logo uswps nazwa 3

Warszawa

Naukowo... i rozrywkowo

W części wykładowej będziemy mieli przyjemność posłuchać: prof. Małgorzaty Kossut (IBD PAN), która opowie o tym jak mózg tworzy ślad pamięciowy, prof. Piotra Durki (FUW UW), który zapozna nas z tematyką interfejsów mózg-komputer. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy można uzależnić się od seksu, koniecznie wysłuchajcie wykładu dr Mateusza Goli (IP PAN, UCSD San Diego). Dr Rafał Czajkowski (IBD PAN) opowie o tym, jak mózg tworzy mapy w przestrzeni, a mgr Łukasz Okruszek zgłębi tajemniczy temat łączący zjawisko schizofrenii, ruch biologiczny, interakcje społeczne i... kropki.

dzien mozgu 2016

Przerwy między wykładami wypełnione będą atrakcjami prezentowanymi na rozmaitych stanowiskach. Pośród częściowo znanych dla stałych bywalców atrakcji, takich jak wykrywacz kłamstw czy Wirtualna Rzeczywistość, znajdą się też pokusy zupełnie nowe: zabawa drukarką 3D, okulary z wbudowanym okulografem, nowoczesny elektroencefalograf, wirtualne i namacalne mózgi i wiele, wiele innych atrakcji, stwarzających niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się swoim falom mózgowym czy fiksacjom gałek ocznych. Czekamy również na dzieci, dla których przygotowany będzie specjalny kącik (Uniwersytet Synaptyczny) oraz kino z wygodnymi pufami i pełnym angażującej treści przekazem w formie bajek.

O swoich doświadczeniach chętnie opowiedzą również studenci neurokognitywistyki, którzy przygotowali punkt informacyjny dla wszystkich zainteresowanych kierunkiem. Swoją wiedzą podzielą się także Trenerzy ze Strefy Młodzieży SWPS, którzy na co dzień zajmują się pracą nad zdrowym rozwojem młodych osób.

Jedenasta edycja Dnia Mózgu zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy z Koła Neuronauki Uniwersytetu SWPSFundacji Mózg! zadbają o każdy merytoryczny szczegół oraz prosty przekaz i formę, które w całości sprawiają, że z roku na rok impreza przyciąga coraz większą liczbę osób.

PROGRAM DNIA MÓZGU 2016

WYKŁADY

  • 11.00-12.00: ENGRAM - prof. Małorzata Kossut (IBD PAN, Uniwersytet SWPS)
  • 12.15-13.15: Interfejsy mózg-komputer i technologie asystujące - prof. Piotr Durka (FUW UW)
  • 13.30-14.30: Czy od seksu można się uzależnić? Neuronalne mechanizmy nałogów - dr Mateusz Gola (IP PAN, UCSD San Diego)
  • 14.30-16.30: INTERAKTYWNE POKAZY
  • 16.30-17.30: Jak mózg tworzy mapy przestrzeni - Jak się nie zgubić? - dr Rafał Czajkowski (IBD PAN)
  • 17.45-18.45: Ile jesteśmy w stanie wyczytać z kilkunastu poruszających się kropek? Ruch biologiczny, interakcje społeczne i schizofrenia - mgr Łukasz Okruszek (UW, KCL)
Ola-kolodziej-biale-tlo-small

{pullquote}W trakcie studiów magisterskich miałam przyjemność być częścią wspaniałego zespołu tworzącego Koło Neuronauki, które organizowało Dzień Mózgu w ramach ogólnoświatowego Tygodnia Mózgu. Praca czwórki zafascynowanych neuronauką studentów przerodziła się w niezwykłą pasję przekazywania wiedzy naukowej w sposób przystępny dla każdego. W ostatnim roku postanowiliśmy stworzyć Fundację Mózg! (www.fundacjamozg.pl), która ma na celu działania na rzecz popularyzacji i rozwoju neuronauki. To właśnie Fundacja w tym roku stała się organizatorem Dnia Mózgu 2016, na który serdecznie zapraszam.{/pullquote}

