O konferencji
Integracja w tytule konferencji odnosi się do kilku obszarów.
Po pierwsze, wybitni polscy i zagraniczni specjaliści omówią obecny status terapii poznawczo-behawioralnej i jej metod w leczeniu zaburzeń emocjonalnych.
Po drugie, konferencja będzie wyjątkowym spotkaniem obecnych słuchaczy i absolwentów Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS – największego w Polsce ośrodka szkolącego w psychoterapii, który obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia. Mamy nadzieję nie tylko na umocnienie relacji wewnątrz społeczności szkoły i uczelni, ale także na integrację środowiska terapeutów pracujących w tym nurcie terapii.
Po trzecie, zapraszając do udziału w konferencji organizacje i osoby zajmujące się działaniami na rzecz ochrony zdrowia, chcemy wzmocnić powiązania między tym środowiskiem a terapeutami poznawczo-behawioralnymi oraz doprowadzić do szerszego wykorzystania psychologicznych metod leczenia i profilaktyki o potwierdzonej empirycznie skuteczności.
Prelekcje odbędą się w języku polskim oraz angielskim i będą tłumaczone symultanicznie.
Prelegenci
prof.
Eduardo Keegan
Profesor psychologii klinicznej i psychoterapii oraz kierownik Katedry Psychologii Klinicznej i Psychoterapii Uniwersytetu w Buenos Aires w Argentynie. Dwukrotnie pełnił funkcję przewodniczącego Argentyńskiego Stowarzyszenia Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Członek zarządu Latynoamerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz członek honorowy Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Naukowo interesuje się perfekcjonizmem i procesami w psychoterapii. W 2011 Uniwersytet w Buenos Aires uhonorował go nagrodą „Wielcy Mistrzowie” przyznawaną osobom, które wniosły szczególny wkład w rozwój ich dziedziny wiedzy.
prof.
Andrzej R. Kuczmierczyk
Profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie w Hertfordshire. Wykładał na Uniwersytecie w Londynie oraz w szkołach medycyny w Nowym Jorku i w Nowym Orleanie, gdzie pełnił funkcję dyrektora medycyny behawioralnej. Specjalizuje się w leczeniu objawów lęku oraz schorzeń psychosomatycznych. Obecnie prowadzi psychologiczną klinikę leczenia przewlekłego bólu oraz zajmuje się rozwinięciem terapii wybaczenia (Forgiveness Impact Therapy; FIT) z perspektywy terapii poznawczo-behawioralnej. Autor publikacji naukowych dotyczących oceny i leczenia chorób psychosomatycznych oraz tomików poetyckich.
prof.
Christine Padesky
Współzałożycielka Centrum Terapii Poznawczej (Center for Cognitive Therapy) w Huntington Beach w Kalifornii. Członkini-założycielka Akademii Terapii Poznawczej (Academy of Cognitive Therapy), profesor wizytująca na University of East London oraz czołowa innowatorka w obszarze terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Wraz z dr Kathleen Mooney stworzyła terapię poznawczo-behawioralnej opartą na mocnych stronach, która pomaga klientom w tworzeniu nowych przekonań i strategii zachowań w celu poprawy ogólnego funkcjonowania i relacji z innymi. Udziela konsultacji terapeutom, szpitalom i klinikom zdrowia psychicznego na całym świecie oraz opracowuje
materiały szkoleniowe dla terapeutów w formie audio i wideo. Jej prezentacje łączą teorię, empiryzm, kreatywność i umiejętności praktyczne. Laureatka nagrody dla „Najbardziej wpływowego międzynarodowego terapeuty CBT” przyznawanej przez Brytyjskie Stowarzyszenie Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz nagrody za wybitny wkład w rozwój psychologii przyznawanej przez Kalifornijskie Stowarzyszenie Psychologiczne. W 2007 r. otrzymała nagrodę im. Aarona T. Becka przyznawaną przez Akademię CBT za trwały wkład w rozwój tej dziedziny. Współautorka pięciu książek, w tym
„Mind Over Mood”, uznanej przez BABCP za najbardziej wpływową książkę wszechczasów na temat CBT.
prof.
Maria do Céu Salvador
Akredytowana psychoterapeutka oraz przewodnicząca Portugalskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnych. Wykładowczyni na Uniwersytecie w Coimbrze. Prowadzi zajęcia z zakresu modeli poznawczo-behawioralnych oraz terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Pracuje w Center for Research in Neuropsychology and Cognitive and Behavioral Intervention (Centrum Badań Neuropsychologicznych oraz Interwencji Poznawczej i Behawioralnej). Jej główne obszary badań obejmują lęk społeczny, lęk przed testami, depresję u młodzieży i dorosłych oraz modele ich rozumienia (modele drugiej i trzeciej generacji), skuteczność leczenia oraz wypełnianie luki między terapiami drugiej i trzeciej generacji. Prowadzi zajęcia w kilku akredytowanych programach szkoleniowych, zarówno w Portugalii, jak i za granicą.
prof.
