logo uswps nazwa 3

Warszawa

Naukowo... i rozrywkowo

W części wykładowej będziemy mieli przyjemność posłuchać: prof. Małgorzaty Kossut (IBD PAN), która opowie o tym jak mózg tworzy ślad pamięciowy, prof. Piotra Durki (FUW UW), który zapozna nas z tematyką interfejsów mózg-komputer. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy można uzależnić się od seksu, koniecznie wysłuchajcie wykładu dr Mateusza Goli (IP PAN, UCSD San Diego). Dr Rafał Czajkowski (IBD PAN) opowie o tym, jak mózg tworzy mapy w przestrzeni, a mgr Łukasz Okruszek zgłębi tajemniczy temat łączący zjawisko schizofrenii, ruch biologiczny, interakcje społeczne i... kropki.

dzien mozgu 2016

Przerwy między wykładami wypełnione będą atrakcjami prezentowanymi na rozmaitych stanowiskach. Pośród częściowo znanych dla stałych bywalców atrakcji, takich jak wykrywacz kłamstw czy Wirtualna Rzeczywistość, znajdą się też pokusy zupełnie nowe: zabawa drukarką 3D, okulary z wbudowanym okulografem, nowoczesny elektroencefalograf, wirtualne i namacalne mózgi i wiele, wiele innych atrakcji, stwarzających niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się swoim falom mózgowym czy fiksacjom gałek ocznych. Czekamy również na dzieci, dla których przygotowany będzie specjalny kącik (Uniwersytet Synaptyczny) oraz kino z wygodnymi pufami i pełnym angażującej treści przekazem w formie bajek.

O swoich doświadczeniach chętnie opowiedzą również studenci neurokognitywistyki, którzy przygotowali punkt informacyjny dla wszystkich zainteresowanych kierunkiem. Swoją wiedzą podzielą się także Trenerzy ze Strefy Młodzieży SWPS, którzy na co dzień zajmują się pracą nad zdrowym rozwojem młodych osób.

Jedenasta edycja Dnia Mózgu zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy z Koła Neuronauki Uniwersytetu SWPSFundacji Mózg! zadbają o każdy merytoryczny szczegół oraz prosty przekaz i formę, które w całości sprawiają, że z roku na rok impreza przyciąga coraz większą liczbę osób.

PROGRAM DNIA MÓZGU 2016

WYKŁADY

  • 11.00-12.00: ENGRAM - prof. Małorzata Kossut (IBD PAN, Uniwersytet SWPS)
  • 12.15-13.15: Interfejsy mózg-komputer i technologie asystujące - prof. Piotr Durka (FUW UW)
  • 13.30-14.30: Czy od seksu można się uzależnić? Neuronalne mechanizmy nałogów - dr Mateusz Gola (IP PAN, UCSD San Diego)
  • 14.30-16.30: INTERAKTYWNE POKAZY
  • 16.30-17.30: Jak mózg tworzy mapy przestrzeni - Jak się nie zgubić? - dr Rafał Czajkowski (IBD PAN)
  • 17.45-18.45: Ile jesteśmy w stanie wyczytać z kilkunastu poruszających się kropek? Ruch biologiczny, interakcje społeczne i schizofrenia - mgr Łukasz Okruszek (UW, KCL)
Ola-kolodziej-biale-tlo-small

{pullquote}W trakcie studiów magisterskich miałam przyjemność być częścią wspaniałego zespołu tworzącego Koło Neuronauki, które organizowało Dzień Mózgu w ramach ogólnoświatowego Tygodnia Mózgu. Praca czwórki zafascynowanych neuronauką studentów przerodziła się w niezwykłą pasję przekazywania wiedzy naukowej w sposób przystępny dla każdego. W ostatnim roku postanowiliśmy stworzyć Fundację Mózg! (www.fundacjamozg.pl), która ma na celu działania na rzecz popularyzacji i rozwoju neuronauki. To właśnie Fundacja w tym roku stała się organizatorem Dnia Mózgu 2016, na który serdecznie zapraszam.{/pullquote}

Aleksandra Kołodziej, Fundacja Mózg, absolwentka neurokognitywistyki Uniwersytetu SWPS

Neuroanatomia w 3D
(Mikołaj Magnuski i Leon Ciechanowski, doktoranci Uniwersytetu SWPS)

Gdzie mózg ma poduszkę i czy ma czas na niej odpoczywać? Co robi konik morski w tym złożonym organie i czy musi dużo pamiętać? Czy węch dociera do wzgórza? Mózg ciągle zaskakuje swoją złożonością. Skomplikowana neuroanatomia jest początkiem próby zrozumienia tego, jak działa mózg.