Aleksandra Kołodziej, Fundacja Mózg, absolwentka neurokognitywistyki Uniwersytetu SWPS

Neuroanatomia w 3D
(Mikołaj Magnuski i Leon Ciechanowski, doktoranci Uniwersytetu SWPS)

Gdzie mózg ma poduszkę i czy ma czas na niej odpoczywać? Co robi konik morski w tym złożonym organie i czy musi dużo pamiętać? Czy węch dociera do wzgórza? Mózg ciągle zaskakuje swoją złożonością. Skomplikowana neuroanatomia jest początkiem próby zrozumienia tego, jak działa mózg.

Absolwenci kierunku Neurokognitywistyka, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania postarają się przedstawić budowę ludzkiego mózgu w sposób możliwie najłatwiejszy. Wspólnie poobracają wirtualny, trójwymiarowy mózg, by pokazać go z jak najlepszej strony i na bieżąco wyjaśnią związki między anatomią a funkcją.

Mózg na fali
(Neuro Device)

Elektroencefalograf to jedno z wielu narzędzi neuronaukowców, które pomagają im zrozumieć istotę działania mózgu. Pozwala on na rejestrację procesów tak subtelnych jak zmiana potencjału elektrycznego, pochodzącego z neuronów oraz tego, jak obszary mózgu się ze sobą komunikują.

Zobacz jak faluje Twój mózg. Pozwól, by specjaliści z dziedziny analizy sygnału EEG, podłączyli Cię do aparatury elektroencefalografu i pokazali Twoją własną falę Alfa. Zapytaj o to, czym jest EEG i jak wyglądają fale mózgu, kiedy śpisz. Dowiedz się, jak działa urządzenie EEG i w jaki sposób sygnał z mózgu formuje się w falująca, wizualną formę.

Elektryczne figle twarzy
(dr Michał Olszanowski, Uniwersytet SWPS)

Zygomaticus Major to jeden z mięśni twarzy konieczny do uśmiechu. Czy wiesz, że kiedy eksperymentalnie zaburzyć jego pracę, prawdopodobnie nie będziesz w stanie prawidłowo rozróżnić emocji radości patrząc na inną osobę? O tym, jak ważne są mięśnie twarzy i mimikra, przekonacie się na stanowisku EMG. 

Elektromiograf jest urządzeniem, za pomocą którego możliwy jest pomiar czynności elektrycznej mięśni. Czy jesteś w stanie odczytać wyraz twarzy partnera patrząc jedynie na wykres z rejestracji czynności elektrycznej jego mięśni?

Kłamanie na zawołanie

Już w średniowieczu kobiety podejrzewane o niewierność, w czasie przesłuchiwań były trzymane za nadgarstek. Wyczuwalna zmiana pulsu podczas czytania listy nazwisk miała wskazywać na nazwisko kochanka.

Średniowieczne metody dziś na szczęście nie maja już zastosowania. Poligraf, który pozwala na pomiar reakcji fizjologicznych człowieka (np. potliwości skóry) w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne (pytanie), zajął miejsce przestarzałych metod i znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

Na czym polega niebezpieczeństwo użycia poligrafu i czy uda Ci się go oszukać? Dlaczego dziś właśnie to urządzenie uważają za średniowieczne? Przygotuj się na zaskoczenie i ... długą kolejkę!

Wirtualny Świat
(Neuro Device)

Wirtualna Rzeczywistość, czyli VR, wchodzi na salony, obiecując jeszcze lepszą rozrywkę, niż technologie przeszłości. Ale czy VR to tylko zabawa?

Coraz częściej dzięki przeniesieniu do rzeczywistości wirtualnej wspiera się rehabilitację ruchową, walkę z bólem np. po rozległych oparzeniach czy walczy się z fobiami. Arachnofobia? Wirtualny pająk pomoże. Lęk wysokości? W okularach włos Ci z głowy nie spadnie. Kontrolowane środowisko specjalistów od VR z firmy NeuroDevice pozwoli Ci przeżyć przygodę i poczuć adrenalinę, ale bez ryzyka.

