


Pytania ogólne

1. Do kiedy potrwa zawieszenie zajęć dydaktycznych w klasie?

Rektor Uniwersytetu SWPS w dniu 9 kwietnia 2020 roku wydał zarządzenie o przedłużeniu zawieszenia wszystkich zajęć dydaktycznych realizowanych w klasie do odwołania. Przez cały okres zawieszenia zajęć kontynuowane będzie nauczanie na odległość. O powrocie do klas poinformujemy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

2. Kiedy Uczelnia uruchomi nauczanie na odległość?

Zajęcia w trybie online planujemy uruchomić 23 marca br. Zajęcia online potrwają przez cały okres zawieszenia zajęć w klasie.

3. Czy termin zawieszenia zajęć jest ostateczny, czy istnieje możliwość, że zajęcia zostaną odwołane jeszcze przez dłuższy czas?

Należy liczyć się z tym, że okres zawieszenia zajęć zostanie wydłużony.

4. Co jeśli właśnie wróciłem/am z zagranicy?

Niezależnie od tego, czy podróż dotyczyła rejonów zagrożonych, zalecany jest szybki kontakt telefoniczny ze stacją sanitarno-epidemiologiczną właściwą dla miejsca pobytu (aktualnego zamieszkania) w celu przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego. Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA z dnia 13 marca br. osoby powracające z zagranicy muszą przejść obowiązkową dwutygodniową kwarantannę.

5. Co jeśli mimo przedłużenia ważności legitymacji, kontroler biletów wystawi mi karę za brak uprawnień do przejazdów ulgowych?

Komunikat MNiSW został skierowany do właściwych służb, ale jeśli pojawią się utrudnienia należy wyjaśniać to bezpośrednio w biurach obsługi klientów ZTM, SKM lub PKP.

6. Czy egzaminy dyplomowe będą odwołane/przełożone?

Decyzję w sprawie egzaminów dyplomowych podejmują Dziekani Wydziałów. W indywidualnych sytuacjach prosimy o złożenie podania przez Strefę Kontaktu na Wirtualnej Uczelni.

7. Czy Biura Rekrutacji są otwarte?

Biura Rekrutacji w kampusach zostały zamknięte, ale pracownicy obsługują kandydatów online - przez maile i telefony. Terminy rekrutacji na studia pozostają bez zmian.

8. Czy Uczelnia jest otwarta?

Budynki uczelni w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Sopocie są otwarte. Kampus w Poznaniu wraz ze School of Form jest zamknięty. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

9. Czy restauracje działają bez zmian?

Restauracje oraz kawiarnie są zamknięte we wszystkich kampusach.

10. Czy biblioteki są otwarte?

Biblioteki we wszystkich kampusach Uniwersytetu SWPS są zamknięte do odwołania. Terminy zwrotu wszystkich książek i innych materiałów (we wszystkich wydziałach) przypadające na 11 marca br. i później zostały zmienione na 1 czerwca br. Za okres od 11 marca do 1 czerwca br. nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie książek. Pracownicy akademiccy mają możliwość mailowego zamówienia ewentualnych materiałów do odbioru. Zamówienie takie powinno nastąpić z dziennym wyprzedzeniem.

11. Czy Dziekanaty będą otwarte?

Biblioteki we wszystkich kampusach Uniwersytetu SWPS są zamknięte do odwołania. Terminy zwrotu wszystkich książek i innych materiałów (we wszystkich wydziałach) przypadające na 11 marca br. i później zostały zmienione na 1 czerwca br. Za okres od 11 marca do 1 czerwca br. nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie książek. Pracownicy akademiccy mają możliwość mailowego zamówienia ewentualnych materiałów do odbioru. Zamówienie takie powinno nastąpić z dziennym wyprzedzeniem.

12. Czy rok akademicki zostanie wydłużony? Czy sytuacja wpłynie na terminy sesji letniej?

W tej chwili nie planujemy wydłużenia roku akademickiego. Zachęcamy do śledzenia aktualności w zakładce Zespół ds. reagowania na zagrożenia epidemiologiczne na Wirtualnej Uczelni.

13. Co z zajęciami, które się nie odbyły w okresie 11-22 marca br.? Będą odrabiane? W jaki sposób?

O sposobie realizacji treści programowych z zajęć, które przypadały na zajęcia w okresie 11-22 marca br. będziemy informować w kolejnych komunikatach.

14. Czy jak zachoruję, to będę musiał/a brać udział w zajęciach online?

Nieobecności w przypadku zwolnienia lekarskiego są rozpatrywane na dotychczasowych zasadach (patrz: Zasady studiowania na Wydziale).

15. Zawieszenie zajęć dydaktycznych utrudnia gromadzenie punktów SONA. Czy wymagana do zgromadzenia w roku akademickim liczba punktów SONA zostanie zmniejszona?

Podobnie jak w sprawie innych aktywności dydaktycznych decyzję w tej sprawie podejmuje Dziekan Wydziału.

16. Czy Uczelnia w tym roku akademickim będzie organizować Drzwi Otwarte i Juwenalia?

Do 31 marca bieżącego roku odwołane zostają wszystkie wydarzenia i konferencje organizowane we wszystkich kampusach Uniwersytetu SWPS. Wydarzenia poza kampusami są odwołane zgodnie z decyzjami władz państwowych.

17. Czy abonament za parking będzie pomniejszony o dni wolne?

Operator parkingu nie przewiduje zwrotu opłat abonamentowych.

18. Potrzebuję zaświadczenie do wizy - jak mogę je pilnie dostać?

Prosimy zamawiać wszystkie potrzebne zaświadczenia przez Strefę Kontaktu. Zaświadczenia będziemy wysyłać pocztą, a w pilnych przypadkach na miejscu dyżurują pracownicy dziekanatów.