Absolwenci kierunku Neurokognitywistyka, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania postarają się przedstawić budowę ludzkiego mózgu w sposób możliwie najłatwiejszy. Wspólnie poobracają wirtualny, trójwymiarowy mózg, by pokazać go z jak najlepszej strony i na bieżąco wyjaśnią związki między anatomią a funkcją.

Mózg na fali
(Neuro Device)

Elektroencefalograf to jedno z wielu narzędzi neuronaukowców, które pomagają im zrozumieć istotę działania mózgu. Pozwala on na rejestrację procesów tak subtelnych jak zmiana potencjału elektrycznego, pochodzącego z neuronów oraz tego, jak obszary mózgu się ze sobą komunikują.

Zobacz jak faluje Twój mózg. Pozwól, by specjaliści z dziedziny analizy sygnału EEG, podłączyli Cię do aparatury elektroencefalografu i pokazali Twoją własną falę Alfa. Zapytaj o to, czym jest EEG i jak wyglądają fale mózgu, kiedy śpisz. Dowiedz się, jak działa urządzenie EEG i w jaki sposób sygnał z mózgu formuje się w falująca, wizualną formę.

Elektryczne figle twarzy
(dr Michał Olszanowski, Uniwersytet SWPS)

Zygomaticus Major to jeden z mięśni twarzy konieczny do uśmiechu. Czy wiesz, że kiedy eksperymentalnie zaburzyć jego pracę, prawdopodobnie nie będziesz w stanie prawidłowo rozróżnić emocji radości patrząc na inną osobę? O tym, jak ważne są mięśnie twarzy i mimikra, przekonacie się na stanowisku EMG. 

Elektromiograf jest urządzeniem, za pomocą którego możliwy jest pomiar czynności elektrycznej mięśni. Czy jesteś w stanie odczytać wyraz twarzy partnera patrząc jedynie na wykres z rejestracji czynności elektrycznej jego mięśni?

Kłamanie na zawołanie

Już w średniowieczu kobiety podejrzewane o niewierność, w czasie przesłuchiwań były trzymane za nadgarstek. Wyczuwalna zmiana pulsu podczas czytania listy nazwisk miała wskazywać na nazwisko kochanka.

Średniowieczne metody dziś na szczęście nie maja już zastosowania. Poligraf, który pozwala na pomiar reakcji fizjologicznych człowieka (np. potliwości skóry) w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne (pytanie), zajął miejsce przestarzałych metod i znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

Na czym polega niebezpieczeństwo użycia poligrafu i czy uda Ci się go oszukać? Dlaczego dziś właśnie to urządzenie uważają za średniowieczne? Przygotuj się na zaskoczenie i ... długą kolejkę!

Wirtualny Świat
(Neuro Device)

Wirtualna Rzeczywistość, czyli VR, wchodzi na salony, obiecując jeszcze lepszą rozrywkę, niż technologie przeszłości. Ale czy VR to tylko zabawa?

Coraz częściej dzięki przeniesieniu do rzeczywistości wirtualnej wspiera się rehabilitację ruchową, walkę z bólem np. po rozległych oparzeniach czy walczy się z fobiami. Arachnofobia? Wirtualny pająk pomoże. Lęk wysokości? W okularach włos Ci z głowy nie spadnie. Kontrolowane środowisko specjalistów od VR z firmy NeuroDevice pozwoli Ci przeżyć przygodę i poczuć adrenalinę, ale bez ryzyka.

Przyjdź i przekonaj się na stanowisku NeuroDevice. Czy Twój mózg też da się oszukać i uwierzy w wirtualny świat?