Przyjdź i przekonaj się na stanowisku NeuroDevice. Czy Twój mózg też da się oszukać i uwierzy w wirtualny świat?

Zafiksowani
(ET/ Eyetracking.pl)

Okulografia, czyli Eye Tracking, to metoda, która pozwala na śledzenie ruchów gałek ocznych. Gdzie patrzy student podczas nudnego wykładu? Na jakich miejscach skupia wzrok oglądając teledysk Beyoncé? W którym punkcie reklamy najdłużej skupia swój wzrok? Co najbardziej go przyciąga i jak przebiega ścieżka patrzenia na przekaz filmowy?

Załóż mobilny eyetracker, niewielkie urządzenie umieszczone w okularach, i przejdź się między naszymi atrakcjami. Podgląd live pozwoli odtworzyć Twoje ścieżki patrzenia i fiksacje.

Przed specjalistami z firmy EyeTracking nic się nie ukryje, naprawdę będziemy wiedzieli gdzie patrzysz. Czy Twoje oczy mogą kłamać?

NeuroForma

Neuronaukowcy od lat starają się znaleźć sposób na wykorzystane aktualnej wiedzy o mózgu w profilaktyce i leczeniu rozmaitych schorzeń układu nerwowego. 

Neuroforma to autorski program komputerowy, z którego można korzystać w domu. Jego wykorzystanie pozwala na wykonywanie ćwiczeń poznawczych oraz ruchowych. Został stworzony przez ekspertów z dziedziny neuropsychologii i neurorehabilitacji, a jego celem jest pomoc osobom ze schorzeniami i urazami neurologicznymi, w szczególności pacjentom cierpiącym na stwardnienie rozsiane oraz tym, którzy przebyli udar mózgu.

W praktyce technologia używana w Neuroformie może być świetną atrakcją dla osób w każdym wieku. Przyjdź i przekonaj się na żywo, na czym polega “exergaming”, czyli połączenie ćwiczeń terapeutycznych (ruchowych) z poznawczymi.

I study brains

Neurokognitywiści to niezwykle ciekawy gatunek studentów. Nie tylko potrafią wypowiedzieć bez łamania języka to skomplikowane słowo określające ich kierunek, ale wiedzą też, co się pod tą tajemnicza nazwą kryje. 

Porozmawiaj z nimi o tym, co robią na zajęciach. Zastanawia Cię, ile mózgów w mózgach? Zapytaj! Chętnie opowiedzą Ci o swoich planach zawodowych i możliwościach, jakie kreuje Neurokognitywistyka.

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem studiów właśnie u nas ­ to miejsce dla Ciebie!

Neurogra.pl

Neurogra.pl to platforma, której twórcy wciąż prowadzą badania i poszukują metod usprawniania  pracy mózgu, zarówno u osób zdrowych, jak i u tych z obniżoną sprawnością poznawczą. Czy naprawdę można wytrenować swój mózg? Czy można za pomocą specjalnych programów i aplikacji spowolnić proces starzenia się? A może to wszystko wciąż jeszcze należy do przyszłości? 

Zobacz co proponuje neurogra.pl i sprawdź sam, na czym polegają gry, mogące pozytywnie wpływać na funkcje poznawcze. Poćwicz skupienie i zapamiętywanie i porozmawiaj z twórcami o tym, jaką przyszłość widzą dla swoich aplikacji.

Uniwersytet Synaptyczny​

Zapraszamy wszystkie dzieciaki na mózgową przygodę! Tu każdy z młodych naukowców może wykonać własnoręcznie neuronowy plecak i mózgową czapkę! 

Nie zabraknie bajek, wyjaśniających zawiłości mózgu, labiryntów, kolorowanek, kredek, plasteliny i krzyżówek. To wszystko i wiele więcej, by wyjaśnić najmłodszym ciekawskim zawartości własnych głów. Będzie kolorowo, wesoło i edukacyjnie.