19. Czy budynek uczelni zostanie zdezynfekowany?

Administracja uczelni na bieżąco dba o odpowiedni stan sanitarny wszystkich pomieszczeń. Budynki wszystkich kampusów są na bieżąco dezynfekowane.

20. Czy ograniczenia nałożone przez rząd wydłużą remont nowej siedziby School of Form? Czy ekipa budowlana zdąży przygotować wszystko przed nowym rokiem akademickim?

Prace inwestycyjne i remontowe dotyczące nowej siedziby School of Form w Warszawie przebiegają w normalnym trybie i zgodnie z założonym harmonogramem.

21. Czy zawieszenie zajęć dotyczy również WF?

Zawieszenie zajęć dotyczy również WF.

22. Czy terminy oddania prac dyplomowych zostaną przesunięte?

Kwestie te będą regulowane indywidualnymi decyzjami Dziekana Wydziału.

23. Czy w związku z tym, że część zajęć w marcu nie odbyła się, studenci płacą pełną kwotę za marzec? Czy opłata dla studentów, którzy opłacili w całości rok studiów, pozostaje bez zmian?

Tak. Zajęcia, które się nie odbyły, będą odrobione w późniejszym terminie. O sposobie ich odrabiania będziemy informować w dalszych komunikatach. Uczelnia podjęła działania w celu zmiany sposobu realizacji przedmiotów na metody oparte na uczeniu na odległość. Dla uczelni priorytetem jest umożliwienie studentom zaliczenia zajęć przewidzianych programem studiów w bieżącym semestrze tak, aby nie powstała konieczność powtórzenia poszczególnych przedmiotów lub całego semestru studiów w kolejnym roku akademickim. Zarząd uczelni przeznaczył dodatkowe środki w budżecie na przeprowadzenie tych działań.

24. Czy w związku z nową formą realizacji programu studiów (online) Uczelnia przewiduje zniżki w czesnym dla studentów?

W nowej formule nauczania Uczelnia musi zapewnić prawidłową realizację programów studiów i weryfikację efektów uczenia się odpowiadającą kształceniu w klasie i uznawaną przez Polską Komisję Akredytacyjną. Żeby osiągnąć ten cel i odpowiadając na wyzwanie, przed którym wspólnie stanęliśmy, Uczelnia już teraz przeznacza dodatkowe środki w budżecie na przeprowadzenie tych działań. W związku z tym Uczelnia nie wprowadza zmian w warunkach odpłatności za studia. Kadra akademicka przygotowuje się do prowadzenia zajęć w sposób umożliwiający prawidłową i sprawną realizacją przedmiotów przewidzianych na poszczególnych kierunkach studiów.

25. Co z płatnościami za powtarzanie przedmiotów, których uczelnia nie przeprowadzi zdalnie?

Uczelnia dokłada wszelkich starań, aby realizować studia w trybie online w pełnym wymiarze programowym. W przypadku zajęć, które nie będą dostępne online w bieżącym semestrze, uczelnia zrealizuje je później w ramach czesnego za semestr bieżący, czyli bez opłat dodatkowych.

26. Czy Uczelnia będzie naliczała odestki za opóźnienia w płatności czesnego?

Ponieważ nie jesteśmy w stanie dzisiaj przewidzieć skali konsekwencji gospodarczych wynikających z pandemii, uczelnia nie zmienia warunków wynikających z umów odpłatności za studia i nie wprowadza zmian w naliczaniu odsetek.

27. Czy w obecnej sytuacji Uczelnia zmieni zasady windykacji?

Uczelnia utrzymuje obowiązujące warunki odpłatności za studia, czyli do 5tego dnia miesiąca. Przypominamy, że mogą Państwo wystąpić o odroczenie płatności jednej raty i decyzja w tej sprawie jest automatycznie pozytywna, jeśli jest to pierwsze odroczenie w danym roku akademickim. W pozostałych przypadkach student może zawierać ugodę dotyczącą zapłaty należności w ratach.

28. Czy uczelnia zmienia zasady skreśleń z powodów finansowych?

Tak jak do tej pory Uczelnia będzie odraczać skreślenia osób, które współpracują z windykacją w celu ustalenia harmonogramu spłat zaległości. Obecnie procedowane skreślenia dotyczą należności powstałych ponad cztery miesiące temu. Dalsze decyzje będą podejmowane w maju, kiedy będzie wiadomo, czy zaległości w opłatach są większe niż zwykle.

29. Czy student może zmienić termin płatności?

Jeśli terminy płatności nie są dogodne, student może złożyć wniosek o ich zmianę za pośrednictwem Wirtualnej Uczelni. Uczelnia w uzasadnionych przypadkach, może ustalić inny termin płatności.

30. Czy Uczelnia przewiduje rozwiązania pomocowe dla studentów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej wynikającej z pandemii COVID-19?

Wiemy, że część z Państwa odczuje skutki ekonomiczne stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce i przypominamy, że niezmiennie mogą Państwo wystąpić o odroczenie płatności jednej raty lub zawrzeć ugodę dotyczącą zapłaty należności w ratach. Uczelnia analizuje skalę potrzeb studentów w zakresie odpłatności za studia i najwcześniej w maju przedstawi propozycje pomocy w formie stypendiów, pożyczek lub ratalnej spłaty czesnego.

31. Czy Biuro Karier jest otwarte?

Biuro Karier Uniwersytetu SWPS działa w trybie online. Oznacza to, że wszystkie planowane konsultacje odbywają się w usłudze Hangouts, do której wszyscy studenci i studentki Uniwersytetu mają dostęp poprzez pocztę Gmail. Istnieje również możliwość telefonicznego kontaktu z zespołem.