Zafiksowani
(ET/ Eyetracking.pl)

Okulografia, czyli Eye Tracking, to metoda, która pozwala na śledzenie ruchów gałek ocznych. Gdzie patrzy student podczas nudnego wykładu? Na jakich miejscach skupia wzrok oglądając teledysk Beyoncé? W którym punkcie reklamy najdłużej skupia swój wzrok? Co najbardziej go przyciąga i jak przebiega ścieżka patrzenia na przekaz filmowy?

Załóż mobilny eyetracker, niewielkie urządzenie umieszczone w okularach, i przejdź się między naszymi atrakcjami. Podgląd live pozwoli odtworzyć Twoje ścieżki patrzenia i fiksacje.

Przed specjalistami z firmy EyeTracking nic się nie ukryje, naprawdę będziemy wiedzieli gdzie patrzysz. Czy Twoje oczy mogą kłamać?

NeuroForma

Neuronaukowcy od lat starają się znaleźć sposób na wykorzystane aktualnej wiedzy o mózgu w profilaktyce i leczeniu rozmaitych schorzeń układu nerwowego. 

Neuroforma to autorski program komputerowy, z którego można korzystać w domu. Jego wykorzystanie pozwala na wykonywanie ćwiczeń poznawczych oraz ruchowych. Został stworzony przez ekspertów z dziedziny neuropsychologii i neurorehabilitacji, a jego celem jest pomoc osobom ze schorzeniami i urazami neurologicznymi, w szczególności pacjentom cierpiącym na stwardnienie rozsiane oraz tym, którzy przebyli udar mózgu.

W praktyce technologia używana w Neuroformie może być świetną atrakcją dla osób w każdym wieku. Przyjdź i przekonaj się na żywo, na czym polega “exergaming”, czyli połączenie ćwiczeń terapeutycznych (ruchowych) z poznawczymi.

I study brains

Neurokognitywiści to niezwykle ciekawy gatunek studentów. Nie tylko potrafią wypowiedzieć bez łamania języka to skomplikowane słowo określające ich kierunek, ale wiedzą też, co się pod tą tajemnicza nazwą kryje. 

Porozmawiaj z nimi o tym, co robią na zajęciach. Zastanawia Cię, ile mózgów w mózgach? Zapytaj! Chętnie opowiedzą Ci o swoich planach zawodowych i możliwościach, jakie kreuje Neurokognitywistyka.

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem studiów właśnie u nas ­ to miejsce dla Ciebie!

Neurogra.pl

Neurogra.pl to platforma, której twórcy wciąż prowadzą badania i poszukują metod usprawniania  pracy mózgu, zarówno u osób zdrowych, jak i u tych z obniżoną sprawnością poznawczą. Czy naprawdę można wytrenować swój mózg? Czy można za pomocą specjalnych programów i aplikacji spowolnić proces starzenia się? A może to wszystko wciąż jeszcze należy do przyszłości? 

Zobacz co proponuje neurogra.pl i sprawdź sam, na czym polegają gry, mogące pozytywnie wpływać na funkcje poznawcze. Poćwicz skupienie i zapamiętywanie i porozmawiaj z twórcami o tym, jaką przyszłość widzą dla swoich aplikacji.

Uniwersytet Synaptyczny​

Zapraszamy wszystkie dzieciaki na mózgową przygodę! Tu każdy z młodych naukowców może wykonać własnoręcznie neuronowy plecak i mózgową czapkę! 

Nie zabraknie bajek, wyjaśniających zawiłości mózgu, labiryntów, kolorowanek, kredek, plasteliny i krzyżówek. To wszystko i wiele więcej, by wyjaśnić najmłodszym ciekawskim zawartości własnych głów. Będzie kolorowo, wesoło i edukacyjnie.

Dla dzieci przygotowane zostały wygodne, miękkie pufy i wszystkie rekwizyty potrzebne do zgłębienia tajemnic szarej, gumiastej masy w głowie. Dla chętnych mamy niespodziankę w postaci specjalnych pokazów filmowych!

Fundacja Mózg!