Dla dzieci przygotowane zostały wygodne, miękkie pufy i wszystkie rekwizyty potrzebne do zgłębienia tajemnic szarej, gumiastej masy w głowie. Dla chętnych mamy niespodziankę w postaci specjalnych pokazów filmowych!

Fundacja Mózg!

Fundacja Mózg! powstała z naszej pasji do neuronauki oraz z potrzeby dzielenia się wiedzą. Zajmujemy się tworzeniem wydarzeń związanych z popularyzowaniem wiedzy o mózgu, które przenosimy do przestrzeni miejskiej. Planujemy szereg akcji społecznych, dzięki którym dowiecie się, jak żyć długo i przede wszystkim zdrowo. Osobom związanym neuronauką zawodowo proponujemy warsztaty, kursy oraz konferencje.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami! Cieszymy się, że możemy przedstawić swoje plany na nadchodzący rok i porozmawiać o Waszych oczekiwaniach. A to wszystko, by móc dla Was tworzyć rzeczy większe, lepsze i bardziej inspirujące.

Pokażemy Wam, co fajnego może narodzić się z pasji do mózgu!

Wydrukuj sobie mózg

Jak to jest trzymać w dłoni własny lub cudzy mózg? Czy widzieliście kiedyś jak drukuje się kość? Na stanowisku Rapid Crafting będziecie mogli się tego wszystkiego dowiedzieć. Drukarki 3d przypominają nam, że to, co kiedyś wydawało się science­fiction, teraz staje się rzeczywistością. I my, wraz z profesjonalistami z Rapid Crafting, chcemy Wam to pokazać.

Poza oglądaniem, będzie można porozmawiać, dotknąć i... nawet wziąć trochę dla siebie. Na miejscu zobaczycie, że drukarki 3d to nie tylko gadżety i zabawa, a coraz prężniej rozwijająca się technologia wsparcia medycyny ­ i nie tylko!

sponsorzy

Aktualności z Warszawy

Sukcesy pozanaukowe 12-07-2019

Najlepszy start absolwentów Szkoły Prawa na rynku pracy

Z najnowszego raportu MNiSW wynika, że absolwenci Szkoły Prawa Uniwersytetu SWPS bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy. Monitoring pokazał, że szybko znajdują zatrudnienie po studiach i otrzymują najwyższe wynagrodzenie...

Czytaj więcej

Sukcesy pozanaukowe 22-07-2019

Sukces Studenckiej Poradni Prawnej

Ponad 20 studentów, 4 opiekunów z Wydziału Prawa i prawie 100 spraw przyjętych w mijającym roku akademickim, do tego konferencje i spotkania edukacyjne – Studencka Poradnia Prawna Uniwersytetu SWPS to...

Czytaj więcej

Sukcesy pozanaukowe 26-07-2019

Uniwersytet SWPS w światowym gronie liderów zmian

Uniwersytet SWPS, jako jedyna instytucja szkolnictwa wyższego w Polsce, znalazł się w elitarnym gronie uczelni z całego świata wyróżnionych przez Ashoka U w kampanii #MillionsofChangemakers za swoje zaangażowanie w inicjowanie i...

Czytaj więcej

Granty 07-08-2019

Laureaci konkursu ETIUDA NCN

Doktoranci z Uniwersytetu SWPS otrzymali stypendia Narodowego Centrum Nauki na realizację autorskich badań. Młodzi naukowcy zajmą się wpływem wdzięczności na nasz dobrostan psychiczny. Spróbują określić, dlaczego tak dużo czasu spędzamy...

Czytaj więcej

Nagrody i wyróżnienia 07-08-2019

Mistrzowski Start – nagrody przyznane!

Już wiemy, kto został laureatem programu stypendialnego Mistrzowski Start. Bezpłatne studia na Uniwersytecie SWPS rozpocznie kolejnych jedenaścioro utalentowanych kandydatów. Co roku nasza uczelnia promuje najzdolniejszych maturzystów, umożliwiając im studiowanie za darmo...