Przypominamy jednocześnie, że oferty praktyk, staży i pracy są publikowane codziennie na stronie kariera.swps.pl, oraz na grupach Facebookowych Biura Karier:

32. Czy firmy, z którymi współpracuje Biuro Karier nadal prowadzą rekrutacje?

Firmy i Organizacje zapewniają nas o tym, że mimo przeniesienia procesów rekrutacyjnych do wirtualnych pokoi spotkań (w tym również rozmów rekrutacyjnych) - nadal oczekują na aplikacje. W części firm oficjalne rozpoczęcie pracy może być przesunięte w czasie.

Aktualności z Sopotu

Aktualności z Warszawy 15-06-2020

Med-Stres SOS – program online na pomoc służbie zdrowia

Każdego dnia walczą o życie tysięcy ludzi w Polsce, godzinami pracują w stanie stałego zagrożenia i pod wpływem silnych emocji. Nie widzą swoich bliskich, często brakuje im nie tylko środków...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 02-07-2020

Zmiana formatu zajęć w październiku 2020

Zaspokajanie potrzeb studentów i konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w trakcie pandemii koronawirusa skutkują tym, że wiele uniwersytetów uruchomiło zajęcia online. Mimo złagodzenia ograniczeń nie wiemy, jak będzie wyglądała sytuacja jesienią...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 27-07-2020

Uniwersytet SWPS partnerem Digital Shapers 2020

Digital Shapers wyróżnia osobowości świata cyfrowego i nowych technologii – ludzi, którzy mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w naszym kraju. Jako partnerzy Digital Shapers 2020 chcemy promować kompetencje...

Czytaj więcej

Sukcesy 27-07-2020

Najlepszy start zawodowy absolwentów Psychologii

Osoby, które ukończyły Psychologię na Uniwersytecie SWPS, bardzo szybko znajdują pracę po studiach i otrzymują najwyższe wynagrodzenie spośród wszystkich absolwentów tego kierunku w Polsce. Wyniki Monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) przeprowadzonego na...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 05-08-2020

Pożegnanie Nauczyciela i Przyjaciela

Śmierć Profesora Jana Strelaua wywołała smutek i pozostawiła pustkę u jego licznych uczniów, a także byłych współpracowników oraz przyjaciół. W ostatnim okresie wyraźnie tracił swoją energię, którą wcześniej imponował, przetwarzając...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 06-08-2020

Szkoła Trenerów Uniwersytetu SWPS – pierwsza w Polsce modułowa propozycja dla szkoleniowców

Nauka jest sprzymierzeńcem każdego profesjonalnego trenera, dlatego powstała Szkoła Trenerów Uniwersytetu SWPS. To pierwsza w Polsce prawdziwie modułowa propozycja kształcenia skierowna zarówno do przyszłych, początkujących, jak i doświadczonych trenerów. Obszarów...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 06-08-2020

Jan Strelau – Nauczyciel, Mentor, Mistrz

Z głębokim żalem i niewymownym smutkiem żegnamy Profesora Jana Strelaua, nestora polskiej psychologii należącego do światowego grona najwybitniejszych przedstawicieli psychologii różnic indywidualnych. Był niekwestionowany autorytetem w swojej dziedzinie; niezwykle pracowitym...

Czytaj więcej

Online 13-08-2020

UX design – czym jest? O procesie i etapach projektowania – Marcin Bober (Google), Natalia Bienias (…

Czym właściwie jest UX, czyli user experience? Najkrótsza definicja brzmi: całość wrażeń, jakich doświadcza użytkownik podczas korzystania z produktu. A po co nam UX? Czy jest coś, do czego nie...

Czytaj więcej

Online 20-08-2020

Psychoterapeuta – jak go wybrać?

Chcemy zadbać o swoje zdrowie psychiczne, zwalczyć nękającą nas dolegliwość, pokonać demony przeszłości lub zrobić krok w stronę rozwoju osobistego. Zaczynamy szukać dobrego psychoterapeuty. Wertujemy strony internetowe. Szybko zauważamy, że...

Czytaj więcej

Online 25-08-2020

Kariera UX Designera. Jak wygląda praca projektanta doświadczeń? – P. Walencik (Orange Polska)

Jak wygląda praca UX Designera? Co powinien umieć? Ile zarabia? Jak zacząć pracę jako projektant UX? Jakie predyspozycje i kompetencje trzeba mieć, by być dobrym UX-owcem? Czy można przebranżowić się...

Czytaj więcej

Webinar 25-08-2020

Jak zostać trenerem? – webinar

Co zrobić, by zawodowo zajmować się prowadzeniem szkoleń? Z czym wiąże się praca trenera? Jakie należy mieć wykształcenie, by zostać trenerem ds. sprzedaży, trenerem młodzieży czy trenerem biznesowym? Co to...

Czytaj więcej

Online 27-08-2020

Zrozumieć sztuczną inteligencję: humaniści vs umysły ścisłe

Jesteśmy świadkami niewiarygodnie szybkiego postępu technologicznego. Sztuczna inteligencja na dobre zagościła w naszym życiu, choć czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy – aby się o tym przekonać, wystarczy...

Czytaj więcej

Archiwum aktualności z Sopot

Webinar 12-08-2020

Sztuczna inteligencja i psychologia – co je łączy?

Najnowsze technologie wkraczają dziś w niemal każdą dziedzinę naszego życia. Jeśli sztuczna inteligencja (AI) potrafi lepiej od lekarzy zdiagnozować nowotwór albo pomaga inwalidom poruszać się dzięki nowoczesnym protezom, to czy w...

Czytaj więcej

Online 11-08-2020

Pierwsza praca: jak świadomie wybrać swoją karierę zawodową? – Konstancja Zyzik (Pracuj.pl)

Pracodawcy preferują kandydatów, którzy mogą się pochwalić doświadczeniem zawodowym. Często jednak trudno już podczas studiów czy nauki w szkole podjąć pierwszą pracę. Jednocześnie wiemy, że mając w CV jedynie dyplomy...