Fundacja Mózg! powstała z naszej pasji do neuronauki oraz z potrzeby dzielenia się wiedzą. Zajmujemy się tworzeniem wydarzeń związanych z popularyzowaniem wiedzy o mózgu, które przenosimy do przestrzeni miejskiej. Planujemy szereg akcji społecznych, dzięki którym dowiecie się, jak żyć długo i przede wszystkim zdrowo. Osobom związanym neuronauką zawodowo proponujemy warsztaty, kursy oraz konferencje.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami! Cieszymy się, że możemy przedstawić swoje plany na nadchodzący rok i porozmawiać o Waszych oczekiwaniach. A to wszystko, by móc dla Was tworzyć rzeczy większe, lepsze i bardziej inspirujące.

Pokażemy Wam, co fajnego może narodzić się z pasji do mózgu!

Wydrukuj sobie mózg

Jak to jest trzymać w dłoni własny lub cudzy mózg? Czy widzieliście kiedyś jak drukuje się kość? Na stanowisku Rapid Crafting będziecie mogli się tego wszystkiego dowiedzieć. Drukarki 3d przypominają nam, że to, co kiedyś wydawało się science­fiction, teraz staje się rzeczywistością. I my, wraz z profesjonalistami z Rapid Crafting, chcemy Wam to pokazać.

Poza oglądaniem, będzie można porozmawiać, dotknąć i... nawet wziąć trochę dla siebie. Na miejscu zobaczycie, że drukarki 3d to nie tylko gadżety i zabawa, a coraz prężniej rozwijająca się technologia wsparcia medycyny ­ i nie tylko!

sponsorzy

Aktualności z Warszawy

Aktualności z Warszawy 28-01-2020

Obrona rozprawy doktorskiej mgr Marii Szczepaniak

Dyrektor i Rada Naukowa Instytutu Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego zawiadamia, że 28 stycznie 2020 r. o godz. 11.30 w warszawskiej siedzibie uczelni odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Marii...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 28-01-2020

O komiksie (zimie, religii i dojrzewaniu) przy kawie

Podczas styczniowego spotkania z cyklu „O komiksie przy kawie” cofniemy się w czasie i porozmawiamy o komiksach, które nawiązują do wielkich powieści końca XIX i początku XX wieku. Historia komiksu...

Czytaj więcej

Webinar 30-01-2020

Wiedza ciała – co powinien wiedzieć o niej projektant-rzemieślnik – Ewa Klekot i Agata Bisping

Rzemiosło wymaga specyficznego rodzaju wiedzy, którą bardzo trudno jest ująć w słowa, ponieważ jest ona tak mocno osadzona w ludzkim ciele, że nie można jej poddać abstrakcji – a język...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 30-01-2020

Japonia – Przemiany i wyzwania

Japonia, czwarta po Chinach, Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych potęga ekonomiczna świata oraz coraz poważniejszy gracz wojskowy w Azji Wschodniej, stoi na początku 2020 roku, czyli w 2 roku nowej...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 30-01-2020

Chiński Nowy Rok Metalicznego Szczura

Chiński Nowy Rok to najhuczniej obchodzone święto w tradycyjnym kalendarzu Państwa Środka. Rok 2020 upłynie pod znakiem Metalicznego Szczura, który w chińskiej kulturze symbolizuje witalność. Koło Naukowe Studiów Azjatyckich zaprasza...

Czytaj więcej

Webinar 31-01-2020

Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? – webinar dla młodzieży

Uczucia działają szybciej niż rozsądek. To jednak dzięki nim możemy podejmować decyzje o tym, jak się zachowujemy. Obecność w nas trudnych emocji – smutku, gniewu, strachu, odrazy czy bezsilności –...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 31-01-2020

Wykład. Designing Heritage: Archives in the Era of Expanding Culture Field

„Narody, które tracą pamięć, tracą swoją tożsamość”, dlatego też wszystkie narody i kultury gromadzą historie, dokumenty i przedmioty związane z ich przeszłością oraz tworzą muzea i archiwa do ich przechowywania...

Czytaj więcej

Webinar 11-02-2020

Jak dobrze wybrać studia?

Prawo, psychologia czy filologia angielska? A może zarządzanie? Jakie studia wybrać? Czym się kierować? Co w dzisiejszych czasach kryje się za pojęciem „przyszłościowy zawód”, skoro jedne profesje znikają z rynku...