Czytaj więcej

Nagrody i wyróżnienia 09-08-2019

Znamy już laureatów programu Zmieniam Świat

Pomagają innym, nie są obojętni, wierzą, że dobrymi czynami mogą przenosić góry – w październiku zwycięzcy programu „Zmieniam Świat” rozpoczną bezpłatne studia na Uniwersytecie SWPS. Co roku uczelnia wspiera młodych...

Czytaj więcej

Sukcesy pozanaukowe 10-08-2019

Magdalena Tomaszewska-Bolałek laureatką Gourmand World Cookbook Awards

Odrobina szacunku do produktów, wykorzystywanie tego, co daje Matka Natura, szczypta racjonalnego zarządzania składnikami, garść prostoty. Do tego jeszcze dorzućmy burzliwą przeszłość historyczną, w wyniku której w potrawach uwidaczniają się...

Czytaj więcej

Sukcesy pozanaukowe 13-08-2019

Zofia Hecht Ambasadorką Karier Unii Europejskiej

Jest młoda, zdolna, aktywna. Ma na koncie doświadczenie zawodowe w pracy PR-owca, zna języki i brała udział w ciekawych inicjatywach. Na pytanie, jak to się stało, że została Ambasadorką Karier...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 28-08-2019

Warsztaty przygotowawcze School of Ideas

Projektują nowe strategie działania. Kreują innowacyjne produkty i usługi służące poprawie jakości życia społecznego. Uczą się przewidywać trendy i jednocześnie budują profesjonalne portfolio. To studenci School of Ideas, nowatorskiego kierunku...

Czytaj więcej

Warszawa 29-08-2019

Sparring Piotra Voelkela i Anny Wróblewskiej na konferencji „Pulsu Biznesu”

Jak połączyć design thinking, service design, user experience, product design, lean start-up, by skutecznie zmieniać strategię, kreować markę, tworzyć nowy produkt lub usługę? Dowiemy się tego na konferencji Innovation&Design Management...

Czytaj więcej

Webinar 29-08-2019

Stres w pracy – jak go opanować?

Jednym się wydaje, że nie mogą funkcjonować bez niego, drugim – że przez niego. Stres. Nie unikniemy go w pracy, choćbyśmy stronili od kontaktu z innymi pracownikami i zapętlali w...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 07-09-2019

Drzwi Otwarte w Warszawie

Psychologia, prawo, zarządzanie, a może filologie obce, dziennikarstwo lub kierunki kulturoznawcze? Uczestnicy Drzwi Otwartych Uniwersytetu SWPS będą mieli okazję poznać nie tylko ofertę uczelni i jej infrastrukturę, lecz także szczegółowe...

Czytaj więcej

Webinar 12-09-2019

Samotność pośród ludzi

Nasila poczucie izolacji, zmarginalizowania, zaniża naszą samoocenę. Pozostawieni sami sobie, bez kogoś, na kogo możemy liczyć, zatapiamy się w niej. Samotność, bo o niej mowa, jest współcześnie zjawiskiem wielowymiarowym. Skąd...

Czytaj więcej

Konferencje 20-09-2019

9th Annual International Conference on Comparative Law: Morality - Technology - Law

Ideą konferencji jest promowanie badań porównawczych w naukach społecznych, zwłaszcza w prawie. Celem organizatorów jest umożliwienie uczestnikom wymiany obserwacji o związkach najnowszych osiągnięć technologicznych z normami prawnymi.

Czytaj więcej

Festiwal Nauki 21-09-2019

Uniwersytet SWPS na Festiwalu Nauki

Jak co roku Uniwersytet SWPS jest partnerem Festiwalu Nuaki, który od 23 lat nie traci na popularności. Zapraszamy na ciekawe wykłady i inspirujące warsztaty z zakresu kulturoznawstwa, psychologii, socjologii oraz zarządzania...