Czytaj więcej

Online 11-08-2020

Branża kreatywna online. Wyzwania nowej rzeczywistości – Paulina Kisiel (Gdynia Design Days)

Branża kreatywna zawsze żyła spotkaniami i wydarzeniami, podczas których można było nie tylko nawiązywać i budować relacje z innymi projektantami i firmami, ale też doświadczać i testować nowe produkty, rozwiązania...

Czytaj więcej

Webinar 10-08-2020

Drzwi Otwarte Online – ABC kandydata

Psychologia, Prawo, Zarządzanie, a może Wzornictwo, Grafika, filologie obce, Dziennikarstwo lub kierunki kulturoznawcze? Oferta studiów wyższych Uniwersytetu SWPS jest bardzo bogata. W 5 miastach – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i...

Czytaj więcej

Online 05-08-2020

Odpowiedzialny biznes, ekologia, startup – Martyna Zastawna (WoshWosh) i Marta Wujek (MamStartup.pl)

Historia WoshWosh i jej założycielki Martyny Zastawnej jest słynna w środowisku startupowym. Właścicielka firmy w swoim biznesplanie założyła, że w pierwszym miesiącu działalności przyjdzie do niej 10 klientów – a...

Czytaj więcej

Aktualności z Wrocławia 01-08-2020

Międzynarodowy warsztat: Zmiana przez design lub katastrofę – życie (społeczne) po pandemii

Żyjemy w nieprzewidywalnych czasach, w których do takich globalnych problemów jak kryzys klimatyczny czy przyspieszające rozwarstwienie społeczne dochodzi jeszcze zagrożenie epidemiczne. Potrzebujemy zmiany. Dokonanie jej możliwe jest przez projektowanie lub...

Czytaj więcej

Webinar 29-07-2020

Samotność w związku. Razem czy jednak osobno? – webinar

Uczucie samotności towarzyszy wielu osobom, które są w stałych związkach. Po okresie fascynacji przychodzi codzienność, a z nią – niekiedy obojętność na potrzeby drugiej osoby. Samotnie można czuć się również...

Czytaj więcej

Online 28-07-2020

Kultura organizacyjna: czy można ją zaprojektować? – Sylwia Hull-Wosiek i Edyta Paul (Concordia Desi…

Kultura organizacyjna jest bardzo ważnym elementem każdego miejsca pracy. To coś więcej niż przyjaźni współpracownicy czy estetyczna przestrzeń biurowa. Czym jest kultura organizacyjna i czy w czasie epidemii koronwirusa, kiedy wielu...

Czytaj więcej

Webinar 23-07-2020

Hejt i odrzucenie. Osamotnienie nastolatków wśród rówieśników – webinar dla młodzieży

Każdy z nas potrzebuje kogoś zaufanego, na kogo może liczyć, z kim będzie się dobrze i swobodnie czuł. Nie zawsze jednak znajdujemy się w gronie osób, które sami wybraliśmy. Niejednokrotnie...

Czytaj więcej

Online 22-07-2020

Współczesna fotografia i storytelling w projektowaniu graficznym – A. Gondek-Grodkiewicz

Dlaczego w fotografii ważny jest storytelling? Czy zdjęcia robi się aparatem, czy głową? Jak fotografowie funkcjonują w czasach, gdy każdy jest fotografem amatorem? Fotografia jako element grafiki – jak to...

Czytaj więcej

Webinar 20-07-2020

Czym jest psychoterapia i dlaczego działa? – webinar

Psychoterapia – czym jest? Jak działa? Kto powinien z niej korzystać? Jak wygląda wizyta u psychoterapeuty albo u psychiatry? Na czym polegają dane zaburzenia psychiczne czy choroby? Czy farmakoterapia jest bezpieczna?...

Czytaj więcej

Online 16-07-2020

What’s in store for the design industry? – L. Traldi (Interni Design Journal)

Spotkamy się z redaktor prowadzącą największego magazynu o designie i architekturze Interni Design Journal. Ten kultowy magazyn doczekał się w czasie pandemii swojej premiery w wersji online, a za jego...

Czytaj więcej

Webinar 07-07-2020

Psychodeliki. O odmiennych stanach świadomości w popkulturze – B. Przybyszewski (Liczne Rany Kłute)…

Psychodeliczny. Jaki film, serial czy teledysk kojarzy się z tym określeniem? W popkulturze nie brakuje przykładów, gdy pojawiające się na ekranie jaskrawe kolory, dziwne kształty i wirujące fraktale próbują przenieść...

Czytaj więcej

Sukcesy pozanaukowe 30-06-2020

Uniwersytet SWPS doceniony w U-Multirank 2020

Z przyjemnością informujemy, że w rankingu U-Multirank 2020 Uniwersytet SWPS znalazł się wśród 25 najlepszych uniwersytetów na świecie, które otrzymały najwyższe oceny w kategorii Przychód z Kształcenia Podyplomowego i Zawodowego...

Czytaj więcej

Webinar 25-06-2020

Samotność w czterech ścianach. Kiedy nie masz oparcia w bliskich – webinar dla młodzieży

Samotność to nie tylko przebywanie samemu. Może być ona rozumiana również jako odczuwanie niezrozumienia, wyobcowania, tęsknoty. Wiele dorastających młodych osób doświadcza pewnego rodzaju utraty – czuje dojmujący brak mało obecnego...

Czytaj więcej

Webinar 17-06-2020

Licencjat i co dalej? – webinar

Posiadasz dyplom licencjata i zastanawiasz się, co dalej? Myślisz o rozwinięciu swoich kompetencji i zdobyciu wymarzonego dyplomu magistra? A może nie wiesz, który kierunek wybrać po ukończonych do tej pory...