Czytaj więcej

Aktualności z Wrocławia 17-02-2020

Masz prawo. Interkulturowy warsztat legal design thinking

Razem z Katedrą Grafiki wrocławskiego Uniwersytetu SWPS po raz kolejny zapraszamy do udziału w interkulturowym, interdyscyplinarnym warsztacie myślenia projektowego, który potrwa od 17 do 23 lutego 2020 r. w niemieckim...

Czytaj więcej

Konferencje 20-02-2020

Konferencja Ekonomiczna 2020

Nowa dekada to nowe wyzwania i zmiany, na które odpowiedzieć mają nie tylko dorośli, ale również młodzi ludzie. W dobie powszechnej globalizacji umiejętność prezentacji swoich pomysłów oraz komunikacji pomiędzy inwestorami...

Czytaj więcej

Konferencje 15-04-2020

E-learning Fusion 2020

Jubileuszowa V edycja Międzynarodowej Konferencji E-Learning Fusion to jedyna w Polsce i największa w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej Konferencja o tematyce digital learning oraz cyfrowej transformacji uczenia się (digital learning transformation)...

Czytaj więcej

Konferencje 15-06-2020

XXIX Kolokwia Psychologiczne PAN

Kolokwia Psychologiczne są coroczną konferencją organizowaną przez Komitet Psychologii PAN. Celem kolokwiów jest wymiana doświadczeń związanych z istotnymi problemami współczesnej psychologii, wspólna refleksja nad kierunkami rozwoju naukowej myśli psychologicznej oraz...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 25-10-2020

Warsztaty przygotowawcze School of Ideas

Projektują nowe strategie działania. Kreują innowacyjne produkty i usługi służące poprawie jakości życia społecznego. Uczą się przewidywać trendy i jednocześnie budują profesjonalne portfolio. To studenci School of Ideas, nowatorskiego kierunku...

Czytaj więcej

Archiwum aktualności z Warszawy

Webinar 23-01-2020

Muzyka fortepianowa i podróże: Hania Rani i Ewa Gruszka-Dobrzyńska

Dlaczego zdecydowała się porzucić muzykę klasyczną na rzecz autorskich kompozycji? Czy podróże są dla niej muzyczną inspiracją? Jak łączy życie codzienne z wymagającą pracą muzyka? Zapraszamy na spotkanie online z Hanią...

Czytaj więcej

Webinar 21-01-2020

ABC kandydata na studia!

Kim jest rektor, a kim dziekan? Co to jest Centrum Spraw Studenckich? Czy psychologia dla magistrów jest dla przyszłych magistrów, obecnych magistrantów czy absolwentów psychologii? Podczas spotkania z naszymi rekruterkami...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 17-01-2020

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. Piotra Kępskiego

Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego zawiadamia, że 17 stycznia 2020 r. o godz. 12.00 w warszawskiej siedzibie uczelni odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Piotra Kępskiego pt.: „Reprezentacje...

Czytaj więcej

Webinar 16-01-2020

Trudne emocje

Czasem są trudne, ale zawsze – dobre. Takie emocje, jak: złość, strach, gniew, wstyd, poczucie winy czy lęk niosą za sobą ważne informacje. Jednak wielu z nas nauczono, że okazywanie...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 14-01-2020

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. Cezarego Augusta Małozięcia

Dyrektor Instytutu Prawa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego zawiadamia, że 14 stycznia 2020 r. o godz. 14.30 w warszawskiej siedzibie uczelni odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Cezarego Augusta Małozięcia pt.: „Status...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 14-01-2020

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. Michała Nowaka

Dyrektor Instytutu Prawa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego zawiadamia, że 14 stycznia 2020 r. o godz. 15.30 w warszawskiej siedzibie uczelni odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Michała Nowaka pt.: „Zaskarżalność sportowych...

Czytaj więcej

Konferencje 10-01-2020

Ochrona rodziny w ujęciu interdyscyplinarnym – współczesne problemy i wyzwania

Mama, tata, dziecko – pojęcie rodziny i jej funkcji na przestrzeni ostatniej dekady ewoluowało, zachowując jednak najbardziej podstawowe funkcje. Wpływ globalizacji na komórkę rodzinną ma swoje odzwierciedlenie w zmianach tradycji...