Mehmet Sungur
Profesor psychiatrii na Uniwersytecie Kent w Istambule. Terapeuta poznawczo-behawioralny akredytowany przez Europejskie Stowarzyszenie Terapii Poznawczej i Behawioralnej (EABCT). Członek-założyciel i certyfikowany terapeuta Akademii Terapii Poznawczej oraz członek Międzynarodowej Rady Doradczej Instytutu Becka (The Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy). Były przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychoterapii Poznawczej (IACP) i Europejskiego Stowarzyszenie Terapii Poznawczo-Behawioralnej (EABCT). Przewodniczący Europejskiej Federacji Seksuologii (EFS) i członek zarządu Światowego Stowarzyszenia Zdrowia Seksualnego (WAS) oraz niedawno utworzonej Światowej Konfederacji Terapii Poznawczych i Behawioralnych (WCCBT). W swojej praktyce klinicznej skupia się na szerokim zakresie syndromów klinicznych, ze szczególnym uwzględnieniem terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń lękowych oraz problemów seksualnych i małżeńskich. Odegrał wiodącą rolę w rozpowszechnianiu praktyki CBT i terapii par seksualnych. Obecnie zaangażowany w szkolenie pracowników służby zdrowia psychicznego w zakresie klinicznych zastosowań CBT oraz terapii par i małżeństw.
prof.
Yona Teichman
Psycholog kliniczna i emerytowana profesor psychologii klinicznej Uniwersytetu w Tel Awiwie w Izraelu, gdzie przez wiele lat kierowała programem psychologii klinicznej dziecka. Terapeutka rodzin, od lat integrująca podejście poznawcze i systemowe, terapeutka poznawczo-behawioralna i superwizorka psychoterapii. Jej zainteresowania badawcze obejmują psychologię kliniczną i społeczną, a w szczególności lęk i depresję. Związana ze Szkołą Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS od początku jej funkcjonowania. Od 2012 roku Członkini Honorowa Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W 2013 r. stworzyła Podyplomowy Program Psychologii Klinicznej w The Interdisciplinary Center (IDC) w Hetrzeliya w Izraelu (obecnie The Reichman University). Funkcję kierownika tego programu pełniła do 2018 roku. Ostatnio angażuje się w badania, nauczanie i pisanie na temat superwizji klinicznej.
Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej – stacjonarnie w siedzibie Uniwersytetu SWPS Warszawie, przy ul. Chodakowskiej 19/31 (aula Tadeusza Tomaszewskiego, sala S303) oraz w formule online. Wyboru formy uczestnictwa można dokonać zaznaczając odpowiednie pole w formularzu zgłoszeniowym. Liczba miejsc dla uczestników stacjonarnych jest ograniczona.
Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w konferencji oraz realizację 13 godzin dydaktycznych.
Wysokość opłaty konferencyjnej jest taka sama niezależnie od formy uczestnictwa.
Opłaty
WCZESNA REJESTRACJA do 10.07.2022 r.
Słuchacz/absolwent Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej 499 PLN (110 EUR, 119 USD)
Wykładowca/student Uniwersytetu SWPS 599 PLN (140 EUR, 149 USD)
Członek PTPPB* 649 PLN (150 EUR, 159 USD)
Pozostali uczestnicy 749 PLN (170 EUR, 179 USD)
REJESTRACJA 11.07 – 11.09.2022 r.
Słuchacz/absolwent Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej 549 PLN (120 EUR, 130 USD)
Wykładowca/student Uniwersytetu SWPS 649 PLN (150 EUR, 160 USD)
Członek PTPPB* 699 PLN (160 EUR, 170 USD)
Pozostali uczestnicy 799 PLN (180 EUR, 190 USD)
*Składki członkowskie uregulowane do 2022 r. włącznie.
Organizator
Szkoła Psychoterapii jest Ośrodkiem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Patronat honorowy
Rektor Uniwersytetu SWPS, prof. dr hab. Roman Cieślak
Patronat instytucjonalny
Partnerzy
Komitet naukowy
- dr hab. Agnieszka Popiel, prof. Uniwersytetu SWPS
- dr Ewa Pragłowska
- prof. Bogdan Zawadzki
- prof. Wiesław J. Cubała
- mgr Ida Derezińska
- dr Maria Gałuszko-Węgielnik
- dr Magdalena Skotnicka-Chaberek
- dr Artur Wiśniewski
Komitet organizacyjny
- mgr Katarzyna Piotrowicz
- dr Małgorzata Wawrzyniak