Czytaj więcej

Webinar 24-09-2019

Studia na Uniwersytecie SWPS – spotkanie online

Psychologia, prawo, zarządzanie, a może grafika, filologie obce, dziennikarstwo lub kierunki kulturoznawcze? Oferta studiów wyższych Uniwersytetu SWPS jest bardzo bogata. W pięciu miastach – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Sopocie...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 24-09-2019

Open Eyes Economy On Tour 2019

Jak się mają aktywa niematerialne do współczesnego biznesu? Jak nimi zarządzać, by skutecznie i w pełni je wykorzystać? Innowacyjne podejście do wartości niematerialnych, nowatorskie spojrzenie na działania z zakresu zrównoważonego...

Czytaj więcej

Konferencje 21-11-2019

Przygody Umysłu

We współczesnym świecie żyjemy rozdarci między wiarą w moc przedmiotów a poczuciem sprawczości, jakie daje nam kontakt z dotykowym ekranem. Wiele doświadczeń i eksperymentów, którym w przeszłości towarzyszył fizyczny kontakt...

Czytaj więcej

Konferencje 28-11-2019

Demokracja w działaniu

Uniwersytet SWPS wraz z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i Fundacją Akademicką IPSO ORDO zapraszają na czwartą ogólnopolską konferencję naukową z cyklu „Dyskusje o demokracji”. Hasłem przewodnim konferencji będzie „Demokracja w...

Czytaj więcej

Archiwum aktualności z Warszawy

Warszawa 06-08-2019

Emocje w biznesie i zarządzaniu

Mówi się, że w pracy emocje lepiej zostawić za drzwiami. Dlaczego menedżer nie powinien się jednak od emocji odcinać? Dlaczego mogą stać się one ważnym narzędziem zarządzania? Czy są kluczowe w...

Czytaj więcej

Webinar 06-08-2019

Seks zaczyna się w głowie

Jak nastawienie, doświadczenia, wychowanie wpływają na nasze życie seksualne? Jakie przekonania przeszkadzają nam w cieszeniu się seksem? Jak rozmawiać z partnerem o swoich potrzebach seksualnych i fantazjach? Jak ważne są...

Czytaj więcej

Kostrzyn nad Odrą 02-08-2019

Uniwersytet SWPS na Pol’and’Rock Festival 2019

Co roku przybywają tu setki tysięcy ludzi spragnionych dobrej zabawy. Będziemy i my! Po raz kolejny Uniwersytet SWPS stanie się częścią Pol’and’Rock Festival 2019, czyli jednego z największych festiwali muzycznych...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 24-07-2019

Warsztaty przygotowawcze School of Ideas

Projektują nowe strategie działania. Kreują innowacyjne produkty i usługi służące poprawie jakości życia społecznego. Uczą się przewidywać trendy i jednocześnie budują profesjonalne portfolio. To studenci School of Ideas, nowatorskiego kierunku...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 11-07-2019

Uniwersytet SWPS na Transatlantyk Festival 2019

Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu to „Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny”. Zbieżność motywu z 50. rocznicą historycznej misji Apollo 11 to nie przypadek. W tym roku inspirujemy się tematem...

Czytaj więcej

Webinar 11-07-2019

Lęk – życiodajna emocja

Lęk to towarzyszący nam na co dzień stan emocjonalny. Pojawia się w reakcji na stresujące sytuacje, jak egzamin, występ publiczny albo kiedy czujemy niebezpieczeństwo ze strony innych. Jest więc bardzo...