Czytaj więcej

Warszawa 07-01-2020

Biznes a psychologia

Biznes tworzą ludzie – wiedza o człowieku staje się więc jednym z najważniejszych narzędzi pracy menedżera. Jak funkcjonuje ludzki mózg i jakie mechanizmy sterują naszym zachowaniem w danych sytuacjach? Co...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 07-01-2020

Obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdaleny Tokaj

Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego zawiadamia, że 7 stycznie 2020 r. o godz. 12.00 w warszawskiej siedzibie uczelni odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdaleny Tokaj pt.: „Interwencje...

Czytaj więcej

Nowości wydawnicze 31-12-2019

Pozycja instytucjonalna urzędu Wysokiego Przedstawiciela Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezp…

Książka autorstwa dr Małgorzaty Eysymontt „Pozycja instytucjonalna „urzędu Wysokiego Przedstawiciela Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa. Od koncepcji, przez narodziny, po nieustanną ewolucję” zawiera wiele interesujących i dotychczas nieporuszanych...

Czytaj więcej

Nowości wydawnicze 31-12-2019

Komentarz do Konstytucji RP. Art. 6, 70, 73

Książka autorstwa Huberta Izdebskiego, profesora Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie, jest monografią o charakterze znacznie bardziej autorskim niż dotychczas znane komentarze konstytucyjne, a wiedza i kompetencje autora w zakresie...

Czytaj więcej

Webinar 19-12-2019

UX i myślenie wizualne – Łukasz Tyrała i Tomasz Skórski

Myślenie wizualne to z jednej strony proste i brzydkie rysunki i notatki, a z drugiej – wspomaganie myślenia. Dlaczego myślenie wizualne to podstawowe narzędzie pracy projektowej, którego użycie ma największy wpływ...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 17-12-2019

O komiksie (kamienicach i powieściach graficznych) przy kawie

Na grudniowym spotkaniu z cyklu „O komiksie przy kawie” porozmawiamy o trylogii „Życie na Dropsie Avenue”, w skład której wchodzi m.in. „Umowa z Bogiem”. Podczas rozmowy przyjrzymy się pojęciu powieści...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 17-12-2019

HumanTech Meetings: Śladami Big Data

Skarby, które kryją legendarne kopalnie króla Salomona bledną w porównaniu z bogactwem, które dostarczają korporacjom, rządom i różnym organizacjom cyfrowe zasoby informacji Big Data. Każde kliknięcie w sieci pozostawia niezatarty...

Czytaj więcej

Sukcesy 17-12-2019

Wykładowcy School of Form docenieni w plebiscycie „Architektury Murator”

Plebiscyt Osobowości 25-lecia miesięcznika „Architektura Murator” wskazał postaci, które w ciągu ostatniego ćwierćwiecza wywarły największy wpływ na promocję i kształt architektury w Polsce. Ogromnie się cieszymy, że wśród nominowanych i...

Czytaj więcej

Sukcesy 16-12-2019

Profesorowie z naszego Uniwersytetu „Zasłużeni dla polskiej psychologii”

Tą nagrodą wyróżnieni zostali najwybitniejsi polscy psychologowie posiadający szczególne osiągnięcia naukowe i edukacyjne, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem cieszący się uznaniem środowiska oraz działający na rzecz stwarzania warunków sprzyjających rozwojowi psychologii...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 13-12-2019

Finał 7. edycji Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”

W grudniu w murach warszawskiej siedziby Uniwersytetu SWPS odbędzie się finał siódmej edycji Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”, organizowanego przez Agencję Tłumaczeń i Szkołę Językową Skrivanek. Celem konkursu jest zachęcenie studentów...

Czytaj więcej

Konferencje 12-12-2019

Beauty biznes na granicy prawa. Regulacje prawne w zakresie medycyny estetycznej

Współczesna medycyna i kosmetologia rozwijają się w zawrotnym tempie, a prawo nie zawsze za tym nadąża. W Polsce nie istnieje specjalizacja lekarska z dziedziny medycyny estetycznej, a jednak wciąż otwierane...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 11-12-2019

Humantech Meetings: Technologiczne i etyczne aspekty sztucznej inteligencji

Rozwiązania w obszarze sztucznej inteligencji wydają się tajemnicze, choć jednocześnie wzbudzają podziw i obawy. Dlatego warto poznawać tę tematykę. Podczas kolejnego spotkania HumanTech Meetings będzie okazja dowiedzieć się czym jest...