Czytaj więcej

Webinar 16-06-2020

Drzwi Otwarte Online – ABC kandydata

Psychologia, Prawo, Zarządzanie, a może Wzornictwo, Grafika, filologie obce, Dziennikarstwo lub kierunki kulturoznawcze? Oferta studiów wyższych Uniwersytetu SWPS jest bardzo bogata. W 5 miastach – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i...

Czytaj więcej

Online 09-06-2020

Service design: projektowanie doświadczeń w dobie kryzysu – A. Mróz i K. Andrzejczyk-Briks (Concordi…

Trwa właśnie niezwykły usługowy eksperyment na globalną skalę wywołany przez Covid 19. Nikt z nas nie wie, jak długo to potrwa ani jaka „nowa normalność” czeka nas za zakrętem. Wiemy...

Czytaj więcej

Online 03-06-2020

Uberyzacja usług, startup na studiach – Daniel Żukowski (WeeDo) i Marta Wujek (MamStartup.pl)

Pierwotnym założeniem startupu WeeDo było stworzenie aplikacji-platformy łączącej ludzi, którzy mogą zaoferować pracę, z tymi, którzy są gotowi ją wykonać. W obliczu pandemii koronawirusa twórcy WeeDo postanowili oprócz tego dać...

Czytaj więcej

Granty 02-06-2020

Jesteśmy w czołówce grantobiorców NCN

Narodowe Centrum Nauki opublikowało najnowsze statystyki pozyskiwania grantów w latach 2011–2019. Uniwersytet SWPS ponownie znalazł się w gronie najaktywniejszych instytucji badawczych w Polsce aplikujących o środki na badania z zakresu...

Czytaj więcej

Sukcesy 02-06-2020

100 tys. subskrypcji na kanale YouTube Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS!

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt, dzięki któremu już od dekady dzielimy się rzetelną, merytoryczną wiedzą psychologiczną i udostępniamy ją każdemu, kto jest nią zainteresowany. W ostatnich latach skupiliśmy się...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 27-05-2020

Na Pomoc – psychologiczne wsparcie dla przedstawicieli zawodów medycznych

Zmęczenie, stres, przeciążenie, strach przed zakażeniem, niepokój o bliskich, wypalenie – to problemy, z którymi borykają się pracownicy medyczni w czasie pandemii. To właśnie oni potrzebują teraz najbardziej profesjonalnego wsparcia...

Czytaj więcej

Webinar 26-05-2020

Związek dwóch młodych osób – jak go budować? – webinar dla młodzieży

Kiedy jesteśmy nastolatkami, na miłość patrzymy przez różowe okulary. Niepokojące sygnały od ukochanego czy ukochanej z łatwością ignorujemy, bo „przecież on/ona jest moją wielką miłością”. Jednocześnie możemy mieć wiele obaw:...

Czytaj więcej

Aktualności z Wrocławia 26-05-2020

Sounds of Students 3

Zapraszamy na Sounds of Students 3, czyli kolejne wydarzenie braci studenckiej wrocławskiego Uniwersytetu SWPS, promujące twórczość studentów związanych z naszą uczelnią, ale nie tylko. W obecnej rzeczywistości jeszcze długo nie...

Czytaj więcej

Online 26-05-2020

Jak biznes korzysta z blockchainów publicznych? – Jacek Kubiak („I Love Crypto”) i prof. Włodzimierz…

Blockchain, czyli system oparty na technologii rozproszonego rejestru (DLT), to jedna z największych innowacji w gospodarce cyfrowej, która może umożliwić głębokie zmiany w modelach biznesowych i strukturach społecznych. Pozwala przeprowadzać...

Czytaj więcej

Webinar 23-05-2020

Współcześni romantycy: Matka (nie tylko) romantyczna – online

Matka Polka, matka Juliusza Słowackiego – to figury pochodzące z literatury romantycznej. Uwznioślone przez poezję, kojarzą się z poświęceniem i szlachetnym trudem. Nie tylko mężczyźni, lecz także kobiety idealizują macierzyństwo...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 19-05-2020

Studencka Poradnia Prawna uruchomiła porady online

W związku z panującą pandemią koronawirusa Studencka Poradnia Prawna Uniwersytetu SWPS uruchomiła konsultacje online. W jej działalność zaangażowani są nasi studenci z Wydziału Prawa w Warszawie, którzy pod opieką merytoryczną...

Czytaj więcej

Sukcesy 12-05-2020

Uprawnienia doktorskie w dyscyplinie nauki o polityce i administracji

Badania naukowe są – obok działalności dydaktycznej – drugim filarem, na którym budowana jest wiodąca pozycja Uniwersytetu SWPS wśród uczelni wyższych. Nadajemy stopień naukowy doktora łącznie już w sześciu dyscyplinach. Otrzymaliśmy...

Czytaj więcej

Online 08-05-2020

Koronawirus a przemysł kreatywny. Dobre praktyki i drogi pomocy (Emilia Cholewicka, Stanisław Trzciń…

W czasie pandemii koronawirusa nie możemy pójść na koncert, a muzycy dla nas zagrać. Nie możemy wybrać się do teatru, a aktorzy wystąpić przed swoją publicznością. Wielu artystów przeżywa dziś...

Czytaj więcej

Online 06-05-2020

Rozmowy o startupach: Michał Śliwiński (Nozbe) i Marta Wujek (MamStartup.pl)

Pracują tylko zdalnie, od poniedziałku do czwartku, bo piątki przeznaczone są na przegląd tygodnia i rozwój osobisty albo – jeśli będzie ktoś potrzebował – na cieszenie się dłuższym weekendem. Pracownicy startupu Nozbe i...

Czytaj więcej

Webinar 29-04-2020

Koronawirus: nadzieja i akceptacja w nowej rzeczywistości – webinar

To niestety jeszcze potrwa. Izolacja w czterech ścianach, ograniczony kontakt z bliskimi i przyjaciółmi, praca z domu, brak perspektyw na wyjazd na majówkę czy wakacje, ogólna niepewność jutra. Wielu z...