Czytaj więcej

Nagrody i wyróżnienia 08-07-2019

Studenci prawa na międzynarodowym turnieju w Wiedniu

Aż dwie drużyny Szkoły Prawa Uniwersytetu SWPS znalazły się w światowej czołówce studenckich drużyn negocjatorów i mediatorów. W dniach 6-11 lipca 2019 r. w Wiedniu nasi studenci zmierzyli się z...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 06-07-2019

Drzwi Otwarte w Warszawie

Psychologia, prawo, zarządzanie, a może filologie obce, dziennikarstwo lub kierunki kulturoznawcze? Uczestnicy Drzwi Otwartych Uniwersytetu SWPS będą mieli okazję poznać nie tylko ofertę uczelni i jej infrastrukturę, lecz także szczegółowe...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 28-06-2019

Absolutorium 2019 w Warszawie

Studia to niezwykle ciekawy i intensywny etap w życiu. Niestety ma on jedną wadę – kiedyś dobiega końca. Uniwersytet SWPS w Warszawie organizuje wyjątkową uroczystość wieńczącą ten okres – absolutorium...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 27-06-2019

Transformacja w Polsce i w Chinach: podobieństwa i różnice

W Unii Europejskiej wciąż kładzie się nacisk na propagowanie demokracji, a Chinom często wytyka się autorytarne rządy i „państwowy kapitalizm”. Opinie o Chinach często związane są z interesami politycznymi i...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 26-06-2019

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. Pawła Zgrzebnickiego

Dziekan i Rada Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego zawiadamiają, że 26 czerwca 2019 r. o godz. 12.30 w warszawskiej siedzibie uczelni odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 26-06-2019

Warsztaty przygotowawcze School of Ideas

Projektują nowe strategie działania. Kreują innowacyjne produkty i usługi służące poprawie jakości życia społecznego. Uczą się przewidywać trendy i jednocześnie budują profesjonalne portfolio. To studenci School of Ideas, nowatorskiego kierunku...

Czytaj więcej

Webinar 25-06-2019

Networking – jak i po co przełamywać bariery?

Networkingowe ABC wydaje się bardzo proste i oczywiste. I może właśnie dlatego jest podstępne. Gdyby sprawa była prosta, networking nie byłby tak popularnym tematem szkoleń. Niektóre osoby umiejętność nawiązywania znajomości...

Czytaj więcej

Granty 25-06-2019

Ponad 4 mln zł z NCN dla naszych naukowców

Jakie znaczenie ma wpływ zaangażowania interesu własnego na sądy moralne dzieci w wieku przedszkolnym? Na czym polega związek pomiędzy oczekiwaniami społecznymi, podstawowymi potrzebami psychologicznymi, autowaloryzacją Ja i postrzeganymi zmianami cech...

Czytaj więcej

Webinar 24-06-2019

Spotkanie online z Uniwersytetem SWPS

Psychologia, prawo, zarządzanie, a może wzornictwo, grafika, filologie obce, dziennikarstwo lub kierunki kulturoznawcze? Oferta studiów wyższych Uniwersytetu SWPS jest bardzo bogata. W pięciu miastach – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 24-06-2019

Praca trenera – czy to dla mnie?

Na czym polega praca trenera? Z jakimi wyzwaniami musi się zmierzyć? Co zrobić, by być skutecznym trenerem, który potrafi angażować uczestników i motywować ich do dalszego rozwoju? Jak wygląda branża szkoleniowa...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 24-06-2019

Obrona rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Laprus-Grudzień

Dziekan i Rada Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego zawiadamiają, że 24 czerwca 2019 r. o godz. 14.00 w warszawskiej siedzibie uczelni odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny...

Czytaj więcej

Konferencje 21-06-2019

International Interdisciplinary Conference: Failed Leadership

Tematy przywództwa i postaw liderów cieszą się dużym zainteresowaniem wśród badaczy zajmujących się polityką i biznesem. Większość naukowców i analityków opiera swoje wyniki na pozytywnych przykładach przywództwa. Zauważają również przypadki...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 19-06-2019

O komiksie (komiksach i wesołych obrazkach) przy kawie

Czerwcowe spotkanie poświęcone będzie komiksowi dziecięcemu. Skupimy się m.in. na rodzimych autorach i polskim rynku wydawniczym, który oferuje coraz więcej tytułów z myślą o najmłodszym czytelnikom. Spotkanie poprowadzą eksperci z Uniwersytetu SWPS...