Czytaj więcej

Konferencje 11-12-2019

Rozwój człowieka w okresie dzieciństwa, dorastania i dorosłości: Osobowość i procesy poznawcze

Jak relacja z rodzicami wpływa na samokontrolę i zdolności werbalne dziecka? Czy styl wychowawczy rodziców wiąże się z umiejętnością kontrolowania emocji w dzieciństwie? Czy wartości jakie wyznaje nastolatek wiążą się...

Czytaj więcej

Sukcesy pozanaukowe 11-12-2019

Srebrny Spinacz 2019 za Strefę Designu Uniwersytetu SWPS

Po raz kolejny otrzymaliśmy statuetkę w konkursie Złote Spinacze, w którym nagradzane są najskuteczniejsze, najbardziej kreatywne i najlepiej przygotowane kampanie i działania komunikacyjne. Tym razem grono ekspertów doceniło nasz projekt Strefa...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 10-12-2019

Obrona rozprawy doktorskiej mgr Zuzanny Gazdowskiej

Dyrektor i Rada Naukowa Instytutu Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego zawiadamiają, że 10 grudnia 2019 r. o godz. 12.00 w warszawskiej siedzibie uczelni odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Zuzanny...

Czytaj więcej

Konferencje 02-12-2019

Tajemnica zawodowa – współczesne wyzwania etyki

Tajemnica zawodowa od zawsze towarzyszyła zawodom w szczególności tym, które opierają się na zaufaniu publicznym, zwłaszcza prawnikom, lekarzom, dziennikarzom i bankierom. Tematyka ta jest ważna z różnych względów, m.in. z...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 29-11-2019

Celebrating 100 years of polish-norwegian diplomatic relations

Z okazji 100-lecia polsko-norweskich stosunków dyplomatycznych Ambasada Norwegii i Zakład Skandynawistyki Uniwersytetu SWPS serdecznie zapraszają na premierowy pokaz filmu „Bjarne vil ikke på film” w reżyserii Weroniki Nitsch. Wydarzenie odbędzie...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 29-11-2019

Wykład: Natural beauty, natural history and ugliness

Definicji piękna jest tyle ilu ludzi na ziemi. Gust zależy od kanonów piękna, dominujących w życiu każdego człowieka. Pierwsza wystawa prac impresjonistów, która odbyła się w 1874 roku, wywołała oburzenie...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 29-11-2019

Humantech Meetings: AI and Digital Age

Żyjemy w czasach, gdy Alexa i Siri zarządzają naszymi domami, a komórka może połączyć się z lodówką. Sztuczna Inteligencja (AI), jak każda technologia, niesie ze sobą korzyści, jak i zagrożenia...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 29-11-2019

Memory for words and gist in monolingual and bilingual speakers

Dwujęzyczność może być źródłem rożnych korzyści takich, jak łatwiejsza komunikacja w podróży, możliwość czytania książek i oglądania filmów w dwóch językach czy więcej możliwości zatrudnienia. A jak dwujęzyczność wpływa na...

Czytaj więcej

Konferencje 29-11-2019

II Transformator Innowacyjności

Blisko 30 mówców z Polski i zagranicy, zarówno naukowców, jak i praktyków, z takich firm, jak Microsoft, Facebook, Google, IBM czy Orange. Zapraszamy na II konferencję „Transformator Innowacyjności”, która odbędzie...

Czytaj więcej

Warszawa 29-11-2019

Co jest ważne w życiu? Sens i wartości w analizie egzystencjalnej

Wartości mają ogromne znaczenie w naszym życiu. Stanowią sedno każdej podejmowanej przez nas decyzji. Wartości pełnią znaczącą rolę w ekonomii, polityce lub takich dyscyplinach, jak filozofia, psychologia, religia czy socjologia...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 28-11-2019

Skandynawski Dzień Kariery 2019

Stabilne zatrudnienie, wysokie zarobki, wysoka kultura pracy i work-life balance – skandynawska kultura organizacyjna uchodzi za wzorcową i trudno się z tym sprzeczać. Jak oni to robią? Podczas II Skandynawskiego...

Czytaj więcej