Czytaj więcej

Webinar 28-04-2020

Seksualność mężczyzny a poczucie wstydu – perspektywa seksuologa – webinar

Stereotyp głosi, że mężczyźni są ewolucyjnie zaprogramowani tak, by zdobywać kobiety i kochać głównie erotycznie. „Prawdziwy” mężczyzna nie może okazywać emocji czy mówić o uczuciach i zawsze ma ochotę na...

Czytaj więcej

Online 24-04-2020

Koronawirus: jak zarządzać ludźmi w sytuacji kryzysu i zmiany? (Bruno Żółtowski)

Z powodu epidemii koronawirusa gospodarka doświadcza kryzysu, wiele firm mierzy się z trudnościami – finansowymi, organizacyjnymi czy w zespołach pracowniczych. Warto więc dostosować sposób zarządzania zespołem – a także samym...

Czytaj więcej

Webinar 21-04-2020

Easter eggs w popkulturze – filmy (i nie tylko) z niespodzianką – Łukasz Muszyński (Filmweb.pl) i Ma…

Popkultura przepełniona jest ukrytymi przekazami, które w nagrodę za wytężoną uwagę oferują wkroczenie do zupełnie nowego świata. Piosenkarze, reżyserzy i twórcy gier zapraszają nas do zabawy w poszukiwanie pisanek –...

Czytaj więcej

Webinar 17-04-2020

Porozmawiajmy o seksie – webinar dla młodzieży

Wielu rodziców i nauczycieli sądzi, że tego tematu nie trzeba poruszać, że jest wstydliwy, a słowa związane z seksualnością na co dzień przecież nie przechodzą nikomu przez gardło. Każdy nastolatek...

Czytaj więcej

Online 17-04-2020

Koronawirus a efektywna praca z domu – okiem psychologa biznesu (Sławomir Prusakowski)

Z szefem i współpracownikami widujemy się tylko przez oko kamerki internetowej. Praca w trybie home office – pod jednym dachem z bliskimi, dziećmi albo zupełnie samemu – przysparza nam wielu...

Czytaj więcej

Sopot 16-04-2020

Sopockie Kółko Psychologiczne – SPOTKANIE 16.04 ODWOŁANE

Kółko psychologiczne to cykliczne zajęcia dla uczniów szkół średnich. Głównym celem spotkań jest zainteresowanie uczniów szkół średnich psychologią oraz wyposażenie ich w umiejętności przydatne w życiu codziennym, których wciąż nie obejmuje...

Czytaj więcej

Online 15-04-2020

Rap a internet. Jak raperzy zmieniają zasady rynku muzycznego – Karol „Solar” Poziemski (SBM Label)

Internetowa rewolucja ogarnęła też branżę muzyczną. Ulubionej muzyki słuchamy dziś w specjalnych serwisach (jak Spotify, Tidal), kupujemy płyty w formie elektronicznej (np. na Bandcamp). Właściwie każdy może tworzyć muzykę za...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 10-04-2020

W partnerstwie z Parlamentem Studentów RP dajemy wsparcie psychologiczne

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej i nasz Uniwersytet łączą siły. Wszystko po to, by zmierzyć się z problematyką tak ważną dla studentów w trudnym czasie epidemii koronawirusa. Wiemy, że studenci muszą...

Czytaj więcej

Webinar 09-04-2020

Koronawirus. Jak się czujesz? Porozmawiajmy o emocjach – webinar dla młodzieży

Wokół siebie nie mamy koleżanek i kolegów z klasy, przyjaciół, brakuje nam wspólnych wyjść, własnej przestrzeni, rozrywek poza domem. Wydaje się, że przez epidemię koronawirusa życie szkolne i towarzyskie legło...

Czytaj więcej

Online 08-04-2020

Rozmowy o startupach: Piotr Boulangé (WeWork) i Marta Wujek (MamStartup.pl)

Dobry pomysł to podstawa, by nasz startup osiągnął sukces. Otwierając własną małą firmę, musimy się jednak zmierzyć z wieloma wyzwaniami. Do tego powinniśmy pamiętać, że startup to specyficzny twór, który...

Czytaj więcej

Webinar 07-04-2020

Spotkanie online z Uniwersytetem SWPS

Psychologia, prawo, zarządzanie, a może wzornictwo, grafika, filologie obce, dziennikarstwo lub kierunki kulturoznawcze? Oferta studiów wyższych Uniwersytetu SWPS jest bardzo bogata. W pięciu miastach – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i...

Czytaj więcej

Webinar 07-04-2020

Koronawirus: jak wspierać osoby starsze w czasie epidemii – webinar

Osoby starsze są szczególnie narażone na zakażenie się koronawirusem. Ze względu na bezpieczeństwo swoje oraz innych najlepiej byłoby, gdyby na czas pandemii seniorzy pozostali w domach. Jak ich do tego...

Czytaj więcej

Online 06-04-2020

Koronawirus: prawa obywatelskie w czasie epidemii – webinar z RPO A. Bodnarem

Pandemia koronawirusa to wyjątkowa sytuacja. Nie przywykliśmy do takiej ingerencji w nasze życie, jak np. nakaz pozostania w domach czy niespotykanie się z innymi osobami. Rozumiemy to i akceptujemy, aby...

Czytaj więcej

Sukcesy 04-04-2020

Przemysław Staroń z Uniwersytetu SWPS najlepszym nauczycielem na świecie?

Nasz wykładowca Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, zdobył nominację do Global Teacher Prize 2020. Tym samym znalazł się w gronie 50 najwybitniejszych nauczycieli z całego świata, którzy prowadzą wyjątkową działalność...