Czytaj więcej

Sukcesy 17-06-2019

Grand Prix Best of Design dla naszego absolwenta

Michał Sęk, absolwent studiów podyplomowych Creative Coding oferowanych przez School of Form, zdobył najwyższy laur w kategorii Best of Design w Konkursie KTR – najważniejszym i najbardziej prestiżowym konkursie kreatywnym...

Czytaj więcej

Konferencje 12-06-2019

MY – innowacyjne formy budowania wspólnoty

Warsaw Improv Festival oraz Uniwersytet SWPS zapraszają na forum naukowe „MY – innowacyjne formy budowania wspólnoty”. Podczas wydarzenia porozmawiamy o tym, jak obecnie można budować trwałe połączenia wśród grup dorosłych...

Czytaj więcej

Konferencje 12-06-2019

Kondycja gospodarki w dobie zmian w prawie

Zmiany są dobre, rozwijamy się dzięki nim, ale wprowadzanie zbyt wielu zmian może doprowadzić do chaosu. Dla przedsiębiorcy szczególnie ważne są nie tylko zmiany w prawie gospodarczym, ale również w...

Czytaj więcej

Webinar 12-06-2019

Złość – ważna i potrzebna emocja

Pojawia się, kiedy ktoś nas zawiedzie, okłamie, wykorzysta, obrazi, stawi opór, wywrze presję. Złość jest emocją, która informuje nas o niezwykle istotnych rzeczach, które dzieją się w naszym życiu. Pozwala...

Czytaj więcej

Warszawa 11-06-2019

Biznes to nie tylko zysk

Dlaczego pieniądze to jednak nie wszystko? Czy celem prowadzenia biznesu ma być tylko to, że jego właściciel będzie się bogacił? Czy skuteczny zespół musi pracować pod presją? Czy współpraca biznesu...

Czytaj więcej

Warszawa 11-06-2019

Biznes to nie tylko zysk

Dlaczego pieniądze to jednak nie wszystko? Czy celem prowadzenia biznesu ma być tylko to, że jego właściciel będzie się bogacił? Czy skuteczny zespół musi pracować pod presją? Czy współpraca biznesu...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 11-06-2019

Warsztaty przygotowawcze School of Ideas

Projektują nowe strategie działania. Kreują innowacyjne produkty i usługi służące poprawie jakości życia społecznego. Uczą się przewidywać trendy i jednocześnie budują profesjonalne portfolio. To studenci School of Ideas, nowatorskiego kierunku...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 10-06-2019

Dyskusja wokół książki Izabeli Grabowskiej „Otwierając głowy. Migracje i kompetencje społeczne”

Gorąco zapraszamy na spotkanie z dr hab. Izabelą Grabowską, profesor Uniwersytetu SWPS, która opowie o swojej najnowszej monografii „Otwierając głowy. Migracje i kompetencje społeczne”. Dyskusja wokół książki pomoże zrozumieć, czym są nieuchwytne zasoby człowieka...

Czytaj więcej

Konferencje 03-06-2019

Uroczyste seminarium z okazji wolnych wyborów w Polsce

Zapraszamy na uroczyste seminarium z okazji 30-tej rocznicy pierwszych (częściowo) wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Oryginalną formułą tego wydarzenia będzie połączenie dwóch sesji referatowych znakomitych...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 31-05-2019

O komiksie (nietoperzach i orłach) przy kawie

W maju śpiewamy „sto lat” jednemu z najbardziej znanych superbohaterów – Batmanowi, który w tym roku obchodzi osiemdziesiąte urodziny. Jest to dobra okazja do przyjrzenia się fenomenowi człowieka-nietoperza i różnym...

Czytaj więcej

Rekrutacja 31-05-2019

Kontynuuj naukę na Uniwersytecie SWPS

Za chwilę odbierzesz dyplom licencjata i zastanawiasz się co dalej? Kontynuuj studia na poziomie magisterskim ze zniżką. Jeśli możesz pochwalić się wysoką średnią (co najmniej 4,6), otrzymasz 10% rabatu na...

Czytaj więcej