Jaka jest Twoja tajemnica?
Ile tak naprawdę wiemy o sobie? Do czego jesteśmy zdolni? Jakie zagadki skrywa nasz umysł? Dlaczego nagle dzieje się coś, co diametralnie zmienia bieg życia? Joanna, bohaterka „Staje się”, pewnego dnia znika bez śladu. Co o niej wie rodzina i na ile ta wiedza okaże się pomocna w poszukiwaniach? Pogmatwana historia rodziny posłuży nam do rozmowy o tajemnicach naszego charakteru oraz zmianach, które z dnia na dzień przewracają życie do góry nogami.
W ramach projektu Short Talk z Uniwersytetem SWPS zapraszamy na projekcję filmu „Staje się” w reżyserii Arkadiusza Biedrzyckiego. W panelu dyskusyjnym wezmą udział reżyser oraz psycholożka Aleksandra Dopierała.
Short Talk z Uniwersytetem SWPS odbędzie się 13 września 2016 r. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.
spotkanie
wrzesień13 2016
Poznań
Short Talk z Uniwersytetem SWPS
Short Talk to wydarzenie, w którym krzyżuje się film i żywa dyskusja, istotne współcześnie tematy z mnogością opinii, wiedza ekspercka z indywidualnymi odczuciami. Starannie wybrany film krótkometrażowy jest pretekstem do spotkania, na które zostają zaproszeni zarówno eksperci, jak i publiczność.
Short Talk jest otwartą platformą do dyskusji, w której udział może wziąć każdy. Program powstał jako efekt współpracy Short Waves Festival oraz Uniwersytetu SWPS.
Parę słów o filmie „Staje się”
Dziwne rzeczy dzieją się każdego dnia, w najmniej spodziewanym momencie, w najmniej sprzyjających okolicznościach. Kobieta, która znika bez śladu, jest matką i żoną. Jej rodzina próbuje ją odnaleźć.
Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem reżysera Arkadiusza Biedrzyckiego oraz psycholożki Aleksandry Dopierały.
Film zobaczymy dzięki uprzejmości Krakowskiej Fundacji Filmowej oraz Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego.
Prelegent
Arkadiusz Biedrzycki – polski reżyser, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Studiował filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego ostatnie filmy “Częstotliwość drgań”, “Źle nam z oczu patrzy” były pokazywane i nagradzane na wielu festiwalach filmowych, m.in. Węgiel Film Festival, Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, czy Union Internationale du Cinema UNICA.
Prelegentka
Aleksandra Dopierała – psycholog, psychoterapeuta systemowy, pracownik dydaktyczny Uniwersytetu SWPS. Pracuje w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy Uniwersytecie SWPS w Poznaniu oraz prowadzi badania naukowe dotyczące zjawiska empatii. Ukończyła podyplomowe studia przygotowania pedagogicznego. Brała udział w szkoleniach dotyczących pracy diagnostyczno-terapeutycznej dzieci i młodzieży m.in. z zakresu terapii wieku rozwojowego, diagnozy i pracy z dziećmi z ADHD.
Termin i lokalizacja
13 września 2016 r. (wtorek), godz. 18.30
Mały Dom Kultury (wejście przez Klub Dragon)
ul. Zamkowa 3
61-768 Poznań (Stare Miasto)