Czytaj więcej

Webinar 02-04-2020

Koronawirus a kryzysy w rodzinie: przemoc i współuzależnienie – webinar

Izolacja, w jakiej żyjemy od jakiegoś czasu, a także kwarantanna, jakiej poddani się niektórzy z nas, mają niebagatelny wpływ na wszystkich, ale szczególnie dotykają rodzin w kryzysie. W obecnej sytuacji...

Czytaj więcej

Online 01-04-2020

Koronawirus: praca zdalna – jak robić to dobrze i skutecznie? – Iwo Szapar (Remote-how)

Epidemia koronawirusa sprawiła, że praca zdalna stała się rzeczywistością każdego pracownika, menedżera, szefa firmy. Nowy system pracy oparty na łączności elektronicznej, a nie bezpośrednim kontakcie w biurze, nie jest łatwy...

Czytaj więcej

Webinar 30-03-2020

Koronawirus: jak skutecznie się uczyć w domu? – webinar dla młodzieży

Zamknięte na czas epidemii koronawirusa szkoły przenoszą się w domowe zacisza. Zajęcia online, przesyłane drogą elektroniczną zadania czy prace do wykonania to teraz rzeczywistość każdego ucznia. Nowy tryb nauki jest...

Czytaj więcej

Online 27-03-2020

Tekstylia, tkactwo i włókiennictwo w designie ‒ Alicja Kaczmarek i Ewa Klekot

Tekstylia są nieodłączną częścią naszej codzienności. Można zaryzykować stwierdzenie, że bez nich nie funkcjonujemy. Są na tyle mocno wplecione w otaczającą nas rzeczywistość, że przestają być zauważalne, co jest swego...

Czytaj więcej

Webinar 26-03-2020

Koronawirus: jak zachować motywację w czterech ścianach? – webinar

Koronawirus zamknął nas w domach. To tutaj większość z nas ostatnio pracuje, spędza czas wolny i zajmuje się dziećmi. Nasze życie straciło swój rytm, zostaliśmy wyrwani z codziennych rytuałów. Po...

Czytaj więcej

Webinar 25-03-2020

Koronawirus: jak wspierać osoby w kryzysie psychicznym? – webinar

Każdy z nas w jakiś sposób boryka się ze skutkami pandemii koronawirusa, ale szczególnie dotkliwie mogą je odczuwać osoby będące w kryzysach psychicznych, cierpiące na zaburzenia psychiczne czy uczestniczące w...

Czytaj więcej

Webinar 24-03-2020

Koronawirus: błędy poznawcze, teorie spiskowe i manipulatorzy – webinar

Nie ma teraz ważniejszego tematu niż koronawirus. Zewsząd napływają do nas informacje o kolejnych zakażonych i ofiarach śmiertelnych. Internauci na potęgę dzielą się „dobrymi radami”, czego unikać albo co należy...

Czytaj więcej

Online 24-03-2020

Crowdfunding – jak pozyskać pieniądze na swoją pasję lub biznes – Tomek Chołast (zrzutka.pl)

Rozwój crowdfundingu w naszym kraju nie słabnie od kilku lat – internetowe zbiórki cieszą się ogromną popularnością. Nie ma znaczenia, czy mamy do czynienia ze zbiórką o charakterze charytatywnym, biznesowym...

Czytaj więcej

Webinar 23-03-2020

Koronawirus: wsparcie dla pracowników służb medycznych – webinar

W czasach panowania koronawirusa zamykamy się w domach i tam toczy się całe nasze życie. Pracownicy służb medycznych nie mogą – tak jak my – przenieść pracy do swojego domowego...

Czytaj więcej

Webinar 20-03-2020

Koronawirus: jak rozmawiać z dziećmi i wspierać je w tym czasie? – webinar

Czas panowania koronawirusa to trudny okres dla nas wszystkich. Niełatwo nam pogodzić się z izolacją i przymusową rezygnacją z dotychczasowego trybu życia. Zmiany te tym bardziej trudno zrozumieć dzieciom, wyrwanym...

Czytaj więcej

Webinar 19-03-2020

Trening mózgu: naucz się lepiej uczyć – webinar dla młodzieży

Nastąpiła zmiana gości webinaru – Paulinę Mechło zastąpią Aleksandra Kołodziej i Mikołaj Magnuski. Każdy chciałby przyswajać wiedzę łatwo, szybko i uzyskiwać jak najlepsze wyniki. Dlatego siegamy po rozmaite treningi mózgu. Co...

Czytaj więcej

Webinar 19-03-2020

Koronawirus a związki: jak wspólnie przetrwać ten trudny czas? – webinar

Pandemia koronawirusa odbiera nam nasze poprzednie życie. Nic nie jest takie jak jeszcze kilkanaście dni temu. Nasze domy stały się teraz miejscem pracy, odpoczynku, szkołą i przedszkolem dla dzieci. Dla...

Czytaj więcej

Webinar 18-03-2020

Jak radzić sobie z lękiem przed koronawirusem – webinar

Świat stawia czoła epidemii koronawirusa. Z zapartym tchem śledzimy medialne doniesienia o kolejnych zachorowaniach. Wszędzie słychać instrukcje dotyczące tego, jak się ustrzec przed zarażeniem, a także kolejne wytyczne służb sanitarnych...

Czytaj więcej

Sopot 16-03-2020

Projekt Dobre Życie – Tydzień Zdrowia Psychicznego 2020 – WYDARZENIE ODWOŁANE

Projekt Dobre Życie to hasło tegorocznej edycji Tygodnia Zdrowia Psychicznego. W ramach cyklu bezpłatnych wykładów i warsztatów dowiemy się m.in.: czy skutki traumatycznych doświadczeń mogą być pozytywne, jakie mechanizmy prowadzą...

Czytaj więcej

Sopot 12-03-2020

Mistrzowie psychologii: O twórczości – WYDARZENIE ODWOŁANE

Czy bycia twórczym można się nauczyć? Czy można trenować i rozwijać kreatywność w taki sposób, w jaki trenuje się mięśnie? Czy warto być twórczym? Wydawnictwo Smak Słowa oraz Uniwersytetu SWPS...

Czytaj więcej

Sopot 11-03-2020

Mózg – poznaj go i trenuj – WYDARZENIE ODWOŁANE

Mózg to najbardziej skomplikowana struktura we wszechświecie, komputer pokładowy odpowiadający za najdrobniejsze procesy zachodzące w całym ciele. Jego wydajność wcale nie jest stała – został „zaprogramowany” do doskonalenia się i...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 10-03-2020

Zajęcia online w Uniwersytecie SWPS

Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Rektor Uniwersytetu SWPS w dniu 9 kwietnia 2020 roku wydał zarządzenie o przedłużeniu zawieszenia wszystkich zajęć dydaktycznych realizowanych w klasie do odwołania...

Czytaj więcej

Sukcesy pozanaukowe 09-03-2020

Sukces w konkursie Genius Universitatis 2020

Kolejny sukces! W konkursie Genius Universitatis na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej otrzymaliśmy cztery nagrody: 1. miejsce w kategorii event, 2. miejsce w kategorii content marketing oraz 3. miejsce w kategorii reklama...

Czytaj więcej

Sopot 07-03-2020

Kobiecy orgazm – czynniki biologiczne, psychogenne i społeczno-kulturowe

Ten temat nieustannie budzi emocje i zainteresowanie, a wokół niego nagromadziło się wiele mitów. O tajnikach kobiecego orgazmu z perspektywy biologicznej, psychologicznej i kulturowej podczas swojego wykładu opowie dr n...

Czytaj więcej

Aktualności z Sopotu 05-03-2020

Jak dbać o dobre relacje? Mentalizacja jako sposób na poprawę kontaktów z bliskimi

Dlaczego bliskie relacje są nam bardzo potrzebne? Jaki jest ich wpływ na nasze funkcjonowanie? Skąd się biorą niekorzystne schematy, przez które wchodzimy w niesatysfakcjonujące znajomości? I najważniejsze – jak budować...

Czytaj więcej

Online 04-03-2020

Budowanie przedsiębiorstw na ekonomii współdzielenia – prof. Jerzy Hausner

Ekonomia współdzielenia – to do niedawna mało znany i dość trudny do zastosowania model biznesowy, z którego korzystały tylko nieliczne przedsiębiorstwa. Dzisiaj tzw. sharing economy, polegający na pożyczaniu i wymianie...

Czytaj więcej

Sukcesy 26-02-2020

10 mln wyświetleń materiałów Strefy Psyche na YouTubie

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt, dzięki któremu już od dekady dzielimy się rzetelną, merytoryczną wiedzą psychologiczną i staramy się udostępniać ją każdemu zainteresowanemu. W ostatnich latach skupiliśmy się na...

Czytaj więcej

Sopot 26-02-2020

Mistrzowie psychologii: Posłuszeństwo wobec autorytetu

Ten psycholog przeprowadził eksperyment, który wystawił na próbę naturę ludzką. Mowa o Stanleyu Milgramie i jego badaniach nad posłuszeństwem wobec autorytetu przeprowadzonych w latach 70. ubiegłego wieku. W eksperymencie brała...

Czytaj więcej

Sopot 13-02-2020

Trudne emocje dziecka. Jak radzić sobie z dziecięcą złością, lękiem i smutkiem

Istnieją emocje, które są trudne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzieci czasem nie potrafią poradzić sobie ze złością, lękiem czy smutkiem. Bardzo często nie wiemy, co dziecko przeżywa...

Czytaj więcej

Webinar 11-02-2020

Jak dobrze wybrać studia?

Prawo, psychologia czy filologia angielska? A może zarządzanie? Jakie studia wybrać? Czym się kierować? Co w dzisiejszych czasach kryje się za pojęciem „przyszłościowy zawód”, skoro jedne profesje znikają z rynku...

Czytaj więcej

Webinar 31-01-2020

Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? – webinar dla młodzieży

Uczucia działają szybciej niż rozsądek. To jednak dzięki nim możemy podejmować decyzje o tym, jak się zachowujemy. Obecność w nas trudnych emocji – smutku, gniewu, strachu, odrazy czy bezsilności –...

Czytaj więcej

Online 30-01-2020

Wiedza ciała – co powinien wiedzieć o niej projektant-rzemieślnik – Ewa Klekot i Agata Bisping

Rzemiosło wymaga specyficznego rodzaju wiedzy, którą bardzo trudno jest ująć w słowa, ponieważ jest ona tak mocno osadzona w ludzkim ciele, że nie można jej poddać abstrakcji – a język...

Czytaj więcej

Sopot 29-01-2020

Mistrzowie psychologii: Rozczarowanie demokracją – prof. Janusz Reykowski

Zgiełk na arenie politycznej sprawia, że coraz trudniej jest zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. I coraz trudniej wybrać tych, którym powierzamy swoje losy. A jeszcze trudniej im zaufać...

Czytaj więcej

Webinar 23-01-2020

Muzyka fortepianowa i podróże: Hania Rani i Ewa Gruszka-Dobrzyńska

Dlaczego zdecydowała się porzucić muzykę klasyczną na rzecz autorskich kompozycji? Czy podróże są dla niej muzyczną inspiracją? Jak łączy życie codzienne z wymagającą pracą muzyka? Zapraszamy na spotkanie online z Hanią...

Czytaj więcej

Webinar 21-01-2020

ABC kandydata na studia!

Kim jest rektor, a kim dziekan? Co to jest Centrum Spraw Studenckich? Czy psychologia dla magistrów jest dla przyszłych magistrów, obecnych magistrantów czy absolwentów psychologii? Podczas spotkania z naszymi rekruterkami...

Czytaj więcej